Správní rada ZP METAL-ALIANCE zvyšuje úhrady | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Správní rada ZP METAL-ALIANCE zvyšuje úhrady


Na základě podepsaného Memoranda o úpravě poměrů ve zdravotnictví byla vydána nová úhradová vyhláška, na základě které se má navýšit objem financí pro zdravotnická zařízení. Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ZP M-A) na změnu úhradové vyhlášky reaguje úpravou financování lůžkové zdravotní péče pro rok 2011.

Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE již od začátku roku hradila zdravotnickým zařízením zálohové úhrady ve výši, která zajišťuje kontinuitu a kvalitu poskytované péče a nepřispívá k finanční destabilizaci zdravotnických zařízení. Správní rada ZP M-A rozhodla na svém březnovém zasedání o dalším navýšení paušálních úhrad lůžkovým zdravotnickým zařízením, což následně potvrdil i Vladimír Kothera, generální ředitel ZP M-A: „V zájmu dlouhodobého zajištění zdravotní péče pro naše pojištěnce jsme přistoupili k navýšení úhrad pro letošní rok o 4 % více oproti původnímu znění vyhlášky. Dostáváme se tak na 102 % referenčního období, což je samozřejmě v souladu s parametry našeho zdravotně pojistného plánu.“
Správní rada ZP M-A tedy po zhodnocení a projednání aktuální situace ve zdravotnictví rozhodla tímto způsobem zajistit požadované finanční prostředky pro fungování těch lůžkových zařízení, která poskytují péči pojištěncům ZP M-A.
Správní rada Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE si je vědoma své odpovědnosti při správě finančních prostředků pojištěnců. Upozorňuje však, že Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE nemůže přebírat odpovědnost za mzdy pracovníků ve zdravotnictví, ale je připravena pro své pojištěnce nakoupit dostupnou a kvalitní péči.
Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
www.zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 3. 2011 8:23
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ZP M-A) působí v oblasti veřejného zdravotního pojištění již od roku 1993 a své služby zajišťuje prostřednictvím celorepublikové sítě kontaktních pracovišť. Za 18 let své existence si získala pozici finančně stabilní, zavedené společnosti, která se těší dobrému jménu mezi svými více než 410 000 pojištěnci, zdravotnickými zařízeními i dalšími partnery. O kvalitě jejích služeb svědčí nejen spokojenost jejích pojištěnců, ale i certifikát ISO 9001.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.