Český chlapecký sbor Boni pueri odlétá na turné do Jižní Koreje | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český chlapecký sbor Boni pueri odlétá na turné do Jižní Koreje


Již ve středu 30. listopadu odlétá z ruzyňského letiště směr Dubaj – Soul Český chlapecký sbor Boni pueri se svým ředitelem a sbormistrem v jedné osobě na sedmé asijské turné. „Dobří chlapci“ představí v tříčásťovém programu korejskému publiku nejen díla českých a světových klasiků, ale i blok českého folklóru a vánoční písně celého světa. Budou koncertovat především v Soulu, ale potěší i posluchače v Incheonu, Bucheonu, Busanu nebo Andongu.

„V Koreji jsou ohromné sály s vynikající akustikou. Zatímco v Japonsku má všechno svůj přesný řád, v Koreji zažíváme vždy příjemná dobrodružství,“ usmívá se Pavel Horák.
„Určitě se do Země asijského tygra rádi vracíme. Korejci jsou velmi vřelí, evropskou hudbu znají a umějí ji skvěle přijímat. Přesto jsme na přání pořadatelů připravili několik skladeb v korejštině. Výslovnost jsme pečlivě pilovali, japonština je o poznání snadnější,“ říká produkční sboru Jaroslav Šlais.
Boni pueri budou koncertovat v největším kulturním sále v centru samého Soulu, kde jsou umístěny i největší varhany v Asii. Zpěváky čekají také oblíbené workshopy pro studenty umění na prestižní soulské univerzitě nebo natáčení pro korejskou televizi.
Umělecká agentura, která pro Boni pueri celé turné produkuje, připravila pro chlapce kromě koncertů i doprovodný program. Zejména Soul se pyšní krásnými královskými paláci dynastie Joseon i tradičními tržišti nebo vesničkami.
„Do Asie jezdíme koncertovat již jedenáct let. Před rokem jsme na asijském kontinentu pobývali celkem 7 týdnů, koncertovali jsme v Číně, Japonsku a Jižní Koreji. V letošním roce se do Koreje na 17 dní rádi vracíme znovu. Přestože by nás korejští partneři měli ve své zemi rádi i na Štědrý den, tak jako tomu bylo loni, přilétáme dříve kvůli českým posluchačům, pro které jsme připravili jedinečné provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Stejnojmenné CD, které se např. v Anglii stalo albem měsíce a které na přání pořadatelů vezeme i do Koreje, jsme natáčeli s Komorní filharmonií Pardubice v horkých letních dnech a věříme, že koncert 21. prosince v hradeckém Aldisu bude pro posluchače jedním z krásných vánočních dárků,“ dodává Pavel Horák.
Vánoční koncert, který řídí dirigent světového renomé Marek Štryncl, představí Mši v dobové interpretaci v podání chlapeckého sboru, který podle dochovaných záznamů J. J. Rybovi v původní verzi asistoval. Vstupenky lze zakoupit v Informačním centru na Gočárově třídě v Hradci Králové.
Kontakt:

Mgr. Hana Musílková
zástupkyně ředitele
musilkova@bonipueri.cz
www.bonipueri.cz
774139010


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 11. 2011 21:53
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Český chlapecký sbor Boni pueri (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český chlapecký sbor Boni pueri, který je součástí BONI PUERI - základní umělecké školy, byl založen v roce 1982 a postupně se zařadil mezi významná evropská hudební tělesa. Sbor dosud absolvoval více než 2500 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii, vydal třináct vlastních nahrávek a na dalších dvaceti se podílel (Supraphon, EMI, BMG, ArcoDiva ad.).
Boni pueri účinkovali po boku význačných umělců (José Carreras, Bobby McFerrin), natáčí pro televizi a rozhlas a spolupracují s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Sbor absolvuje pravidelná profesionální koncertní turné po Japonsku, USA, Kanadě, Jižní Koreji, Velké Británii, Nizozemí, Dánsku, Francii, Itálii, Německu nebo Španělsku.
Sbor je také zván na světové hudební festivaly - Pražské jaro 1994, 1995, 1998, 2004, 2005, 2008 a 2011, Europalia, AmericaFest, Jeonju Sori Festival, Shanghai International Arts Festival. V červenci 2004 se stal historicky prvním evropským hostitelem světového festivalu chlapeckých a mužských sborů. Boni pueri spolupracují s Českou filharmonií, v roce 2010 byli také přizváni k účinkování v projektu Mahler Gala. V letošním roce je čeká účinkování na historicky největším koncertě Pražského jara nebo několik zahraničních turné.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.