K lékaři se lze objednat i přes call centrum | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


K lékaři se lze objednat i přes call centrum


Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE prostřednictvím call centra zajišťuje pro své klienty možnost „objednávání k lékaři“. Je prakticky jedinou zdravotní pojišťovnou, která svým klientům takovou službu nabízí.

Pacientům, kteří jsou pojištěni u ZP METAL-ALIANCE, stačí pamatovat si jen jedno telefonní číslo, aby se objednali k praktikovi, zubaři či na specializované vyšetření. Call centrum totiž objednání k lékaři vyřídí za ně.

„Službu objednávání k lékaři jsme zkoušeli nejprve jen v regionech Kladno, Praha, Olomouc, ale nakonec jsme ji vzhledem k zájmu pojištěnců rozšířili na celou republiku,“ popisuje MUDr. David Kostka, ředitel úseku zdravotní politiky ZP METAL - ALIANCE.

Pojišťovna také ověřovala, o které odbornosti bude největší zájem. Nejčastěji klienti požadují objednání ke stomatologovi, na druhém místě je neurologie a na třetím místě jsou oftalmologie, kolonoskopie, gynekologie. Úspěšnost objednání se pohybuje kolem 80 %.

A lze garantovat, že klient u lékaře nebude muset čekat? „Bohužel to klientům nemůžeme zaručit na 100 %. Garantujeme, že budou daný den ošetřeni a pokud to umožní kapacita zdravotnického zařízení, tak i hodinu, samozřejmě plus mínus zhruba patnáct minut,“ říká MUDr. Kostka a dodává: „Pro klienta je tato služba velice výhodná, nemusí se starat ani myslet na to, že se má objednat k lékaři, třeba na preventivní vyšetření, a shánět složitě daného specialistu. Nemusí již nikoho obvolávat, operátoři call centra vše sami vyhledají, a to i v případě, že klient změnil bydliště“.

Objednat lze samozřejmě i bez doporučení praktika. Nezřídka se stává, že volající nechce ke konkrétnímu lékaři, ale jen se svěří s tím, že má např. bolesti břicha, kolene, zánět achilovky a nechá se ke vhodnému lékaři objednat. Největší přidanou hodnotou pro klienta je, že si lékaře nemusí sám obvolávat, ale call centrum mu pomůže najít lékaře, který jej ošetří co nejdříve.

A jak služba funguje v praxi? Pacient sdělí jméno lékaře, ke kterému chcete objednat, den a hodinu, nebo jen řekne, u kterého odborného specialisty potřebuje zajistit vyšetření. Operátor vyhledá v databázi nejbližší zdravotnické zařízení a SMS zprávou či telefonicky potvrdí požadovaný termín nebo sdělí datum a čas vyšetření.


Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE je jediná, která tuto službu v takové formě poskytuje a v současné době připravuje i možnost objednávání k lékaři také přes webové stránky pojišťovny.

Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
www.zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 7. 2011 9:23
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.