Boni pueri získali výroční cenu Unie českých pěveckých sborů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Boni pueri získali výroční cenu Unie českých pěveckých sborů


Český chlapecký sbor Boni pueri získal významné ocenění Unie českých pěveckých sborů. Ta udělila tělesu výroční cenu na prezentaci sborové kultury v zahraničí. O vítězích jednotlivých kategorií rozhodují členové hudební komise UČPS a volí je tajným hlasováním.

Ocenění patří především všem „dobrým chlapcům“, jejich sbormistrům Pavlu Horákovi a Marku Štrynclovi, dvorní klavíristce Jitce Fowler Fraňkové, všem učitelům i celému administrativnímu týmu.
"Z výroční ceny máme opravdu velkou radost a moc si jí vážíme. Chápeme ji nejen jako ocenění našich úspěšných zahraničních turné a vystoupení, ale především je pro nás další motivací k zajímavým a muzikologicky hodnotným projektům. V současné době se blíží naše premiéra v opeře H. Purcella The Fairy Queen, kterou spolu s předními českými sólisty provedeme v rámci festivalu Smetanova Litomyšl již v prvních červencových dnech," řekl ředitel tělesa dr. Pavel Horák.

Kontakt:

Mgr. Hana Musílková
zástupkyně ředitele
musilkova@bonipueri.cz
www.bonipueri.cz
774139010


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 6. 2012 22:10
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Český chlapecký sbor Boni pueri (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český chlapecký sbor Boni pueri, který je součástí BONI PUERI - základní umělecké školy, byl založen v roce 1982 a postupně se zařadil mezi významná evropská hudební tělesa. Sbor dosud absolvoval více než 2500 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii, vydal třináct vlastních nahrávek a na dalších dvaceti se podílel (Supraphon, EMI, BMG, ArcoDiva ad.).
Boni pueri účinkovali po boku význačných umělců (José Carreras, Bobby McFerrin), natáčí pro televizi a rozhlas a spolupracují s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Sbor absolvuje pravidelná profesionální koncertní turné po Japonsku, USA, Kanadě, Jižní Koreji, Velké Británii, Nizozemí, Dánsku, Francii, Itálii, Německu nebo Španělsku.
Sbor je také zván na světové hudební festivaly - Pražské jaro 1994, 1995, 1998, 2004, 2005, 2008 a 2011, Europalia, AmericaFest, Jeonju Sori Festival, Shanghai International Arts Festival. V červenci 2004 se stal historicky prvním evropským hostitelem světového festivalu chlapeckých a mužských sborů. Boni pueri spolupracují s Českou filharmonií, v roce 2010 byli také přizváni k účinkování v projektu Mahler Gala. V letošním roce je čeká účinkování na historicky největším koncertě Pražského jara nebo několik zahraničních turné.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.