MediaReport s.r.o. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


MediaReport s.r.o.


Vydané tiskové zprávy


Barevná sezóna

Zajímá vás, jaké barvy a jaký styl ovládne letošní jaro? Prvním impulsem pro tvorbu věhlasných návrhářů je výběr materiálů. S trendy nadcházející sezóny a s nejžádanějšími látkami vás seznámí Hana Konečná, majitelka společnosti PAR EXCELLENCE, která patří k nejznámějším dovozcům luxusních a značkových látek na český trh.

Letošní jaro rozzáří pastelové barvy

Pastelové barvy a hravost jsou charakteristickými rysy nadcházející sezóny. Na co ještě se s příchodem jara připravit u francouzské módní značky UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris)?

Kolekce šperků Zingopi pro společenskou sezónu

Ke společenské sezóně patří neodmyslitelně originální šperky, které dokáží zvýraznit vaši osobitost a styl. Doplňky o vás vypoví mnohé, proto pečlivě volte zpracování, barvu i design.

Lifting bez skalpelu

Nechcete jen bezmocně sledovat projevy nemilosrdně ubíhajícího času? Dáváte přednost neinvazivním zákrokům? MUDr. Věra Terzijská vás seznámí s převratnou moderní metodou, která bez použití skalpelu navrací pokožce pružnost a odstraňuje ochablost. Během jediného zákroku dosáhnout takového výsledku s dlouhodobým efektem, jaký dříve umožňovala pouze plastická operace.

VÝSTAVA UKRADENÉ DĚTSTVÍ dětská práce očima čtyř českých fotografek

Výstava společnosti Člověk v tísni – vernisáž 1. prosince od 19 hodin v Rock Café Výstava Ukradené dětství od čtyř známých českých fotografek – Alžběty Jungrové, Lenky Klicperové, Markéty Kutilové a Jarmily Štukové (Kovaříkové) – bude k vidění celý prosinec v pražském klubu Rock Café. Fotografie zachycují různé podoby dětské práce, se kterými se fotografky setkaly při svých cestách zejména v Africe a Asii. Miliony dětí zde denně pracují v podmínkách, které škodí jejich zdraví a berou naději na bezstarostné dětství a vzdělání.

Navraťte své pleti mládí

Luxusní krém Lumafirm značky Pevonia Botanica dodá pokožce mladistvou vitalitu díky dokonalému rozzáření pokožky a současně výrazně omezí všechny známky stárnutí. Efektivně zpevní pleť, viditelně redukuje vrásky, působí i proti pigmentovým skvrnám a sjednocuje barevný tón pleti.

Pevonia slavila

Dvouleté výročí působení v České republice oslavil luxusní kosmetický salón Pevonia Botanica. Společenské akce využila hostitelka, majitelka salónu a distributorka značky Pevonia, paní Mgr. Pavlína Kučerová, k předání šeku pro Nadaci Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Hormonální jógová terapie v YogaMe

Změny v hladinách hormonů, nejen v období menopauzy, mohou mít významný vliv na zdraví a pohodu většiny žen. Pomoci s prevencí i s nepříjemnými symptomy přechodu přitom dokáže jednoduché cvičení v podobě Hormonální jógové terapie pro ženy dle Dinah Rodrigues. Vyzkoušet si ji můžete od ledna 2012 ve studiu YogaMe. Výuka sestavy HJT bude probíhat formou dvouměsíčních seminářů (1 lekce týdně v trvání 90 minut po dobu 8 týdnů) nebo víkendových seminářů. Během jednoho semináře se ženy naučí celou sestavu, kterou poté cvičí doma.

Báječná sezóna

Chystáte se do divadla, na koncert či večerní party? Nevíte jaké šaty obléknout? Hledejte inspiraci u francouzské značky 1-2-3 Paris. Letošní sezónu přináší společenské modely, které vynikají rafinovanou eleganci a čerpají z principů proslulé „vysoké krejčoviny“. Důraz je kladen na detail a použité materiály.

Chraňte si své oči a rty

Vrásky či kruhy pod očima nikomu na kráse ani sebevědomí nepřidají. S věkem se mění i rty – zmenšují se, ubývají na objemu a v jejich okolí se tvoří vrásky. Hýčkejte tedy své oči a rty přípravky americké přírodní kosmetiky Pevonia Botanica. Budete se cítit mladší a půvabnější.

Gurutej v YogaMe

Již více než rok působí v Praze studio YogaMe, které nabízí nejen nejrůznější druhy jógy a pilates, ale také speciální cvičení pro bolavá záda s prvky jógy a pilates. Protáhnout své tělo mohou do YogaMe přijít i těhotné ženy a dokonce i malé děti zde mají možnost seznámit se s jógou. Od září se portfolio kurzů rozšiřuje o lekce Kundalíni jógy neboli Jógy vědomí. Při této příležitosti se o víkendu 23. – 25. září uskuteční několik seminářů, které povede Gurutej Kaur Khalsa.

