Barevná sezóna | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Barevná sezóna


Zajímá vás, jaké barvy a jaký styl ovládne letošní jaro? Prvním impulsem pro tvorbu věhlasných návrhářů je výběr materiálů. S trendy nadcházející sezóny a s nejžádanějšími látkami vás seznámí Hana Konečná, majitelka společnosti PAR EXCELLENCE, která patří k nejznámějším dovozcům luxusních a značkových látek na český trh.

Trendy
Jarní móda je plná vtipu a barev. Zdá se, že módní svět reaguje na pochmurné ekonomické vize a touží po zábavě a radosti. To platí jak u dámských, tak i pánských kolekcí. Dokladem může být kolekce americké značky Gant, která neskrývá inspiraci Havají. Na pánských kalhotách jsou vyšité opičky, na šortkách se předvádí hroši, z podšívek saka se smějí želvy. Pánská kolekce Prady by svými kalhotami květinovými motivy a košilemi s komiksovými obrázky dozajista potěšila Elvise Presleyho. Dámské modely zase zdobí motivy aut, které jsou jakoby v kontrastu s romanticky jemnými materiály. Dokonalý protiklad mezi světem něžných žen a silných motorů. Návrhářská dvojice Dolce & Gabbana pojala svou jarní kolekci jako přehlídku plodů zelinářské zahrady. Lilky, chilli papričky, rajčata - to všechno se objevuje v podobě potisků na rozevlátých šatech. Velmi žensky působily jednotlivé outfity i kvůli lichotivým střihům hedvábných šatů v duchu let padesátých. Mnoho modelů bylo zjevně inspirováno motivy hedvábných šátků, ze kterých byly svázány. Šaty značky Versace jsou plné lesku a naleštěných kovů. Linie se inspirovala jak v taneční éře sedmdesátých let, tak i v letech padesátých.

Zatímco někteří návrháři přivádí na scénu křehkou ženskost představovanou velkými kolovými sukněmi z vrstvených lehkých materiálů, zdobených nápadnými vzory a retro lookem, jiní dávají přednost jednoduchým až puristickým střihům a tlumeným barvám. Chanel přináší pro nadcházející sezónu jednoduché elegantní střihy v tlumených barvách, kterým dominuje modrá, černá a bílá. Lodičkové výstřihy zdobí límce ve stylu šedesátých let, materiálům vévodí tradiční chanelovské bouclé a průsvitné materiály. Giorgio Armani jako jeden z mála nepodlehl transparentním materiálům a své modely vyvedl v saténu. Vedle všudypřítomného lesku hrály prim klasické odstíny, především tmavě modrě.

Materiály
Průhledné materiály jako šifon a organza patří k žhavým trendům nadcházejícího období. Průsvitné látky, často aplikované v závojových vrstvách, se letos uplatní nejen na šatech určených pro večerní příležitosti. Průsvitné sukně doplňují saka z jemné vlny, lesklé i matné satény se objevují nejen na šatech, ale i na kalhotách a tunikách. Nepostradatelné bude i jemné hedvábí – se vzory či jednobarevné. Stále se objevuje krajka, ovšem velmi často v podobě nejrůznějších aplikací.


Barvy a vzory
Barevná škála potěší všechny milovníky nejrůznějších pastelových tónů. Léto bude hýřit růžovou, cyklámen, oranžovou, žlutou, rudou, lesklou i zářivě fialovou či svěží tyrkysovou. Na společenských šatech není výjimečná zlatá ani stříbrná. Ti, kteří upřednostňují tlumené barvy, ocení modely bílé, černé, šedé a velmi žádané temně modré.
Vzorům vládnou již zmíněné květiny a plody, které vídáme na zeleninových trzích. Často se objevují i indiánské motivy – včetně zdobení třásněmi. Oblíbené jsou i geometrické vzory ve spojení s minimalistickými střihy a šátkové vzory.
Velmi často zdobí společenské šaty aplikace látkových květin. Elegantní koktejlky jsou posázené flitry a perlami. Časté jsou aplikace pásků a korálků. Sportovnější modely zdobí perfektně propracované švy a výrazné zipy. Kolekce Maison Martin Margiela pracovala dokonce i s viditelným umístěným suchých zipů.


Kontakty
Prodejna Par Excellence:
Jeruzalémská 11, Praha 1
T: 224 212 072
E: info@parexcellence.cz
Otevřeno: pondělí – sobota, 10 – 18 hodin
www.parexcellence.cz

Pro novináře:
Terezie Kaslová
E: kaslova@mediareport.cz
T: +420 603 551 372

Kontakt:

Anna Fibichová
fibichova@mediareport.cz
mediareport.cz
736 488 741
222 940 014


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 2. 2012 14:44
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: MediaReport s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.