Boni pueri na prahu sezóny točili pro Hollywood | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Boni pueri na prahu sezóny točili pro Hollywood


Že stojí Český chlapecký sbor Boni pueri často před mikrofony a jejich koncerty přenáší naše i zahraniční televize, není již nic neobvyklého. Na konci srpna čekala „dobré chlapce“ však další skvělá zkušenost. V Praze totiž natáčí americká filmová společnost ABC nový akční seriál Missing.

Příběh vypráví o agentce CIA, která v Evropě pátrá po svém uneseném synovi. Kromě hereckých hvězd, se kterými se „na place“ Boni pueri setkali, Ashley Judd nebo Sean Bean, kterého diváci znají také v roli syna Gondorského správce Denethora z filmu Pán prstenů, si v seriálu zahrají i někteří čeští herci - Miroslav Šimůnek, Tereza Voříšková nebo Karel Roden. Scénář předepisuje v jednom z dílů početný chlapecký sbor, který je součástí napínavého příběhu. Podle slov filmové produkce byli zpěváci z Boni pueri jednoznačnou volbou. Spolu s „dobrými chlapci“ se v seriálu objeví i jejich ředitel a sbormistr Pavel Horák. Americká produkce ocenila skvělý výkon zpěváků a zároveň pro ně připravila i společný bohatý oběd přímo s filmovým štábem. Chlapci prošli kostýmovými i kamerovými zkouškami, k dispozici měli své maskérky. Celé natáčení provázela i přísná bezpečnostní pravidla, mezi která patřilo i embargo na fotografování.
„Američané jsou neuvěřitelně precizní, všímají si i naprostých detailů a točí mnoho záběrů, než jsou spokojeni. Mám velkou radost, že se našim chlapcům dostalo od nich při natáčení takového uznání, vždyť na pódiu stálo na šedesát sopránů a altů. Nabídka, která přišla, byla pro nás nečekaná, ale velmi lákavá. Zajímavější jsme si ani na zahájení náročné sezóny nemohli přát,“ řekl na závěr ředitel a sbormistr Boni pueri Pavel Horák.
Seriál má být velmi emotivní a akční. Na americké obrazovky dorazí příští rok a hovoří se o něm jako o události sezóny. Televize ABC má na poli seriálu velké renomé. Vždyť stojí například za projekty Ztracení nebo Chirurgové.
Po natáčení odjela celá koncertní skupina na letní soustředění, během kterého bude pracovat s Komorní filharmonií Pardubice na přípravě nového CD.


Kontakt:

Mgr. Hana Musílková
zástupkyně ředitele
musilkova@bonipueri.cz
www.bonipueri.cz
774139010


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 8. 2011 20:20
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Český chlapecký sbor Boni pueri (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český chlapecký sbor Boni pueri, který je součástí BONI PUERI - základní umělecké školy, byl založen v roce 1982 a postupně se zařadil mezi významná evropská hudební tělesa. Sbor dosud absolvoval více než 2500 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii, vydal třináct vlastních nahrávek a na dalších dvaceti se podílel (Supraphon, EMI, BMG, ArcoDiva ad.).
Boni pueri účinkovali po boku význačných umělců (José Carreras, Bobby McFerrin), natáčí pro televizi a rozhlas a spolupracují s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Sbor absolvuje pravidelná profesionální koncertní turné po Japonsku, USA, Kanadě, Jižní Koreji, Velké Británii, Nizozemí, Dánsku, Francii, Itálii, Německu nebo Španělsku.
Sbor je také zván na světové hudební festivaly - Pražské jaro 1994, 1995, 1998, 2004, 2005, 2008 a 2011, Europalia, AmericaFest, Jeonju Sori Festival, Shanghai International Arts Festival. V červenci 2004 se stal historicky prvním evropským hostitelem světového festivalu chlapeckých a mužských sborů. Boni pueri spolupracují s Českou filharmonií, v roce 2010 byli také přizváni k účinkování v projektu Mahler Gala. V letošním roce je čeká účinkování na historicky největším koncertě Pražského jara nebo několik zahraničních turné.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.