Kamila Ženatá: Roll Over All

Videa, malby a texty tvoří unikátní instalaci Kamily Ženaté Roll Over All, která přesně pasuje do výstavních prostorů bývalé prádelny v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice. Přestože Kamila Ženatá pracuje s aktuálními výrazovými prostředky, její projekt zůstává srozumitelný i pro ty, kdo tvrdí, že současnému umění pro jeho komplikovanost nerozumí. Expozice bude ke zhlédnutí od 8. září do 30. října letošního roku. Prádelna Bohnice 8. 9. - 30. 10. 2011 vernisáž: 7. 9. 2011 od 18:00 Kurátorka: Silvie Šeborová

Čistá voda

Řešíte dilema, zda konzumovat vodu balenou či z vodovodu? Zapomeňte na nošení těžkých láhví a dejte přednost filtrované vodě z kohoutku. Vodní filtr totiž snižuje obsah chlóru, vodního kamene, některých pesticidů a těžkých kovů a uchovává minerály.

Elegance podzimu

Francouzská módní značka UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris) nabízí modely určené k celodennímu nošení, které zohledňují poslední trendy, zaručují kvalitní zpracování, přináší zajímavá střihové řešení a ojedinělé řešení detailů. Zajímá vás, jaký styl ovládne letošní podzim a zimu? Chcete, stejně jako celosvětová tvář značky Eva Herzigová, okouzlit elegantním oblečením těch nejmódnějších barev, materiálů a vzorů?

Barevné tóny podzimu

Zajímá vás, jaké trendy ovládnou letošní podzim a zimu? Prvním impulsem pro tvorbu věhlasných návrhářů je výběr materiálů. Jaké látky budou nejžádanější a nejvhodnější pro tu kterou sezónu předpovídají specializovaná studia. S trendy nadcházejícího podzimu vás seznámí Hana Konečná, majitelka společnosti PAR EXCELLENCE, která patří k nejznámějším dovozcům luxusních a značkových látek na český trh.

Letní program v centru DOX – skvělá prázdninová zábava pro děti i rodiče!

Spoustu zábavy a nevšední způsob jak si zpestřit léto s dětmi v Praze nabízí letní programy Centra současného umění DOX. Každý týden probíhají v rámci příměstských táborů pro děti interaktivní setkání se současným uměním a architekturou, 31. července 2011 pak proběhne v centru DOX velký Dětský den.

Pražské centrum DOX a vídeňské Muzeum užitého umění MAK představují dílo Rudolfa Steinera

Centrum současného umění DOX v Praze a Muzeum užitého a současného umění MAK ve Vídni představují dílo rakouského filozofa Rudolfa Steinera a jeho vliv na současné umění. Zatímco vídeňský MAK nabídne dosud nejobsáhlejší retrospektivu tohoto významného myslitele 20. století, pražské centrum DOX přiblíží Steinerovu filozofii prostřednictvím tvorby současných evropských umělců.

JOSEF ŽÁČEK – Šepoty (30. 6. – 30. 9. 2011) ALEŠ VESELÝ – Trvání a setrvání (30. 6. – 28. 11. 2011)

Centrum současného umění DOX představí během léta tvorbu dvou předních současných českých umělců: nejnovější a dosud nevystavená monumentální plátna malíře Josefa Žáčka nabídne výstava „Šepoty“, monumentální plastiky vystavuje pod názvem „Trvání a setrvání“ přední český sochař Aleš Veselý.

Voda – základ života

Zázračná a fascinující tekutina, která je dokonalá svým složením i vlastnostmi. Bez vody by neexistoval život, tedy ani člověk. Abychom bez problémů udrželi stálý objem tekutin, musíme dodržovat pitný režim. Pokud dáváte přednost vodě z vodovodu, je vhodné konzumovat ji filtrovanou.

Kolekce šperků Zingopi pro léto 2011

Podlehněte kouzlu šperků značky Zingopi, můžete si vybírat z celé škály skvostů unikátního designu nebo si nechat zhotovit malé umělecké dílo. Dominantní a výrazné šperky jsou v nadcházející sezóně nepostradatelné. Zapomeňte na usedlost a nudu. Současný trend se nese v mladistvém a okázalejším stylu.

TRANSPARENCY NATION (2. 6. – 30. 6. 2011)

Ateliér skla Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze představí na výstavě v Centru současného umění DOX výběr z nejlepších studentských prací. Ateliér vedený ak. soch. Rony Pleslem připravil výstavu objektů, které přiblíží návštěvníkům fenomén skla a nepřeberné možnosti, které tento materiál umělcům nabízí.

Letní harmonie

Pokud si ještě vybíráte outfit pro letošní dovolenou, nechte se inspirovat francouzskou módní značkou UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris). Přináší letní kolekci s příslibem barevné bohatosti a rozmanitosti. Kombinace rafinovanosti a opravdové elegance s ohledem na potřeby aktivní ženy tvoří jemnou směs půvabu, nápaditého a nevšedního stylu této sezóny.

