Změna zdravotní pojišťovny není bez rizika | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Změna zdravotní pojišťovny není bez rizika


Zejména na sociálně slabší skupiny obyvatel z kladenské čtvrti Kladno-Dubí se v poslední době obracejí pracovníci agentury najaté nejmenovanou zdravotní pojišťovnou s jediným cílem – získat čárku za dalšího úspěšně přeregistrovaného klienta. Hned několik zdravotnických zařízení se s touto informací obrátilo na Zdravotní pojišťovnu METAL-ALIANCE, aby ji upozornilo, že dochází k přeregistrování klientů ZP METAL-ALIANCE k pojišťovně, která nemá se zdravotnickými zařízeními v regionu uzavřené smlouvy.
„O této situaci víme. Jde už o několik desítek našich pojištěnců, kteří se rozhodli od nás přejít k pojišťovně, která však nemá vytvořenou síť smluvních zařízení.“ komentuje situaci Jiří Těhan, ředitel úseku klientských služeb a marketingu ZP M-A. „Pak je zapotřebí si uvědomit, že se mohou dostat do situace, kdy budou například muset změnit svého ošetřujícího lékaře nebo platit za péči hotově. Znovu změnit pojišťovnu mohou zase až za rok.“ dodává Těhan.
V současné době panuje mezi zdravotními pojišťovnami zdravá konkurence, ze které skutečně mohou pojištěnci jen získat. Existuje však několik základních hledisek pro hodnocení pojišťovny, kterým je třeba věnovat větší pozornost, než je výše bonusů slibovaných za přestup. Na co se tedy ptát, než se rozhodnete pro změnu pojišťovny?
Jaké má pojišťovna jméno mezi lékaři? Má smlouvy s dostatečným počtem lékařů? I s tím vaším? Nemá finanční problémy? Jak komunikuje se svými klienty? Má dostatečnou síť kontaktních míst?
Pokud se přeci jen rozhodnete pro změnu své zdravotní pojišťovny, zjistěte si o ní co nejvíce informací, například z jejích internetových stránek, a své rozhodnutí ještě raději konzultujte se svým lékařem. Slibovaný příspěvek totiž vyčerpáte velmi rychle, ale zajištěnou zdravotní péči potřebujete po celý rok.
Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 5. 2009 7:30
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.