Český chlapecký sbor Boni pueri | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Český chlapecký sbor Boni pueri


Vydané tiskové zprávy


Český chlapecký sbor Boni pueri pořádá zápis nových zpěváků

Unikátní umělecká škola a Český chlapecký sbor Boni pueri hledá nové chlapce pro zápis do přípravných oddělení i pro chlapce starší do hlavních koncertních skupin.

Diváci Smetanovy Litomyšle tleskali Boni pueri na zámku vestoje

Letní prázdniny začaly pro Český chlapecký sbor Boni pueri netradičně. „Dobří chlapci“ totiž přijali pozvání režisérky Magdaleny Švecové k provedení barokní opery Henryho Purcella The Fairy Queen - Královna víl, kterou spolu se sólisty a hosty Národního divadla Praha nastudovali přímo na objednávku festivalu Smetanova Litomyšl. Celý unikátní projekt byl koncipován do přírodního divadla na zámku Nové Hrady a předlohou se mu stalo dílo W. Shakespeara Sen noci svatojánské.

Boni pueri získali výroční cenu Unie českých pěveckých sborů

Český chlapecký sbor Boni pueri získal významné ocenění Unie českých pěveckých sborů. Ta udělila tělesu výroční cenu na prezentaci sborové kultury v zahraničí. O vítězích jednotlivých kategorií rozhodují členové hudební komise UČPS a volí je tajným hlasováním.

Českému chlapeckému sboru Boni pueri tleskalo Rusko a Ukrajina ve stoje

V minulých dnech se vrátil Český chlapecký sbor Boni pueri pod vedením svého ředitele a sbormistra Pavla Horáka z úspěšného turné do Ruska a Ukrajiny. Jedinečný koncertní zájezd, který se konal pod záštitou místopředsedy Evropského parlamentu Oldřicha Vlasáka, místopředsedkyně vlády Karolíny Peake a generálního konzula České republiky v Petrohradu Karla Charanzy, finančně podpořilo ministerstvo kultury, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj i město Hradec Králové.

Svatý týden s Českým chlapeckým sborem Boni pueri

Pro Svatý týden připravil Český chlapecký sbor Boni pueri s orchestrem Musica Florea za řízení dirigenta Marka Štryncla Nářky proroka Jeremiáše v hudbě Jana Dismase Zelenky.

Český chlapecký sbor Boni pueri hostí ruský sbor a se chystá na velké turné po Rusku a Ukrajině

Již za necelý měsíc odcestuje vybraná sestava nejlepších zpěváků Českého chlapeckého sboru Boni pueri na své třítýdenní turné po Rusku a Ukrajině. Celý náročný projekt bude zahájen návštěvou ruského chlapeckého pěveckého sboru z Moskevské oblasti – města Dubny v Hradci Králové.

Místopředsedkyně vlády Karolína Peake převzala záštitu nad turné Boni pueri po Rusku a Ukrajině

Mgr. Karolína Peake, místopředsedkyně vlády České republiky, předsedkyně Legislativní rady vlády a předsedkyně Vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí převzala záštitu nad třítýdenním turné Českého chlapeckého sboru Boni pueri po Rusku a Ukrajině, které se koná v dubnu a květnu letošního roku.

Zcela zaplněné Artkino Centrál svědkem vynikajícího dokumentu "Boni pueri na turné v Jižní Koreji"

Poslední únorový den hradecké Artkino Centrál doslova praskalo ve švech. Téměř šestset diváků se zúčastnilo slavnostního setkání, jehož součástí bylo promítání autorského dokumentu z daleké cesty Českého chlapeckého sboru Boni pueri na asijský kontinent.

Český chlapecký sbor Boni pueri si připomene úspěšné turné do Jižní Koreje

Ve středu 29. února 2012 bude od 17:30 otevřeno Artikino Centrál Hradec Králové pro návštěvníky již 3. veřejného promítání dokumentu a vernisáž výstavy „Boni pueri na turné v Jižní Koreji“.

Český chlapecký sbor Boni pueri provedl Českou mši vánoční v dobově poučené interpretaci

Tóny slavné Rybovy České mše vánoční zazněly 21. prosince na koncertě Českého chlapeckého sboru Boni pueri v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Jedinečný projekt, který připravili Boni pueri ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice a na kterém se podílelo i Město Hradec Králové, Kongresové centrum Aldis a Pardubický kraj, doprovází vydání stejnojmenného společného alba v hudební režii Jaroslava Krčka. Dirigent Marek Štryncl provedl dílo v dobově poučené interpretaci.