Pět finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého povede umělecký dialog s veřejností

Tvorba letošních pěti finalistů, které vybrala sedmičlenná mezinárodní porota z celkem 64 umělců, bude letos zcela poprvé prezentována ve veřejném prostoru. Organizátoři se rozhodli následovat myšlenku teoretika a kritika umění Jindřicha Chalupeckého, že umění se ukazuje lidem a lidé umění.

Rudolf Steiner a současné umění (16. 6. – 12. 9. 2011)

Výstava v Centru současného umění DOX představí svět univerzalistických idejí rakouského filozofa Rudolfa Steinera prostřednictvím tvorby současných umělců ze sedmi evropských zemí. Projekt zahrnující sochy, malby, objekty, video projekce a instalace umělců, k nimž patří Joseph Beuys, Mario Merz, Anish Kapoor či Jan Albers nabídne jedinečnou možnost nově interpretovat Steinerovu výjimečnou osobnost a dílo.

Výstava Voda nad zlato

Výstava fotografií Alžběty Jungrové Voda nad zlato bude v pražských Žlutých lázních ke zhlédnutí od 10. do 26. června. Fotografie zachycují aktuální problémy v Etiopii, jedné z nejchudších zemí světa. Každodenní realita je zde bezprostředně ovlivňovaná nedostatkem čisté pitné vody. V říjnu bude výstava instalována na Přírodovědecké fakultě v Olomouci a v listopadu a areálu VŠE v Praze. Vernisáž proběhne 10. června od 17hodin.

Péče o pokožku v létě

Opálená pokožka je považována za symbol krásy. Vystavovat se slunci je nezbytné opatrně a chytře. Nedostatečná ochrana se odrazí na kvalitě pleti. Hrozí vrásky, ztráta pevnosti, pigmentové skvrny, a dokonce i rakovina kůže. Během letních měsíců je velmi důležité i dostatečná hydratace. Americká přírodní kosmetika Pevonia Botanica nabízí přípravky na opalování i dostatečnou hydrataci.

Petr Kvíčala: Sight-Specific (22. 4. - 20. 6. 2011)

V pražském Centru současného umění DOX je možné do 20. června navštívit výstavu Petra Kvíčaly Sight-Specific, která ve své první části představí výběr z obrazových cyklů z posledních dvou let a ve druhé části monumentální dílo Zig Zag Corridor - výmalbu 22 metrů dlouhé rampy spojující výstavní prostory s kavárnou centra DOX.

Nová kolekce Evy Herzigové

Světoznámá modelka Eva Herzigová vytvořila již třetí exkluzivní limitovanou kolekci pro francouzskou módní značku UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris). Modely pro letošní jaro a léto najdete v pražské prodejně v obchodním centru Chodov.

Alžběta Jungrová: Blue Light Tonite (29. 4. - 6. 6. 2011)

Centrum současného umění DOX představí výstavu fotografií Alžběty Jungrové s názvem Blue Light Tonite. Expozice na mezonetu centra DOX prezentuje 24 fotografií, výběr z celkového počtu 57 vydaných ve stejnojmenné knize.

Co dokáže pareo

Z látky nebo šátku lze snadno vytvořit variabilní a jedinečný prvek oblečení. Parea jsou stále oblíbenějším doplňkem pro letní sezónu, protože působí elegantně a svěže. Z parea je možné vykouzlit sukni, top ale i šaty. Dá se pořídit již hotové nebo si zakoupit luxusní látku s panelovým vzorem v obchodě PAR EXCELLENCE, který patří k nejznámějším dovozcům látek na český trh.

Připravte se na něco nového

Známá herečka Dana Morávková připravovala spolu s fotografkou Alžbětou Jungrovou imageovou kampaň francouzské módní značky UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris) pro letošní jaro – léto. Tato sezóna přichází s příslibem barevné bohatosti a rozmanitosti stylů.

V Centru současného umění DOX proběhne série přednášek významných britských a českých teoretiků, fotografů a kurátorů.

GERRY BADGER- UK, ROBERT SILVERIO - CZ, ANNE MCNEILL - UK, EVŽEN SOBEK - CZ (workshop) Po přednášce sociologa Jiřího Siostrzonka a fotografa Josefa Mouchy můžete v centru DOX navštívit další přednášky českých a zahraničních osobností pořádané v rámci výstavy fotografií Martina Parra: Assorted Cocktail (10.2 – 16.5.). Výstava představuje významného britského dokumentárního fotografa Martina Parra, člena prestižní agentury Magnum Photos, jednoho z nevíce diskutovaných současných tvůrců, který ovlivnil celou generaci fotografů.

Jirka Kolar: Williamsburg (1.4. - 18. 4. 2011)

Jirka Kolar je český umělec, který na počátku osmdesátých let emigroval do Ameriky. Centrum současného umění DOX představuje ukázku jeho prací z let 2009 – 2011. Dvacet velkoformátových fotografií pochází z cyklu Williamsburg, pojmenovaného po newyorské čtvrti, kde autor žije.

