Na Nordic Walking Metalka Tour vyrazil tříletý i sedmdesátiletý sportovec | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na Nordic Walking Metalka Tour vyrazil tříletý i sedmdesátiletý sportovec


Sobotní zahájení seriálu Nordic Walking Metalka Tour 2010 v Plzni povrdilo, že nordic walking, chůze s holemi, je sport vhodný pro všechny generace. Nejmladšímu účastníkovi byly teprve tři roky, nejstaršímu 74 let. Plzeňský Borský park poskytl ideální podmínky, a jak se shodli organizátoři, další pokračování se chystá již na jaro příštího roku, kdy tour zavítá opět do Plzně. Na podzim se však stihne vydat ještě do Olomouce, Kyjova a Kladna.

V plzeňském Borském parku začal program už krátce po deváté hodině ranní instruktáží správného stylu chůze, ukázkou holí a registrací účastníků. Na start čtyř i osmikilometrového závodu se v 10,30 hodin postavily první desítky Plzeňanů. I po startu však přicházeli další příznivci chůze s holemi, aby s profesionály zkonzultovali výběr správných holí nebo styl chůze. „V závodu samozřejmě nejde o vítězství, ale o to udělat něco pro zdraví,“ upozornil pořadatel Milan Černý. Ještě než všichni vyrazili na trať, přivítali účastníky zástupci ZP METAL-ALIANCE a pan senátor MUDr. Luděk Sefzig, který dokonale popsal prospěšnost tohoto nenáročného a zdraví prospěšného sportu.
V průběhu celé akce se mohl každý seznámit se svým zdravotním stavem. Hned ve třech stanech působily Český zpravotní ústav, A Team Chateau a Plzeňské studio M3M, které nabízelo měření na profesionálním přístroji Bodystat 1500. Na zajištění akce se podílela Zdravotní pojišťovně METAL-ALIANCE ve spolupráci s Konstantinovými Lázněmi, městem Plzeň, ČEZ, Sportovním areálem Slavia VŠ a Černý Ski Servis Sport.

Nordic Walking Metalka Tour 2010 pokračuje i dál. Každý, kdo chce podpořit své zdraví, se může zúčastnit společné sportovní vycházky na následujících místech:

11. 9. - Olomouc – start v 10,00 Výstaviště Flora
12. 9. – Kyjov – start v 13,00 z Kyjovského městského parku
18.9. - Kladno – Sletiště – Aquapark – start v 10,00 hod
Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 9. 2010 13:22
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.