Český chlapecký sbor Boni pueri odlétá na turné do Jižní Koreje

Již ve středu 30. listopadu odlétá z ruzyňského letiště směr Dubaj – Soul Český chlapecký sbor Boni pueri se svým ředitelem a sbormistrem v jedné osobě na sedmé asijské turné. „Dobří chlapci“ představí v tříčásťovém programu korejskému publiku nejen díla českých a světových klasiků, ale i blok českého folklóru a vánoční písně celého světa. Budou koncertovat především v Soulu, ale potěší i posluchače v Incheonu, Bucheonu, Busanu nebo Andongu.

Nové CD Česká mše vánoční míří ke svým posluchačům

Slavnostní křest nového kompaktního disku Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby proběhl v minulých dnech v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích a stal se součástí hned tří abonentních koncertů.

Boni pueri uctili památku obětí teroru a násilí

Stejně jako si celá Amerika spolu se svým prezidentem Barackem Obamou připomněla na místě tragédie smutné desáté výročí teroristických útoků na Světové obchodní centrum a ministerstvo obrany, uctili památku obětí násilí v USA i v dalších zemích světa návštěvníci velkolepého benefičního koncertu „Americké requiem“ v pardubické ČEZ aréně. Český chlapecký sbor Boni pueri přijal pozvání Komorní filharmonie Pardubice k provedení nejslavnějších requiem napříč epochami a kontinenty.

Tajemství Jana Jakuba Ryby odhaleno

Mimořádný projekt Komorní filharmonie Pardubice, která ke spolupráci přizvala Český chlapecký sbor Boni pueri a nahrávací agenturu Arcodiva, přinese posluchačům krásný dárek v podobě nového CD Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby. V těchto dnech byla nahrávka dokončena a na trhu by se měla objevit na konci září.

Boni pueri na prahu sezóny točili pro Hollywood

Že stojí Český chlapecký sbor Boni pueri často před mikrofony a jejich koncerty přenáší naše i zahraniční televize, není již nic neobvyklého. Na konci srpna čekala „dobré chlapce“ však další skvělá zkušenost. V Praze totiž natáčí americká filmová společnost ABC nový akční seriál Missing.

Peníze z benefičního koncertu „Boni pueri na pomoc Japonsku“ již pomáhají v Taga-jo

V březnu tohoto roku byla země, která je pro Český chlapecký sbor Boni pueri symbolem mnoha krásných koncertů a neopakovatelných zážitků, postižena obrovskou katastrofou. Tři měsíce po návratu „dobrých chlapců“ z turné po Japonsku tuto laskavou zemi na dlouhém pobřeží ničilo tsunami a zemětřesení. Boni pueri koncertovali v samém závěru svého turné i ve městě Taga-jo, v provincii Mijagi, které patřilo k nejvíce postiženým místům.

Boni pueri mají světové prvenství

Jako jediný chlapecký sbor na světě nastudoval Český chlapecký sbor Boni pueri triptych Responsorií Jana Dismase Zelenky. Třetí část tohoto velkolepého díla zazněla v rámci mezinárodního festivalu Concentus Moraviae.

Boni pueri ve světové premiéře na 16. mezinárodním festivalu Concentus Moraviae

Jako jediný chlapecký sbor na světě nastudovali Boni pueri triptych Responsorií Jana Dismase Zelenky. Třetí část tohoto velkolepého díla zazněla v rámci mezinárodního festivalu Concentus Moraviae.

Boni pueri zazářili na největším koncertě v dějinách Pražského jara, aplaudovalo jim 4 500 nadšených posluchačů

Dva orchestry, šest sborů, sólisté - téměř 500 účinkujících ze 13 zemí vstoupilo na pódium pražské O2 arény v programu největšího koncertu v historii Pražského jara.

Český chlapecký sbor Boni pueri úspěšný v Anglii

Český chlapecký sbor Boni pueri se v těchto dnech vrátil z 5. Mezinárodního festivalu chlapeckých a mužských pěveckých sborů v Cornwallu. Na významný pěvecký festival Evropy, který se řadí i mezi největší na světě, se sjelo po Velikonocích více než 60 sborů z celého světa.

Český chlapecký sbor Boni pueri hostem 5. Mezinárodního festivalu chlapeckých sborů v Anglii

O velikonočních svátcích vycestoval Český chlapecký sbor Boni pueri do Anglie, kde vystoupí na několika koncertech v rámci 5. Mezinárodního festivalu chlapeckých a mužských pěveckých sborů Cornwall 2011.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.