JIRKA KOLAR: Williamsburg (1. 4. – 18. 4. 2011)

Jirka Kolar is a Czech artist who emigrated to America from former Czechoslovakia in the early 1980s. The DOX Centre for Contemporary Art presents a part his work between years 2009 – 2011. Twenty large format prints from the Williamsburg cycle are named after a part of New York, where the author lives.

BigMag: Jiné časopisy v Česku po roce 1989

Výstava BigMag v Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích představuje to nejzajímavější z „nezávislé“ časopisecké produkce na území České republiky v letech 1989–2011.

Sladkost smrti (Pohled do archivu 3 – parte)

Archiv výtvarného umění a Centrum současného umění DOX uvádí již třetí výstavu z cyklu Pohled do archivu, tentokrát s názvem Sladkost smrti.

Krásná i bez operace

Výplní obličejových vrásek, prohlubenin, tvarováním nebo zvětšením objemu některých partií můžeme jednoduchým a rychlým způsobem výrazně omladit celkový vzhled. Během dvou hodin lze obličej vytvarovat a vyplnit tak, že je možné dosáhnout podobného efektu jako po chirurgickém zákroku. MUDr. Věra Terzijská vás seznámí s metodami, které pomáhají navrátit sebevědomí.

Dana Morávková pro 1-2-3

Známá herečka a choreografka Dana Morávková připravovala spolu s fotografkou Alžbětou Jungrovou v minulých dnech imageovou kampaň francouzské módní značky UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris) pro nadcházející sezónu jaro - léto. Focení se tentokrát uskutečnilo v nádherných prostorách elegantního hotelu The Augustine.

Vyhlášení 22. ročníku soutěže „Ceny Jindřicha Chalupeckého“

Společnost Jindřicha Chalupeckého vyhlašuje soutěž o Cenu Jindřicha Chalupeckého pro rok 2011. Soutěž je určena pro mladé výtvarné umělce, občany České republiky, kteří do konce roku 2011 nepřekročí věk 35 let.

1-2-3 v Plzni

Francouzská módní značka UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris) otevřela svůj první mimopražský butik v plzeňském nákupním centru Plaza. Nechyběla zde samozřejmě i herečka Dana Morávková, která značku reprezentuje v České republice.

Pozvánka

Jaká je vize Prahy Projekt veřejných diskusí

Par Excellence - Trendy jaro 2011

Všechny barvy jara Letošní jaro bude veselé, rozmanité a plné vzorů. Barvy ovoce a květinové vzory budou v nastávající sezoně klíčem k úspěchu. Inspirace 70. léty ovládla přehlídková mola. S trendy nadcházejícího jara vás seznámí Hana Konečná, majitelka společnosti PAR EXCELLENCE, která patří k nejznámějším dovozcům látek na český trh.

MARTIN PARR: Assorted Cocktail (10. 2. – 16. 5. 2011) CZ

V Centru současného umění DOX je možné od 10. února do 16. května 2011 shlédnout rozsáhlou fotografickou výstavu britského autora Martina Parra. Putovní výstava retrospektivního charakteru představuje nejvýznamnější cykly jeho dosavadní tvorby a v Praze ji navíc doplňuje výběr z novějšího projektu Luxury (2009), videoprojekce a ukázka z „Parrova světa" – rozsáhlé sbírky objektů a kuriozit.

MARTIN PARR: Assorted Cocktail (10. 2. – 16. 5. 2011) EN

At the DOX Centre for Contemporary Art you can see an extensive exhibition of British documentary photographer Martin Parr, from February 10 to May 16, 2011. The exhibition tour introduces the most important cycles of Martin Parr´s work and in Prague is enriched by a selection of photographs from the latest project called Luxury (2009), videoprojections and a part of „Parrworld" – wide collection of objects and souvenirs.

Centrum DOX a Juan Garaizabal představují:

V nejvyšším patře věže centra DOX představuje svůj poslední projekt španělský konceptuální umělec Juan Garaizabal. Navazuje tak na předchozí realizace v rámci vlastního uměleckého konceptu nazvaného Mamoria Urbana. V Praze vystaví svou komplexní práci, ve které se osobitým uměleckým způsobem pokouší o „obnovu“ další významné historické budovy – českého Betlémského kostela v Berlíně. Zničený chrám byl v Německu sídlem české komunity a symbolem česko-německých vztahů. Prezentace jeho modelu v Praze a následné vztyčení kovové konstrukce v Berlíně, která kopíruje skutečnou velikost a tvar kostela, je kromě uměleckého zážitku i odkazem k historii česko-německých vztahů.

Objekty a kresby Michala Cimaly v centru DOX

Alternativní hudební objekty a kresby Michala Cimaly jsou ke spatření v prostorách Centra současného umění DOX v pražských Holešovicích od konce ledna do počátku března.

Česko-dánský projekt v centru DOX

Společný projekt českého konceptuálního umělce Jiřího Kovandy a dánských autorek Niny Beier a Marie Lund si mohou návštěvníci prohlédnout do konce března v prostorách věže Centra současného umění DOX v pražských Holešovicích.

