Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE zvyšuje platby | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE zvyšuje platby


Kladno, 4. 2. 2011 Pokud nemocnice zachová kvalitu i rozsah péče, získá od ZP METAL-ALIANCE vyšší úhrady. I tak lze stručně shrnout závěr dnešního setkání týmu pojišťovny, který se situací kolem výpovědí lékařů zabývá.

Po nedohodě ministra zdravotnictví a zástupců LOK pokračuje Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ZP M-A) ve svém krizovém plánu na zajištění zdravotní péče v regionech, z jejichž nemocnic v březnu odejdou lékaři zapojení do akce „Děkujeme, odcházíme“. K nejvíce ohroženým regionům patří kraj Východočeský, Ústecký, Karlovarský, Moravskoslezský a dále kraj Vysočina. „Jednáme s řediteli nemocnic o rozsahu péče poskytované po prvním březnu, v některých regionech se obracíme přímo na zřizovatele. Vývoj je zatím takový, že v případě, že se zřizovatel snaží přistupovat k situaci aktivně, nacházíme řešení, která jsou v souladu s plánem na zajištění péče,“ informoval dnes na setkání krizového týmu MUDr. David Kostka, ředitel úseku zdravotní politiky ZP M-A. Nejen v těchto nejohroženějších regionech se ZP M-A obrací na ambulantní specialisty a vyjednává s nimi převzetí určitého rozsahu péče, která odpovídá jejich odbornostem. „Zařízení, která budou péči přebírat, jsme připraveni finančně zohlednit,“ informoval dále Kostka a dodal, že naopak zařízení, která nebudou schopna zajistit kvalitu a dostupnost zdravotní péče, nemohou počítat se zachováním současných plateb od ZP M-A.
Pokud ale zdravotnické zařízení bude schopno svou výkonnost udržet, může počítat s tím, že od ZP M-A získá platby na úrovni plateb v roce 2010. „Hlavní je zajistit péči. Zvýšení záloh bude pro ZP M-A znamenat sice dodatečné náklady v řádu desítek milionů korun, ale budeme schopni pojištěncům zajistit péči přesně v tom okamžiku, kdy ji budou potřebovat.“
Pojištěnci se průběžně aktualizované informace o tom, jak a kde jim ZP M-A zajistila péči, dozvědí od pondělí 7. 2. na internetových stránkách pojišťovny, call centru a na všech pracovištích ZP M-A.
Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
www.zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 2. 2011 10:46
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ZP M-A) působí v oblasti veřejného zdravotního pojištění již od roku 1993 a své služby zajišťuje prostřednictvím celorepublikové sítě kontaktních pracovišť. Za 18 let své existence si získala pozici finančně stabilní, zavedené společnosti, která se těší dobrému jménu mezi svými více než 410 000 pojištěnci, zdravotnickými zařízeními i dalšími partnery. O kvalitě jejích služeb svědčí nejen spokojenost jejích pojištěnců, ale i certifikát ISO 9001.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.