Český chlapecký sbor Boni pueri hostí ruský sbor a se chystá na velké turné po Rusku a Ukrajině | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český chlapecký sbor Boni pueri hostí ruský sbor a se chystá na velké turné po Rusku a Ukrajině


Již za necelý měsíc odcestuje vybraná sestava nejlepších zpěváků Českého chlapeckého sboru Boni pueri na své třítýdenní turné po Rusku a Ukrajině. Celý náročný projekt bude zahájen návštěvou ruského chlapeckého pěveckého sboru z Moskevské oblasti – města Dubny v Hradci Králové.

Po celý týden budou ruští zpěváci hosty Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Prostory Městské hudební síně na Velkém náměstí se oběma tělesům otevřou v neděli 25. března v 17:00 a jistě půjde o krásný kulturní zážitek. Vystoupí koncertní složka Boni pueri za řízení ředitele a sbormistra Pavla Horáka, její přípravné oddělení Bonifantes a ruský sbor se sbormistryní Olgou Mironovovou. Na programu jsou duchovní skladby, lidové ruské, české a moravské písně v zajímavých úpravách a výběr z děl českých a ruských mistrů.
„Projekt našeho turné do Ruska a Ukrajiny nevznikl náhodou. Vždyť Boni pueri navštívili tuto zemi naposledy roku 1989. Proto jsme rádi přijali pozvání na dva významné světové pěvecké festivaly v Moskvě a Oděse, kterých se spolu s námi účastní i sbory z Asie, Ameriky i Afriky. Koncertovat budeme také na velvyslanectví v Petrohradu. Během naší cesty jsme přivítali i možnost navštívit vynikající chlapecký sbor v centrální části Moskevské oblasti. Je opravdu skvělý, patří v Rusku k nejlepším, vychovává sólisty např. pro Velké divadlo v Moskvě,“ prozradil ředitel českého tělesa Pavel Horák.
„ Moc se na chlapce těšíme, s většinou se známe již z Anglie. Mají podobný systém hudebního vzdělávání jako u nás, jsou uměleckou školou, mají dělené hlasové zkoušky, učí se hudební nauku i dějiny umění. Nejen sbormistryně ruského sboru Olga Mironovová, ale i sbormistři dalších těles velmi ocenili českou sborovou školu a systém práce výuky v Boni pueri, kterou prezentoval ředitel našeho tělesa Pavel Horák nejen ve švédském Örebru, kam byl pozván, ale i na přednáškách v Anglii a Litvě,“ dodává produkční Jaroslav Šlais.
Čeští a ruští zpěváci se tedy nadlouho neloučí a znovu se na několik týdnů potkají. Turné „dobrých chlapců“, které se koná pod záštitou místopředsedy Evropského parlamentu Ing. Oldřicha Vlasáka, místopředsedkyně vlády Mgr. Karolíny Peake a které finančně podpořilo Město Hradec Králové, je jednou z významných událostí v roce 30. výročí Českého chlapeckého sboru Boni pueri.
Kontakt:

Mgr. Hana Musílková
zástupkyně ředitele
musilkova@bonipueri.cz
www.bonipueri.cz
774139010


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 3. 2012 20:41
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Český chlapecký sbor Boni pueri (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český chlapecký sbor Boni pueri, který je součástí BONI PUERI - základní umělecké školy, byl založen v roce 1982 a postupně se zařadil mezi významná evropská hudební tělesa. Sbor dosud absolvoval více než 2500 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii, vydal třináct vlastních nahrávek a na dalších dvaceti se podílel (Supraphon, EMI, BMG, ArcoDiva ad.).
Boni pueri účinkovali po boku význačných umělců (José Carreras, Bobby McFerrin), natáčí pro televizi a rozhlas a spolupracují s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Sbor absolvuje pravidelná profesionální koncertní turné po Japonsku, USA, Kanadě, Jižní Koreji, Velké Británii, Nizozemí, Dánsku, Francii, Itálii, Německu nebo Španělsku.
Sbor je také zván na světové hudební festivaly - Pražské jaro 1994, 1995, 1998, 2004, 2005, 2008 a 2011, Europalia, AmericaFest, Jeonju Sori Festival, Shanghai International Arts Festival. V červenci 2004 se stal historicky prvním evropským hostitelem světového festivalu chlapeckých a mužských sborů. Boni pueri spolupracují s Českou filharmonií, v roce 2010 byli také přizváni k účinkování v projektu Mahler Gala. V letošním roce je čeká účinkování na historicky největším koncertě Pražského jara nebo několik zahraničních turné.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.