Jarni pece o plet

Jarní kúra pro pleť. Pokožka po zimě bývá vysušená a zešedlá, potřebuje proto mimořádnou péčí, důležitá je především regenerace a výživa. Pomoci pleti, aby vypadala na jaře svěže a mladě, pomůže americká přírodní kosmetika Pevonia Botanica.

Pokožka v zimě

Během zimy je pokožka vystavována jak chladnému počasí venku, tak i suchému vzduchu v prostorách vytápěných ústředním topením. Je tak daleko citlivější a snadněji se podráždí. Udržet si zdravou, hydratovanou a vyživenou pleť pomůže přírodní kosmetiku Pevonia Botanica, která nabízí celou řadu produktů péče o pleť, jak domácí, tak i salónní péče.

Film o Chalupeckém v centru DOX

V rámci pravidelně pořádaných doprovodných pořadů v Centru současného umění DOX proběhne ve čtvrtek 13. ledna od 18 hodin projekce nového filmového dokumentu Cena Jindřicha Chalupeckého.

V hlavní roli šátek

Stylové doplňky v perfektním provedení jsou tím, co dotváří vzhled. Mohou to být nejen elegantní kabelky, šperky, ale také výjimečný šátek. Ten je možné pořídit si již hotový nebo lze koupit luxusní látku s šátkovým vzorem v obchodě PAR EXCELLENCE, který patří k nejznámějším dovozcům látek na český trh.

Začátek roku 2011 v centru DOX

V prostorách Centra současného umění DOX v pražských Holešovicích se od ledna mohou návštěvníci seznámit se třemi zajímavými expozicemi. Ke spatření budou nejen alternativní hudební objekty a kresby Michala Cimaly, ale také společný projekt českého konceptuálního umělce Jiřího Kovandy a dánských autorek Niny Beier a Marie Lund. Dále veřejnosti představí svou monumentální instalaci španělský tvůrce Juan Garaizabal. V únoru pak centrum DOX uvede retrospektivu britského dokumentárního fotografa Martina Parra, člena prestižní agentury

Lahůdkový svět Grosso Food

Máte-li rádi lahůdky italské kuchyně, je obchod Grosso Food přesně tím pravým pro vás. Ať již hledáte sušené šunky, kvalitní olivové oleje nebo vinné octy, čerstvé těstoviny, lanýže, italské cukrovinky, luxusní pálenky grappa nebo vynikající italská vína, zde si jistě vyberete. Od poloviny prosince navíc můžete nakupovat v klidu svého domova na www.grosssofood.cz. Samozřejmostí je doprava v Praze zdarma, dárkové koše i certifikáty.

Tisková zpráva Pevonia Botanica

Pokožka v zimě Během zimy je pokožka vystavována jak chladnému počasí venku, tak i suchému vzduchu v prostorách vytápěných ústředním topením. Je tak daleko citlivější a snadněji se podráždí. Udržet si zdravou, hydratovanou a vyživenou pleť pomůže přírodní kosmetiku Pevonia Botanica, která nabízí celou řadu produktů péče o pleť, jak domácí, tak i salónní péče.

Laureát 21. ročník soutěže „Cena Jindřicha Chalupeckého“

Laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2010 se stala dvojice Vasil Artamonov a Alexey Klyuykov. Rozhodla o tom v úterý 23. listopadu mezinárodní sedmičlenná porota v Centru současného umění DOX v Praze Holešovicích. Slavnostní vyhlášení proběhlo během ceremoniálu ve formě krátkého filmu, jehož autory jsou Michal Pěchouček, Mirek Hašek a Rollout. Vítězové převzali cenu z rukou bývalého prezidenta Václava Havla.

Mikulášská akce v centru DOX

MÍSTO KONÁNÍ: Centrum současného umění DOX, Praha ČAS KONÁNÍ: 5. 12. 2010, 14.00 – 16.30 VSTUPNÉ: pro děti zdarma, doprovod 90Kč REZERVACE: tereza@doxprague.org, +420 774 716 814

Zimní královny

Chystáte se do divadla, na koncert či večerní party? Pak se neobejdete bez společenských šatů. Francouzská módní značka UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris) dává přednost sofistikovanému minimalismu, elegantní smyslnosti a zajímavým detailům.

Společenská sezóna

Chystáte se do divadla, na koncert či večerní party? Pak se neobejdete bez společenských šatů. Někteří návrháři si představují oblékání pro tuto sezónu v duchu sofistikovaného minimalismu, jiní dávají přednost odvážně opulentním modelům. Přesně takové jsou i použité materiály. S trendy nadcházející sezóny vás seznámí Hana Konečná, majitelka společnosti PAR EXCELLENCE, která patří k nejznámějším dovozcům látek na český trh. Kolekci aktuálních materiálů pro PAR EXCELLENCE předvádí známá herečka Ivana Chýlková. Šperky jsou dílem Zdeny Zingopi.

