Proti křečovým žílám moderně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Proti křečovým žílám moderně


Křečové žíly postihují dle statistik až 60% populace. Na nejmodernější metodu léčby, operaci miniinvazivní cestou pomocí radiofrekvenční techniky, mohou v rámci pilotního projektu získat pojištěnci Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE příspěvek 8 000 Kč.

Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE podporuje používání nejmodernějších léčebných metod, proto v rámci svého pilotního projektu přispívá na operaci křečových žil miniinvazivní cestou, kterou provádí pouze jediné pracoviště v celé ČR, Oblastní nemocnice Příbram.

Příspěvek 8 000 Kč na operaci je pojištěncům ZP M-A hrazen v rámci prevence onemocnění oběhového systému, pokud splňují podmínky pro zařazení do tohoto pilotního projektu. Pojištěnci musí splnit alespoň 2 z 3 podmínek – splnění indikačních kritérií, prokázaný předpoklad vzniku onemocnění oběhového systému dolních končetin, pojištěn u ZP M-A min. 2 roky. O vhodnosti využití miniinvazivního operačního výkonu rozhoduje přímo operatér.

Podstata metody spočívá v kombinované radiofrekvenční technice. Základem je jeden vpich v oblasti kotníků nebo kolen a zavedení katetru do žilních kmenů. Následně dochází radiofrekvenční technikou k uzavření všech křečových žil pomocí radiofrekvenčního vlnění bez vlastního odstranění žilních kmenů. Jde o metodu rychlou, šetrnou, bez potřeby delší hospitalizace a s téměř okamžitým návratem k běžnému životu. Kromě toho, že metoda není vhodná pro každého, se však vyznačuje poměrně vysokou cenou. Poskytnutím příspěvku chce ZP M-A pomoci pojištěncům zlepšit finanční dostupnost této moderní metody.

Křečové žíly, které jsou projevem onemocnění žilního systému, se objevují při nedostatečné práci žilních chlopní. Žíly ztrácejí elasticitu, tok krve směrem k srdci se zpomaluje, žíly se natahují a začnou vystupovat na povrch. Pokud se první příznaky neléčí, dochází ke zhoršení stavu, objevuje se pocit únavy, pocit těžkých nohou, bolesti a otoky. K tvorbě křečových žil přispívají zejména vrozené dispozice, ale i další faktory, např. dlouhodobé stání či sezení, málo pohybu, vysoký krevní tlak, hormonální změny, které lze do určité míry ovlivnit.

Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 8. 2008 8:57
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE působí v oblasti veřejného zdravotního pojištění od roku 1993. K nejdůležitějším aktivitám patří podpora ochrany zdraví prostřednictvím preventivních programů. ZP METAL-ALIANCE má více než 370.000 pojištěnců.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.