Rotaviry nejvíce ohrožují malé děti | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Rotaviry nejvíce ohrožují malé děti


Nejčastější příčinou průjmů a zvracení u malých dětí i nejčastější příčinou hospitalizace dětí do dvou let jsou rotaviry. Dětí trpící rotavirovou infekcí zvrací až 20krát denně, mají průjmy a někdy i vysokou horečku. Nejzávažnější průběh má první rotavirová infekce, proto jsou v největším ohrožení právě malé děti.

Velké riziko při rotavirové infekci představuje odvodnění organismu, kdy děti buď nechtějí pít, nebo nejsou schopny tekutiny v těle udržet. V závažných případech si dehydratace vyžádá i několikadenní pobyt v nemocnici.
Vzhledem k tomu, že rotaviry jsou odolné i některým desinfekčním prostředkům, mohou se jimi děti nakazit i při dodržování základních hygienických pravidel. Nejúčinnější ochranou je proto očkování. Vakcinace proti rotavirům se podává ústy, takže je pro děti zcela bezbolestná. Vakcínu je nutné podat ve dvou dávkách tak, aby celá vakcinace byla ukončena do 24. týdne věku dítěte.
Na očkování proti rotavirům je možné získat příspěvek od zdravotní pojišťovny. Od 1. května jej mohou získat klienti Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE ve výši 500 Kč. Proč se rozhodla Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE na očkování proti rotavirům přispívat vysvětluje MUDr. David Kostka, ředitel úseku zdravotní politiky ZP M-A: „Očkování proti rotavirům považujeme za velmi důležité, protože u dětí do dvou let věku je riziko těžkého průběhu onemocnění, které rotaviry způsobují (rotavirová gastroenteritida) větší, protože bývá nejvíce závažné. Až u poloviny dětí, které jsou hospitalizovány během prvního půl roku života kvůli akutním gastroenteritidám, bývá příčinou onemocnění právě rotavirus. Časné očkování zdravých dětí před tím, než dojde k první nákaze rotavirovou infekcí, má potenciál zabránit výskytu nejzávažnějších případů onemocnění a jejich následků.“
Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
www.zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 4. 2011 10:48
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ZP M-A) působí v oblasti veřejného zdravotního pojištění již od roku 1993 a své služby zajišťuje prostřednictvím celorepublikové sítě kontaktních pracovišť. Za 18 let své existence si získala pozici finančně stabilní, zavedené společnosti, která se těší dobrému jménu mezi svými více než 415 000 pojištěnci, zdravotnickými zařízeními i dalšími partnery.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.