Dokonalejší aplikace kožních implantátů

Dosud se kožní implantáty na bázi kyseliny hyaluronové aplikovaly četnými jemnými vpichy ultratenkými jehličkami. Novou metodou užívanou nyní i v České republice je šetrnější aplikace kanylami. Jedná se o tenkou jehlu se zaobleným hrotem, která je k podkoží výrazně šetrnější. Výplní hlubokých obličejových vrásek, prohlubenin, tvarováním nebo zvětšením objemu některých partií můžeme jednoduchým a rychlým způsobem výrazně omladit celkový vzhled. S touto metodou, které se nyní ve světě dává přednost před klasickou metodou jehlami, vás seznámí MUDr. Věra Terzijská.

21. ročník „Ceny Jindřicha Chalupeckého“ v centru DOX

V prostorách Centra současného umění DOX v pražských Holešovicích se od letošního listopadu až do ledna příštího roku mohou návštěvníci seznámit se třemi expozicemi věnovanými Ceně Jindřicha Chalupeckého.

21st year of the “Jindřich Chalupecký Award” at DOX

From November 2010 through January 2011 visitors to the DOX Centre for Contemporary Art at Holešovice in Prague have the opportunity to view three exhibitions related to the Jindřich Chalupecký Award.

Graffiti at DOX

The ‘Metropolis’ exhibition of Czech street art and graffiti has returned home from Shanghai. There will be an opportunity to view works by leading representatives of the Czech street art and graffiti scene at the DOX Center of Contemporary Art. Masker, Pasta, Tron, Skarf, Cryptic 257 and Point will display their monumental installations from October 15 through December 31.

Graffiti v centru DOX

Výstava českého streetartu a graffiti Metropolis se z čínské Šanghaje vrací zpět do Čech. S díly předních představitelů scény českého streetartu a graffiti se mohou návštěvníci seznámit v Centru současného umění DOX. Masker, Pasta, Tron, Skarf, Cryptic 257 a Point předvedou své monumentální instalace od 15. října do 31. prosince.

Gilbert & George v centru DOX

Uznávaná britská dvojice Gilbert & George se v Centru současného umění DOX představí české veřejnosti šesti uměleckými díly, vytvořenými v letech 1972 až 1992. Umělci, kteří prosluli počátkem sedmdesátých let specifickým druhem performance nazývaným "živé sochy", jsou dnes spojováni s fotografickými díly, které kolorují a sestavují v pravidelném rastru do větších formátů. Výstavu je možné navštívit od 7. října do 2. ledna.

Gilbert & George at DOX

The renowned British artistic duo Gilbert & George will be introduced to the Czech public at DOX presenting six art works from the period between 1972 and 1992. The artists, who became recognized for their specific kind of performance art called ‘living sculptures’ in the early 1970s are now usually identified with photo-based art works that they color with bright colors and assemble into greater formats using regular grid. The exhibition runs from 7 October 2010 until 2 January 2011.

Planeta EDEN v centru DOX

Expozice Planeta Eden: Svět zítřka v socialistickém Československu v letech 1948–1978 představí návštěvníkům Centra současného umění DOX vize budoucnosti v umění a populární kultuře poválečného Československa.

Podzim v centru DOX

V prostorách Centra současného umění DOX v pražských Holešovicích se během podzimu mohou návštěvníci seznámit hned s několika mimořádnými expozicemi. Především je možné ještě shlédnout výstavu Jan Kaplický – Vlastní cestou, která byla prodloužena až do 27. září. Kromě další již probíhající výstavy Budoucnost budoucnosti se zde uskuteční exhibice významné umělecké dvojice Gilbert a George, dále pak výstava Planeta Eden, která představí estetiku žánru sci-fi v letech 1948 až 1978 a kromě jiného se veřejnosti svými pracemi představí finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého.

Par Excellence podzim 2010

Materiály a barvy letošního podzimu Žádný věhlasný návrhář nenavrhne kolekci bez výběru dokonalých materiálů. Jaké látky budou nejžádanější a nejvhodnější pro tu kterou sezónu předpovídají specializovaná studia. S trendy nadcházejícího podzimu vás seznámí Hana Konečná, majitelka společnosti PAR EXCELLENCE, která patří k nejznámějším dovozcům látek na český trh. Kolekci aktuálních materiálů pro PAR EXCELLENCE předvádí známá herečka Ivana Chýlková.

Budoucnost budoucnosti

Expozice Budoucnost budoucnosti, která bude v holešovickém Centru současného umění DOX ke zhlédnutí do 25. října, se zabývá naším vztahem k budoucnosti: ukazuje, jak umělci z odlišných oborů, zemí a generací zkoumají různé podoby budoucnosti, nebo dokonce, jak si lidé představovali budoucnost v minulosti.

Kolekce šperků Zingopi pro podzim 2010

K podzimu patří nejen módní oblečení, ale také šperky, které dokonale podtrhnou vaši osobnost, styl a eleganci. Doplňky o vás vypoví mnohé, proto pečlivě vybírejte zpracování, barvu i design.

Příběh Evy Herzigové pokračuje…

Ikona módního světa Eva Herzigová již podruhé vytvořila svou exkluzivní limitovanou kolekci pro francouzskou módní značku UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris). Modely pro letošní podzim a zimu budou v Praze v prodeji od 13. září také v prodejně Gallery Myšák.

