Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE


Vydané tiskové zprávy


Pilotní projekt pro předškoláky

Zasednutí do školních lavic může u dětí s nedostatkem pohybu či s chybnými pohybovými návyky vyvolat bolesti zad či vést k nesprávnému držení těla, které ovlivní zdraví dětí i v dospělosti. Prevenci pozdějších obtíží, ale i odhalení skrytého talentu dětí, přinese pilotní projekt Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a Nadace sportující mládeže, nad kterým převzal záštitu starosta 1. MO Plzně Mgr. Miroslav Brabec.

Lékař na telefonu

Jiří se vydal ke své praktické lékařce. Ta měla dovolenou a zastupoval ji kolega, kterého ale Jiří neznal, a tak si nebyl jeho diagnózou stoprocentně jistý. Zavolal proto lékaře na telefonu, s nímž své potíže zkonzultoval a potvrdil si tak snadno a rychle diagnózu, s kterou odešel z ordinace.

Výpisy z účtu aneb pacienti kontrolují lékaře

Klienti zdravotních pojišťoven využívají čím dál častěji možnost nahlédnout do svého osobního účtu. Někdy tak odhalí podvod, kdy lékař pojišťovně vykazuje výkon, na kterém pacient nikdy nebyl. Ještě častější je neoprávněná preskripce. Jen za letošní rok prošetřovala ZP METAL-ALIANCE desítky takových případů.

Poradí si pacienti se svými právy?

Připravovaná reforma zdravotnictví změní vztah pacient – lékař. Posílí postavení pacientů v systému a zejména jejich práva. Budou ale vědět, která to jsou? Právníci na telefonu Zdravotní pojišťovny METAL – ALIANCE už nyní nabízejí svým pojištěncům právní rady zdarma.

K lékaři se lze objednat i přes call centrum

Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE prostřednictvím call centra zajišťuje pro své klienty možnost „objednávání k lékaři“. Je prakticky jedinou zdravotní pojišťovnou, která svým klientům takovou službu nabízí.

(Ne)ústavnost a (ne)zákonnost zdravotnické reformy

Co přijde na řadu po „znárodnění“ finančních prostředků zdravotních pojišťoven? Stavební spoření? Penzijní fondy? Může „reforma“zdravotnictví jít příkladem důchodové reformě? I tyto otázky se objeví po seznámení se s právní analýzou novely zákona č. 48/1997 Sb., kterou projednala Správní rada Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE. Ministerstvo zdravotnictví jednoznačně hodlá porušit základní právní principy a Správní rada ZP M-A zvažuje všechny možné právní kroky, jak tomuto zcizení peněz pojištěnců zabránit.

Rotaviry nejvíce ohrožují malé děti

Nejčastější příčinou průjmů a zvracení u malých dětí i nejčastější příčinou hospitalizace dětí do dvou let jsou rotaviry. Dětí trpící rotavirovou infekcí zvrací až 20krát denně, mají průjmy a někdy i vysokou horečku. Nejzávažnější průběh má první rotavirová infekce, proto jsou v největším ohrožení právě malé děti.

Elektronická kontrola stále žádanější

Zájem o elektronickou kontrolu lékaři vykazované péče roste. Nástrojem kontroly u ZP METAL-ALIANCE je webová samoobsluha, která umožňuje neomezeně nahlížet do účtu pojištěnce. Během jednoho roku došlo k nárůstu počtu uživatelů této služby přibližně o 150 %.

Správní rada ZP METAL-ALIANCE zvyšuje úhrady

Na základě podepsaného Memoranda o úpravě poměrů ve zdravotnictví byla vydána nová úhradová vyhláška, na základě které se má navýšit objem financí pro zdravotnická zařízení. Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ZP M-A) na změnu úhradové vyhlášky reaguje úpravou financování lůžkové zdravotní péče pro rok 2011.

Nejšetrnější léčba? Prevence

Více než 35 % účastníků dnů zdraví ve Středočeském a Plzeňském kraji má vysoké BMI. Lidé s obezitou mohou během dnů zdraví využít individuálního poradenství stravovacích a pohybových zvyklostí odborníků ze Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE.

Na rakovinu děložního čípku nejčastěji umírají ženy v Ústeckém a Karlovarském kraji

Každý rok si více než tisícovka žen v ČR vyslechne diagnózu: rakovina děložního čípku. Čtyři sta z nich zemře. Zbytečně. Účinná prevence totiž existuje. Kromě pravidelných prohlídek u gynekologa se mohou dospívající dívky chránit také očkováním proti papilomavirům. Díky preventivním programům Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCe je nyní navíc očkování finančně dostupnější.

Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE zvyšuje platby

Kladno, 4. 2. 2011 Pokud nemocnice zachová kvalitu i rozsah péče, získá od ZP METAL-ALIANCE vyšší úhrady. I tak lze stručně shrnout závěr dnešního setkání týmu pojišťovny, který se situací kolem výpovědí lékařů zabývá.

Zdravotní pojišťovna péči zajistí a uhradí

Vzhledem k možnému omezení provozu některých nemocnic od 1. března 2011 v souvislosti s akcí „Děkujeme, odcházíme“, dohodne Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE potřebnou péči svým klientům v jiném zdravotnickém zařízení, neboť zajištění kvalitní zdravotní péče pro své klienty považuje za svou jednoznačnou prioritu.

Zdravotní pojišťovny tasí “zakázané“ zbraně - dealery

Přibližně před rokem média mohutně informovala o podivných praktikách dealerů zdravotních pojišťoven. Po relativně klidném období některé pojišťovny opět přistoupily k pochybnému způsobu náboru a začaly klienty získávat pomocí léček, nepravdivých informací a očerňování konkurence.

Prevence s využitím genetiky

Rakovina prostaty a osteoporóza jsou sice rozdílné, ale jedno mají společné. K rizikovým faktorům jejich vzniku patří také genetické předpoklady. Pokud ale potenciální pacient dokáže riziko nemoci včas rozpoznat, může dodržováním určitých opatření nemoci zabránit, nebo ji alespoň oddálit. Má to ovšem dva předpoklady. Prvním je, že člověk se zvýšeným rizikem musí mít o prevenci zájem a druhým předpokladem je, že mu někdo musí podat pomocnou ruku.

Týden prevence se ZP M-A

Na Moravu přijede pojízdná stomatologická ordinace – za dětmi i dospělými. V týdnu od 13. září navštíví celkem 5 moravských měst. Dopoledne se zaměří na stomatologickou prevenci a osvětu dětí v mateřských školách, odpoledne svou nabídku pro širokou veřejnost rozšíří ještě o screening pigmentových znamének a měření tlaku očního pozadí. Stejnou možnost dostali v červnu i obyvatelé Středních Čech. Např. jen v Kladně byly díky těmto screeningům odhaleny tři případy podezření na rakovinu kůže a 4 případy zeleného zákalu.

Na Nordic Walking Metalka Tour vyrazil tříletý i sedmdesátiletý sportovec

Sobotní zahájení seriálu Nordic Walking Metalka Tour 2010 v Plzni povrdilo, že nordic walking, chůze s holemi, je sport vhodný pro všechny generace. Nejmladšímu účastníkovi byly teprve tři roky, nejstaršímu 74 let. Plzeňský Borský park poskytl ideální podmínky, a jak se shodli organizátoři, další pokračování se chystá již na jaro příštího roku, kdy tour zavítá opět do Plzně. Na podzim se však stihne vydat ještě do Olomouce, Kyjova a Kladna.

664 dětí v autě bezpečněji

Očkovat se nechávají hlavně patnáctileté dívky

Ze statistiky Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE vyplývá, že očkovat proti rakovině děložního čípku se nechávají zejména patnáctileté dívky. V roce 2009 jich byl jen z řad klientek ZP M-A téměř tisíc.

Prevence rakoviny prostaty

Prevenci rakoviny prostaty rizikovým skupinám mužů nově nabízí Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE ve spolupráci s jedním z nejmodernějších pracovišť pro preventivní medicínu.

Spolupráce Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovny se úspěšně rozvíjí

Před rokem zahájily spolupráci Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovna. Jejím cílem je nabídnout klientům společné služby a připravovat společné programy v oblasti prevence a péče o zdraví. Během jediného roku získaly obě společnosti na 30 tisíc společných klientů, tedy klientů, kteří využívají jak zdravotní pojištění ZP METAL-ALIANCE, tak některý z produktů Allianz, ať už jde o cestovní pojištění, povinné ručení, penzijní fond nebo životní pojištění.

Klienti jsou se službami ZP M-A spokojení

Přestěhování klientského pracoviště ZP M-A v Kladně se u klientů setkává s pozitivními ohlasy.

