K omezení zdravotní péče nejsou důvody | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


K omezení zdravotní péče nejsou důvody


Některé nemocnice varují, že u nich dojde k omezení zdravotní péče v důsledku nižších plateb od zdravotních pojišťoven. Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE však ubezpečuje všechny své klienty, že k omezování zdravotní péče rozhodně nejsou žádné důvody.

Financování lůžkové péče v letošním roce probíhá ve stejné výši, jako tomu bylo v roce 2009. A to i přesto, že příjmy veřejného zdravotního pojištění dosahují pouze úrovně roku 2008. To znamená, že zdravotní pojišťovny na udržení kvality a dostupnosti zdravotní péče uvolňují část finančních rezerv, které se jim podařilo v uplynulých letech vytvořit. Tento postup jednoznačně potvrzuje, že zdravotní pojišťovny jsou stabilizujícím prvkem českého zdravotnictví. Proto byla nejen Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE překvapena prohlášením Asociace českých a moravských nemocnic o tom, že některé nemocnice odkládají či budou odkládat neakutní operace. „Snaha brát si naše pojištěnce za rukojmí je v době krize značně za hranou etiky a morálky, kterou bych od manažerů zdravotnických zařízení očekával.“ říká Vladimír Kothera, generální ředitel Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a víceprezident Svazu zdravotních pojišťoven ČR a dodává „Můžeme-li odhadnout, že nemocnost zůstane i v roce 2010 zhruba na úrovni roku 2009 a finance od zdravotních pojišťoven se nesníží, tak vzhledem k tomu, že inflace se pohybuje pod 1 %, je reálné, aby zdravotnická zařízení situaci zvládala a nepřenášela své manažerské problémy na pacienty. Z tohoto pohledu je nutné poděkovat všem ostatním, kteří zdravotní péči pro naše pojištěnce poskytují, že se k podobné nátlakové praktice neuchylují.“
Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE svým klientům cestu ke zdraví naopak zkracuje, také v případech zajištění neakutní péče. Činí tak svou zdravotní politikou založenou na individuálním přístupu ke každému zdravotnickému zařízení, zejména pak nakupováním zdravotní péče. Cílem nakupování zdravotní péče je přiblížit ceny za lékařskou péči cenám reálným a současně zvýšit konkurenceschopnost a kvalitu služeb poskytovaných našim pojištěncům. I díky tomu se daří u vybraných lékařských výkonů podstatně zkrátit čekací doby na operace. Například u totálních endoprotéz pacienti tak nemusí čekat několik let, ale pouze měsíce.








Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 3. 2010 11:28
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.