Léto v centru DOX-Výstava Jana Kaplického prodloužena!

Nejobsáhlejší přehlídka díla předního českého architekta Jana Kaplického v Centru současného umění DOX byla pro velký zájem veřejnosti prodloužena do 30. srpna. Kromě této unikátní expozice jsou ovšem v centru DOX ke spatření i další neméně zajímavé výstavy. Každé prázdninové čtvrteční odpoledne je navíc vyhrazeno dětem od 6 do 12 let.

DĚTSKÉ LÉTO 2010 V DOXu

Jsou prázdniny a vaše děti jsou zrovna v Praze. Co s tím? Každý červencový a srpnový čtvrtek odpoledne mohou přijít do Centra současného umění DOX v pražských Holešovicích. Poslední sobotu v červenci je navíc čeká Dětský den.

Letní menu v Šafránu

Každé roční období nabízí výběr sezónních surovin, a na ty letní se těší jak kuchaři, tak konzumenti pokrmů. Co může být lepšího než čerstvá zelenina a ovoce, které k lehké letní kuchyni neodmyslitelně patří. Restaurace Šafrán s šéfkuchařem Michaelem Váňou pro letošní léto připravila výtečné menu plné lahodných chutí.

Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého

Dvacátý první ročník Ceny Jindřicha Chalupeckého má své finalisty. Do soutěže bylo nominováno či přihlášeno celkem 80 výtvarníků a skupin, tedy nejvíce v dosavadní historii soutěže. Mezinárodní porota z nich vybrala tato jména: dvojice Vasil Artamonov a Alexey Klyuykov, Václav Magid, Jakub Matuška, Alice Nikitinová a další dvojice David Böhm a Jiří Franta.

Trochu jiná restaurace

Šafrán je nejdražší koření na Zemi. Trvale voní, má aromatickou, dráždivou příchuť, léčivé účinky, uklidňuje a podporuje trávení. Restaurace Šafrán na rozdíl od koření nepatří k nejdražším, ale výjimečná je zcela určitě. Nabízí unikátní koncept neustále se obměňujících menu, servírovaných v atraktivním a útulném prostředí. Šafrán je restaurace, ve které je gastronomie požitkem. Stačí sem zajít a kulinářské sny se promění ve skutečnost.

Nevšední projekt

Jste rodiči nebo se na příchod potomka připravujete? Co všechno vlastně ovlivňuje dětský vývoj a vkus? Pokud si přejete, aby z vašeho dítěte vyrůstala individuální kreativní osobnost se vkusem a zájmem o okolní svět, pak vás potěší nový a zcela nevšední webový projekt LittleModernist.com. Jeho iniciátorkou je maminka a známá fotografka Anna Mrázek Kovačič.

Tašky, které pomáhají

Tašky, do kterých vám v obchodě zabalí nakoupené zboží, mohou vypadat zajímavě a ještě navíc mohou pomoci přírodě a spoluobčanům. Inspirací mohou být kolážemi zdobené papírové recyklovatelné tašky společnosti PAR EXCELLENCE.

Staňte se královnou ze Sáby

Francouzská módní značka UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris) se nechala pro letní kolekci Queen of Sheeba inspirovat legendou o královně, která byla oslavována pro svou krásu, moudrost a důvtip.

Marná práce Pavla Büchlera

Výstava v holešovickém Centru současného umění DOX představí poprvé v České republice ucelený výběr z prací Pavla Büchlera, jehož dlouholeté tvorbě a pedagogické činnosti ve Velké Británii se nedávno dostalo oficiálního uznání prostřednictvím Northern Art Prize, která je po Turner Prize nejvýznamnějším uměleckým oceněním v UK.

OSOBNÍ REFLEXE ALŽBĚTY JUNGROVÉ

Výstavu Alžběty Jungrové From my diary / Mezisvěty uvádí od 20. května do 20. června hořická Galerie plastik. Jedná se o 14 velkoformátových fotografií zobrazujících autorčin „deníkový“ záznam ze zahraničních cest po Pákistánu, Etiopii a Bangladéši.

DOPROVODNÉ PROGRAMY V DOX – KVĚTEN 2010

DOX – Centrum současného umění zve na sérii doprovodných programů Café DOX (prezentace, diskuse a přednášky). Akce se konají v restauraci nebo v kavárně centra DOX, Poupětova 1, Praha 7. Začátek programů od 18 hodin, pokud není uvedeno jinak.

Návštěvnost výstavy o Janu Kaplickém láme rekordy

Výstavu JAN KAPLICKÝ – VLASTNÍ CESTOU provází nebývalý zájem veřejnosti. Týdně si ji přichází do Centra současného umění DOX v Praze prohlédnout přes čtyři tisíce návštěvníků. Tedy více než přilákala kontroverzní Entropa.

