Týden prevence se ZP M-A | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Týden prevence se ZP M-A


Na Moravu přijede pojízdná stomatologická ordinace – za dětmi i dospělými. V týdnu od 13. září navštíví celkem 5 moravských měst. Dopoledne se zaměří na stomatologickou prevenci a osvětu dětí v mateřských školách, odpoledne svou nabídku pro širokou veřejnost rozšíří ještě o screening pigmentových znamének a měření tlaku očního pozadí. Stejnou možnost dostali v červnu i obyvatelé Středních Čech. Např. jen v Kladně byly díky těmto screeningům odhaleny tři případy podezření na rakovinu kůže a 4 případy zeleného zákalu.

Dopoledne v mateřských školách…

V dopoledních hodinách za dětmi do mateřských školek zavítají kvalifikovaní medici z občanského sdružení Nechci kazy. Organizátor týdne prevence Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE s těmito studenty připravila pro děti zábavně edukační program, ve kterém dětem nejprve vysvětlí, proč je důležité pečovat o své zoubky, proč vzniká zubní kaz a jak mu mohou děti zabránit. Následně děti navštíví přistavený STOMA kamion, což je speciální návěs upravený do podoby stomatologické ordinace. Zde si děti budou moci prohlédnout zubařské nástroje, vyzkoušet si zubařské křeslo, zkrátka si vše důkladně prohlédnout, aby se zbavily strachu ze zubní ordinace. Tento již ozkoušený program má u dětí, paní učitelek i rodičů velmi pozitivní odezvu.

Na děti předškolního věku by se s prevencí nemělo zapomínat. Například mnoho takto malých dětí se poprvé ke stomatologovi dostane až s nějakým problémem. Jsou přitom ve věku, kdy se formují základní preventivní návyky, a proto prevenci dětí věnuje ZP METAL-ALIANCE zvýšenou pozornost.

… odpoledne pro veřejnost

Na odpoledne se kamion přemístí na nové stanoviště, kde bude k dispozici všem zájemcům o zdraví. Nabídka prevence bude rozšířena o screening pigmentových znamének a měření tlaku očního pozadí. Zjistíte tak, jestli jsou Vaše oči v pořádku a jestli jste v létě nepodcenili ochranu své kůže.

Dopoledním programem v mateřských školách dle našich odhadů projde na 1500 dětí. Odpoledne bude kamion přistaven na následující místa, kde od 14 do 17 hodin bude k dispozici veřejnosti:
13. 9. 2010 Brno – parkoviště hypermarketu Globus
14. 9. 2010 Slavkov u Brna – Palackého náměstí (před MÚ)
15. 9. 2010 Prostějov – náměstí T. G. Masaryka
16. 9. 2010 Olomouc – hypermarket Globus, ulice Pražská
17. 9. 2010 Šumperk – parkoviště Lékárna U Medvídka, Slovanská 22 (točák)

Následně se Týden prevence se ZP M-A přesune na Vysočinu.
Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 9. 2010 10:41
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.