Výhody pojištění u Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE

Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE pro své klienty připravila několik novinek, které rozšiřují celkový servis pojišťovny. Širokou nabídku výhod ZP M-A, z níž patří před létem k hojně využívaným příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě pro všechny věkové skupiny v hodnotě až 600 Kč, nově doplňují bonusové akce. Patří k nim Bonus za prevenci, Bonus pro těhotné a možnost získat slevu na nákup potravinových doplňků.

K omezení zdravotní péče nejsou důvody

Některé nemocnice varují, že u nich dojde k omezení zdravotní péče v důsledku nižších plateb od zdravotních pojišťoven. Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE však ubezpečuje všechny své klienty, že k omezování zdravotní péče rozhodně nejsou žádné důvody.

Prohlášení Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE

Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE vydává, ve snaze o zajištění kvalitní a dostupné zdravotní péče pro všechny své pojištěnce a v souvislosti s diskutovanou problematikou očkování proti pneumokokovým infekcím, následující prohlášení:

Portál ZP

Portál ZP neboli Portál zdravotních pojišťoven (www.portalzp.cz) je internetová aplikace podobná elektronickému bankovnictví, která umožňuje uživatelům pohodlné, snadné, rychlé a bezpečné vyřízení agendy již se sedmi zdravotními pojišťovnami z devíti, které působí na českém trhu v.z.p.

Změna zdravotní pojišťovny může způsobit i velké starosti

Už vás na ulici někdy zastavil prodejce mobilů? Hrnců? Nebo výhodných výletů? Že na tom není nic divného? A co třeba nabídka změny zdravotní pojišťovny? Právě to je nejnovější artikl dealerů. Ale není zboží jako „zboží“. Jak se nátlaku dealerů bránit radí Šárka Strolená, ředitelka divize Čechy Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE.

Otec u porodu zdarma

Přítomnost otce u porodu je dnes zcela běžná. Přesto, že se ne každý nastávající otec rozhodne doprovázet svou partnerku až na porodní sál, stále více žen považuje jejich přítomnost za samozřejmou. Jakou roli ale hraje při rozhodování otců poplatek za tento jedinečný autentický zážitek?

Odpovědnost za zdraví

Reakce ZP M-A

Reakce Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE na článek HN - Smršť pokut za poplatky pokračuje

Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovna zahajují spolupráci

Od dubna mohou klienti Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE využít speciální nabídky produktů Allianz pojišťovny. Ta zahrnuje nejen cestovní pojištění, ale například také povinné ručení či penzijní připojištění.

Sezóna ozdravných pobytů je za dveřmi

Nemocné děti mohou jet k moři či do hor na 16denní ozdravný pobyt.

Čekat na výměnu kyčle několik let? Proč, jde to i jinak.

Pořadníky čekatelů na výměnu kyčelního či kolenního kloubu s čekací dobou i několika let se stávají minulostí. Změna financování zdravotní péče, definování standardu, vyšší komfort pacientů, kratší čekací doba na operace, zkrácení doby pobytu pacienta na lůžku, osobnější přístup k pacientovi, rychlejší návrat do aktivního života a růst kvality. To je jen zlomek toho nového, co do zdravotnictví přináší nakupování zdravotní péče.

Osobní účet pojištěnce na internetu se rozvíjí

Jen co se lidé naučili, že pro výpis z osobního účtu pojištěnce nemusí osobně do pojišťovny, aby si zkontrolovali zaplacené regulační poplatky, přichází Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE s další fází projektu „webové samoobsluhy“.

Očkování proti žloutence typu A

Nákaze žloutenkou se lze bránit i očkováním

Proti křečovým žílám moderně

Křečové žíly postihují dle statistik až 60% populace. Na nejmodernější metodu léčby, operaci miniinvazivní cestou pomocí radiofrekvenční techniky, mohou v rámci pilotního projektu získat pojištěnci Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE příspěvek 8 000 Kč.

Prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku

Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE zařazuje kolonoskopické vyšetření do svého preventivního programu pro pojištěnce. Je první zdravotní pojišťovnou, která plně hradí kolonoskopické vyšetření s cílem podpořit pojištěnce v prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku. Vybrané skupiny pojištěnců zve k vyšetření dopisem.

Stále více pojištěnců se ocitá nad limitem 5 000 Kč

V prvním čtvrtletí překročilo pětitisícový ochranný limit 5 pojištěnců, ve druhém nejméně 17 a k překročení ve třetím čtvrtletí má nakročeno 127 pojištěnců Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.