Proces – zvuková instalace

Výstava Zvuková instalace připomíná uplynulých 60 let od monstrprocesu "s vedením záškodnického spiknutí proti republice: Horáková a společníci", který se konal v Praze ve dnech 31. 5. - 8. 6. 1950 a v němž byly vyneseny čtyři rozsudky smrti včetně rozsudku proti JUDr. Miladě Horákové.

Plné a pevné rty dokáží ženu omladit

Výrazné a plné rty dokáží tváři propůjčit mladistvost. Věděla to už kdysi slavná Marilyn Monroe, která ráda používala nejen výrazně rudé rtěnky, ale dokonce si rty nechala zvětšovat pomocí kolagenových injekcí. Jak si uchovat krásné rty dnes vám poradí MUDr. Věra Terzijská.

Knoflíkové okouzlení

Okouzlil vás vintage kostým nebo máte v šatníku oblíbené sako, které potřebuje trochu oživit, aby bylo opět trendy? Pořiďte si nádherné knoflíky.

Eva Herzigová představila svou kolekci pro značku 1-2-3 Paris

Topmodelka Eva Herzigová představila v pařížském hotelu Crillon svou exkluzivní limitovanou kolekci vytvořenou pro francouzskou módní značku UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris). Modely pro letošní jaro a léto budou v Praze v prodeji od 21. dubna v prodejně Gallery Myšák.

JAN KAPLICKÝ – VLASTNÍ CESTOU

Výstava JAN KAPLICKÝ – VLASTNÍ CESTOU v Centru současného umění DOX v Praze mapuje život a dílo českého architekta Jana Kaplického, který strávil většinu svého profesního života ve Velké Británii. Jak svědčí jméno Future Systems, které si Kaplický zvolil pro své studio, budoucnost byla pro jeho tvorbu ústředním tématem i v době, kdy to přestalo být populární. Koncept výstavy je pojat jako cesta časem, kdy divák má možnost sledovat na konkrétních instalacích vývoj práce Jana Kaplického i jeho nevšední životní příběh.

Vyhlášení 21. ročníku soutěže „Ceny Jindřicha Chalupeckého“

Společnost Jindřicha Chalupeckého vyhlašuje soutěž o Cenu Jindřicha Chalupeckého pro rok 2010. Soutěž je určena pro mladé výtvarné umělce, občany České republiky, kteří do konce roku 2010 nepřekročí věk 35 let.

Umění šachu v centru DOX

Výstavu patnácti šachových souprav navržených předními světovými umělci na oslavu této hry a jejího neutuchajícího významu pro tvůrčí umění uvádí Centrum současného umění DOX spolu s londýnskou společností RS&A Ltd, která se zabývá produkováním novátorských projektů se současnými umělci. Expozice bude ke spatření od 1. dubna do 28. června. Součástí slavnostního zahájení výstavy je šachová exhibice naslepo mezi ruskými velmistry Borisem Spasským a Anatolijem Karpovem.

MALÍK URVI II

Volné pokračování slavné výstavy Malík Urvi je ke spatření v Centru současného umění DOX od 25. března do 17. května. Současný projekt skupiny Pode Bal, MALÍK URVI II, je sestaven z 33 portrétů soudců a státních zástupců, kteří se aktivně angažovali v politických procesech minulého režimu. Jedná se o stále aktivní zaměstnance české justice.

ARTISTS ANONYMOUS: PROCES

Proces je druhým specifickým projektem vytvořeným pro horní galerii věžní budovy centra DOX a patří tudíž k pracím, jež se v angličtině označují termínem „site-specific“. Připomíná tři největší politické procesy 50. let minulého století.

Agentura Pavleye představí české fotografy v Hamburku

Umělecká a produkční společnost Pavleye se jako jediná agentura z východní Evropy zúčastní ve dnech 23. a 24. března slavného veletrhu fotografie LeBook-Connection v Hamburku.

Nesmrtelný kostým v podání značky 1-2-3 Paris

Kvalitní, dobře padnoucí kostým je skvělým základním kamenem každého šatníku, protože nabízí velké množství kombinací. Lze jej snadno obměňovat různými doplňky, takže pokaždé vytvoříte nový outfit. Francouzská značka UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris) pro letošní jaro čerpala inspiraci ve filmové tvorbě slavných režisérů a šatníku jejich neméně slavných protagonistek. Vznikly tak kolekce obohacené o nové prvky podtrhující eleganci a pohodlné nošení zároveň; kostýmy nejen v tradičním městském stylu, ale i v ležérnějších variantách pro volné chvíle.

Trendy svatebních materiálů

S jarem a létem přichází svatební sezóna. Móda samozřejmě ovlivňuje i šaty, které si v tento den oblékáme. Seznamte se s aktuálními trendy, šaty nevěsty již totiž nemusí být jen romantické či něžné v bílém provedení.

Senioři společně s dětmi v centru DOX

Centrum současného umění DOX přináší veřejnosti nejen nevšední výstavní projekty, ale připravuje také vzdělávací programy pro pedagogy a studenty základních a středních škol. Novinkou jsou speciální vzdělávací programy určené seniorům a jejich vnoučatům.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.