Zdravotní pojišťovna péči zajistí a uhradí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdravotní pojišťovna péči zajistí a uhradí


Vzhledem k možnému omezení provozu některých nemocnic od 1. března 2011 v souvislosti s akcí „Děkujeme, odcházíme“, dohodne Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE potřebnou péči svým klientům v jiném zdravotnickém zařízení, neboť zajištění kvalitní zdravotní péče pro své klienty považuje za svou jednoznačnou prioritu.

Zdravotnickým zařízením, která nebudou schopna kvůli nedostatečnému personálnímu obsazení dostát svým smluvním závazkům, celkově či u dílčích nasmlouvaných výkonů, budou dodatečně sníženy úhrady pro rok 2011. Tyto finanční prostředky budou následně přesměrovány do zdravotnických zařízení, která péči o pacienty převezmou.
„V případě přesunu péče poskytované našim klientům z nemocnic na jiná zdravotnická zařízení, budou za našimi klienty pochopitelně přesměrovány i finanční prostředky určené na úhradu jim poskytované péče,“ potvrzuje Vladimír Kothera, generální ředitel Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a viceprezident Svazu zdravotních pojišťoven ČR, a zároveň vyvrací obavy některých lékařů z ambulancí, aby je pojišťovna za nárůst objemu poskytovaných výkonu naopak nesankcionovala. „Jsme připraveni flexibilně reagovat na vzniklou situaci jak u nemocniční, tak ambulantní péče. Na základě individuálních jednání oprávněně zvýšené náklady uhradíme. Zdravotnická zařízení však budou muset nárůst péče objektivně doložit. “ dodává Kothera.
Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE tímto opatřením reaguje na aktuální situaci, kdy lékaři zapojení do kampaně „Děkujeme, odcházíme“, ohrožují dostupnost zdravotní péče poskytované některými nemocnicemi.
Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
www.zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 1. 2011 15:10
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.