Nejšetrnější léčba? Prevence | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nejšetrnější léčba? Prevence


Více než 35 % účastníků dnů zdraví ve Středočeském a Plzeňském kraji má vysoké BMI. Lidé s obezitou mohou během dnů zdraví využít individuálního poradenství stravovacích a pohybových zvyklostí odborníků ze Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE.

Se zvyšujícími výdaji na léčbu poroste i tlak na vyšší odpovědnost každého z nás za vlastní zdraví, například nepodceňováním prevence. I když některým nemocem předejít nedokážeme, stále je hodně těch, u kterých známe příčiny, rizikové faktory a které můžeme svým životním stylem ovlivnit. K nejrozšířenějším nemocem současnosti patří civilizační choroby, které jsou důsledkem sedavého způsobu života, nezdravé stravy a naprostého nedostatku pohybu. Znáte například hladinu svého cholesterolu, svůj tlak, víte, co znamená BMI a jste si jisti, že byste obstáli v testu tělesné zdatnosti? Ke zjištění těchto informací se nemusíte hned vydat ke svému lékaři, ale můžete využít dny zdraví, které pořádají některé zdravotní pojišťovny.
V loňském roce se například Dny zdraví Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE konaly v 69 městech. Ve Středočeském kraji proběhlo 51 dnů zdraví, v Plzeňském kraji 18. Zájemci o zdravý životní styl se na dnech zdraví mohou s odborníky poradit o správné životosprávě, nechat si změřit tlak, hladinu cholesterolu či tuku. Na vybraných dnech zdraví byla možnost prevence rozšířena také o kontrolu pigmentových znamének či o prevenci zeleného zákalu. A výsledky? Vysoké BMI má přes 35% měřených, díky dnům zdraví bylo zachyceno 5 podezřelých pigmentových znamének a 5 zelených zákalů očí. A je zřejmé, že vysoké hodnoty tlaku, cholesterolu i glykémie nejsou dle výsledků dnů zdraví v naší populaci nijak vzácné.
O kontrolu aktuálního zdravotního stavu mají tradičně zájem především maminky s dětmi, výrazně se však zvyšuje zájem lidí středního věku, kteří si začínají uvědomovat význam péče o zdraví. Na dnech zdraví se ZP METAL-ALIANCE spolupracují také odborníci ze Státního zdravotního ústavu či Českého červeného kříže.
Nejžádanějším vyšetřením je zjištění hladiny cholesterolu, velký zájem vzbuzuje i možnost konzultace s odborníky na pohyb. Kromě informací o výživových hodnotách potravin a spotřebě energie při jednotlivých tělesných aktivitách, lze během dnů zdraví získat na základě výsledku testů i individuální doporučení, které pohybové aktivity jsou pro daného člověka nejvhodnější a s jakou četností.
Dny zdraví připravuje ZP METAL-ALIANCE i v letošním roce, kdy budou provázány s kamionem prevence. A proč pojišťovny věnují prevenci takovou pozornost? „ Pokud se nám podaří včas zabránit rozvinutí nemoci, je následná léčba pro pacienta šetrnější a mnohem efektivnější. Dnes jsme schopni rozpoznat zvýšená rizika vzniku řady nemocí a tyto klienty směrujeme na speciální vyšetření. Pořádáním Dnů zdraví chceme veřejnosti ukázat, že přístup k prevenci má dnes opravdu každý,“ řekla Šárka Strolená, ředitelka divize Čechy ZP METAL-ALIANCE a dodala: „je třeba si uvědomit hodnotu zdraví ještě dřív, než ho začneme ztrácet.“
Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
www.zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 3. 2011 8:40
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ZP M-A) působí v oblasti veřejného zdravotního pojištění již od roku 1993 a své služby zajišťuje prostřednictvím celorepublikové sítě kontaktních pracovišť. Za 18 let své existence si získala pozici finančně stabilní, zavedené společnosti, která se těší dobrému jménu mezi svými více než 410 000 pojištěnci, zdravotnickými zařízeními i dalšími partnery. O kvalitě jejích služeb svědčí nejen spokojenost pojištěnců, ale i certifikát ISO 9001.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.