Zdravotní pojišťovny tasí “zakázané“ zbraně - dealery | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdravotní pojišťovny tasí “zakázané“ zbraně - dealery


Přibližně před rokem média mohutně informovala o podivných praktikách dealerů zdravotních pojišťoven. Po relativně klidném období některé pojišťovny opět přistoupily k pochybnému způsobu náboru a začaly klienty získávat pomocí léček, nepravdivých informací a očerňování konkurence.

Dealeři
Klienti Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE (ZP M-A) jsou stále častěji vystavováni tlaku ze strany dealerů některých konkurenčních zdravotních pojišťoven, kteří se je pomocí mylných informací snaží přesvědčit k přeregistraci. Dealeři se již nezaměřují jen na kolemjdoucí na ulici, ale obcházejí i jednotlivé domácnosti a snaží se získat další podpis. Není den, aby se pracovníci ZP M-A nesetkali s upozorněním ze strany klientů na nekalé jednání mnohých dealerů, kteří jsou ve své náborové činnosti stále záludnější. Jen díky důvěře našich klientů se tak dozvídáme, jaké nepravdivé informace jsou dealeři schopni použít k tomu, aby podlomili důvěru klientů k ZP M-A. Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE přitom patří k ekonomicky nejstabilnějším zdravotním pojišťovnám na trhu, která hospodaří kladně, nepotřebuje sahat do rezerv a ani se nechystá svým klientům omezovat potřebnou zdravotní péči. Naopak je schopna klientům poskytnou kvalitní a dostupnou péči s nejkratší možnou čekací dobou, za kterou platí zdravotnickým zařízením bez jakýchkoliv prodlev.

Etický kodex
Nepravdivé informace šířené dealery poškozují nejen dobré jméno Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE samotné, ale vrhají špatné světlo i na zdravotní pojišťovny obecně. Byly to právě zdravotní pojišťovny, členové Svazu zdravotních pojišťoven (SZP), které se zavázaly k dodržování etického kodexu pro nábor pojištěnců. Dokonce i největší zdravotní pojišťovna v zemi, která, ač sama není členem SZP, tento kodex akceptovala. Proto je s podivem, že právě ona nyní využívá praktik nekalé konkurence a kodex porušuje, jak dokazuje poslední případ, který se stal v Brně:
Dealeři nabídli klientovi ZP M-A produkt IZIP s tím, že jej může využívat, aniž by musel měnit zdravotní pojišťovnu. Následně mu předložili formulář, kde měl podpisem stvrdit jen to, že byl o nabídce informován. Klient v časovém tlaku dealerům, kteří jej stále zdržovali, papír prostě podepsal a až doma zjistil, že formulář zahrnuje také přeregistraci k nové pojišťovně. Proto se vzápětí obrátil na svou zdravotní pojišťovnu.
Klienti
Na praktiky dealerů upozorňují v podstatě dvě skupiny klientů. První jim uvěří, podepíší a pak litují a hledají cestu zpět. Ve druhé skupině jsou klienti, kterým takový způsob jednání vadí z principu a jsou zaslouženě rozhořčeni podsouváním nepravdivých informací a právem si stěžují na způsob jednání dealerů.

Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE se proti takovému jednání konkurence ostře ohrazuje. Již z minulosti má s dealery některých zdravotních pojišťoven špatnou zkušenost, a tak je svým klientům připravena pomoci při zrušení smlouvy o přestupu uzavřené na základě nekalého konkurenčního jednání.
Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 11. 2010 15:35
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.