Spolupráce Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovny se úspěšně rozvíjí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Spolupráce Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovny se úspěšně rozvíjí


Před rokem zahájily spolupráci Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovna. Jejím cílem je nabídnout klientům společné služby a připravovat společné programy v oblasti prevence a péče o zdraví. Během jediného roku získaly obě společnosti na 30 tisíc společných klientů, tedy klientů, kteří využívají jak zdravotní pojištění ZP METAL-ALIANCE, tak některý z produktů Allianz, ať už jde o cestovní pojištění, povinné ručení, penzijní fond nebo životní pojištění.

Během jediného roku získaly obě společnosti na 30 tisíc společných klientů, tedy klientů, kteří využívají jak zdravotní pojištění ZP METAL-ALIANCE, tak některý z produktů Allianz, ať už jde o cestovní pojištění, povinné ručení, penzijní fond nebo životní pojištění. Řada klientů přitom využívá vícero produktů, nikoliv tedy pouze zdravotní pojištění a jeden z komerčních pojistných produktů.

Novinkou ve společné nabídce produktů a služeb je životní pojištění JISTOTA PRO život. Je to první komplexní životní/úrazové pojištění na českém trhu, které je nabízeno ve spolupráci se zdravotní pojišťovnou. Je to univerzální a velmi flexibilní pojistný produkt, který umožňuje v rámci jedné smlouvy pojistit až 2 dospělé (vstupní věk 18 - 75 let) a až 4 děti (vstupní věk 0 – 20 let). Lze pojistit také samotné děti. V průběhu trvání pojištění lze přidávat nebo i ubírat pojištěné osoby, snižovat či naopak zvyšovat pojistnou částku, měnit počet připojištění. Samozřejmostí je možnost vinkulace vůči bance. Produkt má volitelnou spořící složku.

Těžiště oboustranné spolupráce představují preventivní dětské programy. Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE díky spolupráci s Allianz pojišťovnou může svým klientům nabídnout možnost čerpání příspěvku na pořízení dětské autosedačky či sedáku. Vzhledem k tomu, že od 1. května 2008 se děti nesmí přepravovat v autě bez použití zádržného systému, zareagovaly zdravotní pojišťovny v letech 2008 a 2009 příspěvkem na nákup dětských sedaček v rámci programů fondu prevence. Tento program však byl k 30. 6. 2009 zrušen. Do té doby si o příspěvek na nákup autosedačky či sedáku požádalo více jak 4 340 pojištěnců ZP METAL-ALIANCEa celková výše příspěvků překročila 2 mil. Kč.

Z dostupných statistik vyplynulo, že zádržný systém při přepravě dětí výrazně přispívá ke snížení úmrtnosti dětí při automobilových nehodách a proto se obě společnosti rozhodly přispět k bezpečnosti dětí na silnicích. Projekt ZP METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovny a.s. je zaměřený právě na bezpečnost dětí při cestování autem a je umožněn díky Allianz pojišťovně, a. s., která podpořila projekt darem v hodnotě 1 mil. Kč. Tento dar použije ZP M-A k proplácení příspěvků na autosedačky a sedáky pro své pojištěnce ve věku do 13 let.

Tím ale úsilí obou společností o prevenci dětí nekončí. Allianz pojišťovna a.s. se stala hlavním partnerem projektu stomatologické prevence u dětí, na kterém spolupracuje ZP METAL-ALIANCE a studenti stomatologických fakult ze sdružení Nechci kazy. Jedním z hlavních cílů je zajistit dětem stomatologickou prevenci a snížit rizika vzniku zubního kazu u dětí.

Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 4. 2010 15:09
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE působí v oblasti veřejného zdravotního pojištění od roku 1993 a své služby zajišťuje prostřednictvím celorepublikové sítě kontaktních pracovišť. Jednou z jejích priorit je podpora ochrany zdraví pojištěnců prostřednictvím preventivních programů. Zdravotní pojišťovnu METAL – ALIANCE důvěřuje více než 404 000 pojištěnců.

Allianz pojišťovna, a. s. je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s. je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.