Zcela zaplněné Artkino Centrál svědkem vynikajícího dokumentu "Boni pueri na turné v Jižní Koreji" | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zcela zaplněné Artkino Centrál svědkem vynikajícího dokumentu "Boni pueri na turné v Jižní Koreji"


Poslední únorový den hradecké Artkino Centrál doslova praskalo ve švech. Téměř šestset diváků se zúčastnilo slavnostního setkání, jehož součástí bylo promítání autorského dokumentu z daleké cesty Českého chlapeckého sboru Boni pueri na asijský kontinent.

Ve vestibulu kina byla instalována výstava krásných fotografií, které pořídil produkční celého turné Jaroslav Šlais. V samém úvodu vystoupila nejstarší přípravná oddělení sboru – Pueri Novi a Bonifantes za řízení sbormistra Karla Procházky a klavírního doprovodu Ondřeje Hromádka.
„Děkujeme našemu domovskému městu Hradci Králové, Královéhradeckému a Pardubickému kraji i České školní inspekci, které nás významně v naší činnosti podporují,“ řekl ve svém úvodním vystoupení ředitel tělesa Pavel Horák, který tlumočil i pozdrav místopředsedy Evropského parlamentu Oldřicha Vlasáka.
Skvěle si vedl sbormistr Jaroslav Šlais, který řídil osmdesátičlenný hlavní sbor za klavírního doprovodu Martina Gedeona, kdy zaznělo slavné Rejchovo TeDeum. Právě ono uvedlo na podium vzácné hosty.
Radní města Hradec Králové, zastupitel Královéhradeckého kraje a prezident Rotary clubu Jan Michálek ve své řeči připomněl skvělé výsledky Boni pueri, reprezentaci města i kraje a zmínil i základní paralely činnosti Českého chlapeckého sboru Boni pueri a Rotary clubu. Ředitelka Královéhradeckého inspektorátu ČŠI Miluška Urbanová našla pro „dobré chlapce“ mnoho krásných a milých slov a popřála sboru hodně umělecké invence, radosti a pedagogických úspěchů.
„Asie je pro Boni pueri opravdu srdeční záležitostí. V pozadí stojí muž, který se na uměleckém manažerském poli pohybuje téměř 50 let. Byl to on, který přivezl do České republiky ta největší světová hudební esa a stejně tak naše nejlepší umělce dokázal dostat za oceán. Tím mužem, který pro nás doslova ovládl asijský kontinent, není nikdo jiný, než JUDr. Václav Bechyně,“ uvedla vzácného hosta zástupkyně ředitele Hana Musílková.
„Boni pueri jsou skutečně výjimeční, jsou sborem, který má ve světě velké renomé. Moc rád s nimi spolupracuji a s potěšením pro ně turné připravuji a podílím se na nich. Oceňuji zejména osobnost pana dr. Pavla Horáka, který kolem sebe má i výborný tým spolupracovníků a vím, jaké úctě se jeho osobnost v hudebním světě těší. Vám, rodičům, bych chtěl poděkovat za to, jak úžasnou aktivitu u svých synů podporujete. Sbor Boni pueri jim poskytne maximum nejen na samotném uměleckém poli, ale především jim velmi mnoho dá pro jejich další život. Na působení v tomto špičkovém tělese budou dlouhá léta s radostí vzpomínat,“ dodal Václav Bechyně.
V závěru oficiální části programu byli návštěvníkům představeni zástupci silné stabilní společnosti ART INVEST Holding - Ing. Pavel Zíka, generální ředitel a jednatel společnosti a výkonná ředitelka a jednatelka JUDr. Světlana Patáková-Boučková. Společnost je uměleckou agenturou, která zastupuje významné české i zahraniční umělce z různých uměleckých oborů. Vize sboru se totiž pojí s vizí společnosti – podporovat skutečné umění, rozvíjet vkus, náročnost, přehled a působit pozitivně na mladé zpěváky. Přímo před zraky diváků podepsali na podiu páni ředitelé Ing. Pavel Zíka a PhDr. Pavel Horák, Ph.D., smlouvu o společné spolupráci.
Druhá část slavnostního večera patřila filmu samotnému, který v režii a střihu Lukáše Přibyla byl několikrát i v průběhu produkce odměněn dlouhotrvajícím potleskem. Dokument nezapomněl ani na chlapce, kteří v prosinci koncertovali v Čechách s Andreou Kalivodovou, Peterem Dvorským, Lucií Bílou nebo na Adventním koncertu České televize. Nadšení diváci ocenili nejen koncerty v těch největších hudebních sálech v Soulu i ve Státní opeře, neuvěřitelné nadšení korejských fanynek a kvalitní organizaci ze strany korejských pořadatelů, ale mohli nahlédnout i do zákulisí turné, prožívat s chlapci nezapomenutelné zážitky z císařských paláců, válečných křižníků, z dlouhých přeletů či zákulisí jednotlivých českých televizních společností. Odměnou pak byly všem „dobrým chlapcům“ bouřlivé ovace vestoje, které trvaly nejen po celou dobu závěrečných titulků, ale zněly ještě dlouho po nich.

Kontakt:

Mgr. Hana Musílková
zástupkyně ředitele
musilkova@bonipueri.cz
www.bonipueri.cz
774139010


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 3. 2012 14:01
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Český chlapecký sbor Boni pueri (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český chlapecký sbor Boni pueri, který je součástí BONI PUERI - základní umělecké školy, byl založen v roce 1982 a postupně se zařadil mezi významná evropská hudební tělesa. Sbor dosud absolvoval více než 2500 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii, vydal třináct vlastních nahrávek a na dalších dvaceti se podílel (Supraphon, EMI, BMG, ArcoDiva ad.).
Boni pueri účinkovali po boku význačných umělců (José Carreras, Bobby McFerrin), natáčí pro televizi a rozhlas a spolupracují s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Sbor absolvuje pravidelná profesionální koncertní turné po Japonsku, USA, Kanadě, Jižní Koreji, Velké Británii, Nizozemí, Dánsku, Francii, Itálii, Německu nebo Španělsku.
Sbor je také zván na světové hudební festivaly - Pražské jaro 1994, 1995, 1998, 2004, 2005, 2008 a 2011, Europalia, AmericaFest, Jeonju Sori Festival, Shanghai International Arts Festival. V červenci 2004 se stal historicky prvním evropským hostitelem světového festivalu chlapeckých a mužských sborů. Boni pueri spolupracují s Českou filharmonií, v roce 2010 byli také přizváni k účinkování v projektu Mahler Gala. V letošním roce je čeká účinkování na historicky největším koncertě Pražského jara nebo několik zahraničních turné.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.