Změna zdravotní pojišťovny může způsobit i velké starosti | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Změna zdravotní pojišťovny může způsobit i velké starosti


Už vás na ulici někdy zastavil prodejce mobilů? Hrnců? Nebo výhodných výletů? Že na tom není nic divného? A co třeba nabídka změny zdravotní pojišťovny? Právě to je nejnovější artikl dealerů. Ale není zboží jako „zboží“. Jak se nátlaku dealerů bránit radí Šárka Strolená, ředitelka divize Čechy Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE.

Paní ředitelko, proč je změna pojišťovny přes dealery riziková?

Na změnu zdravotní pojišťovny má každý právo, musí však u ní zůstat nejméně 1 rok. Pokud o přestupu uvažujete, nejdříve si zjistěte, zda Vaši ošetřující lékaři mají s novou pojišťovnou uzavřené smlouvy. Jinak se vystavujete riziku, že Vás, ani Vaše děti, lékař neošetří.


Co dělat, pokud lékař uzavřenou smlouvu nemá?

Máte 2 možnosti. Buď si najdete jiného, smluvního lékaře, za kterým třeba budete muset dojíždět, nebo si budete ošetření hradit sami, v hotovosti.


A jaké jsou praktiky dealerů?

S pouličními dealery máme špatné zkušenosti. Stává se, že klienti něco v rychlosti podepíší a teprve později se dozví, že vlastně změnili zdravotní pojišťovnu. Od klientů i od lékařů se dozvídáme, že dealeři klienty získávají často i pomocí nepravdivých informací. Většina klientů, kteří dealerům uvěří, se pak snaží od smlouvy o přestupu ustoupit. Jen minimu z nich se to ale podaří.


Takže je možné od smlouvy ustoupit?

Ano. Klientem pojišťovny se stanete až od prvního dne dalšího čtvrtletí. Chcete-li od smlouvy odstoupit, musíte tak učinit do tohoto termínu. Pojišťovna by vám měla vyhovět, zejména když uvedete, že jste smlouvu podepsali na základě klamavých informací.


Co tedy radíte svým klientům, když je osloví dealer?

Radíme jim jednat s rozmyslem, rozhodně nic nepodepisovat na ulici. Všechny informace si nejdříve ověřit a zeptat se svého lékaře, zda má s takovou pojišťovnou uzavřenou smlouvu. Doporučujeme také projít si internetové stránky pojišťovny. Třeba zjistíte, že to, co vám dealer nabízí jako bonus, není nic neobvyklého a můžete to získat i od své současné pojišťovny.

Co poradit na závěr? Rozhodně nedejte na laciné sliby a vše si pečlivě prověřte a rozmyslete. Nerozvážným krokem totiž můžete sebe a své blízké vystavit velkým nepříjemnostem.
Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 9. 2009 8:29
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.