Peníze z benefičního koncertu „Boni pueri na pomoc Japonsku“ již pomáhají v Taga-jo | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Peníze z benefičního koncertu „Boni pueri na pomoc Japonsku“ již pomáhají v Taga-jo


V březnu tohoto roku byla země, která je pro Český chlapecký sbor Boni pueri symbolem mnoha krásných koncertů a neopakovatelných zážitků, postižena obrovskou katastrofou. Tři měsíce po návratu „dobrých chlapců“ z turné po Japonsku tuto laskavou zemi na dlouhém pobřeží ničilo tsunami a zemětřesení. Boni pueri koncertovali v samém závěru svého turné i ve městě Taga-jo, v provincii Mijagi, které patřilo k nejvíce postiženým místům.

V úterý 29. března, jen několik dní po neštěstí, v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí v Hradci Králové uspořádal sbor charitativní koncert s názvem „Boni pueri na pomoc Japonsku“. Celé vystoupení se neslo v duchu pietní vzpomínky na oběti tsunami.
„Chlapci z Boni pueri chtěli pomoci našim japonským přátelům tím, co nejlépe umí – tedy zpěvem. Je nám ctí, že finanční příspěvek, který koncert přinesl, japonská agentura přijala a že dnes již pomáhá přímo v japonské škole ve městě Taga-jo, jak jsme slíbili“, říká ředitel a sbormistr Boni pueri Pavel Horák, který vyjel do Země vycházejícího slunce se sborem již pětkrát.
Výtěžek z koncertu ve výši 108 300 Kč a 10 euro byl předán starostovi města Taga-jo, který ho použil na základní potřeby dětí, které stále ještě zůstávají v evakuačním centru.
„Vážený pane Horáku a Boni pueri, setkali jsme se se starostou města Taga-jo a předali mu váš finanční dar. Situace ve městě je opravdu svízelná. Železnice byly zničené, teprve nedávno je znovu obnovili. Všechny oblasti poblíž moře byly smeteny vlnou tsunami a téměř 200 lidí včetně dětí ztratilo své životy. Během prvních dnů evakuace téměř 10 000 lidí usilovalo o azyl v Kulturním centru nebo na Radnici, to byla jediná místa, která zůstala zachována. Dodnes je zde ještě 400 lidí. Pan starosta města Taga-jo a ředitel školy si hluboce cení vašich charitativních aktivit a vašeho daru, který přišel z druhého konce světa. Říkají, že až bude koncertní sál přístupný, rádi by opět uspořádali váš koncert. Brzy vám také pošleme poděkování samotných dětí, které pro vás chystají. Vaše DVD z charitativního koncertu náš lid velmi povzbudilo. Všichni říkali, že jste udělali pro Japonsko velký kus práce, a byli dojati dobrosrdečností a účastí všech, kteří se na finančním příspěvku podíleli,“ uvádí se v dopise od paní Sasaki z Agentury Ars Tokyo, která Český chlapecký sbor Boni pueri v Japonsku zastupuje.
Filmový záznam koncertu s japonskými titulky vydala agentura na DVD a je promítáno v postižených oblastech jako symbol pomoci a morální podpory.
Kontakt:

Mgr. Hana Musílková
zástupkyně ředitele
musilkova@bonipueri.cz
www.bonipueri.cz
774139010


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 7. 2011 15:23
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Český chlapecký sbor Boni pueri (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český chlapecký sbor Boni pueri, který je součástí BONI PUERI - základní umělecké školy, byl založen v roce 1982 a postupně se zařadil mezi významná evropská hudební tělesa. Sbor dosud absolvoval více než 2500 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii, vydal třináct vlastních nahrávek a na dalších dvaceti se podílel (Supraphon, EMI, BMG, ArcoDiva ad.).
Boni pueri účinkovali po boku význačných umělců (José Carreras, Bobby McFerrin), natáčí pro televizi a rozhlas a spolupracují s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Sbor absolvuje pravidelná profesionální koncertní turné po Japonsku, USA, Kanadě, Jižní Koreji, Velké Británii, Nizozemí, Dánsku, Francii, Itálii, Německu nebo Španělsku.
Sbor je také zván na světové hudební festivaly - Pražské jaro 1994, 1995, 1998, 2004, 2005, 2008 a 2011, Europalia, AmericaFest, Jeonju Sori Festival, Shanghai International Arts Festival. V červenci 2004 se stal historicky prvním evropským hostitelem světového festivalu chlapeckých a mužských sborů. Boni pueri spolupracují s Českou filharmonií, v roce 2010 byli také přizváni k účinkování v projektu Mahler Gala. V letošním roce je čeká účinkování na historicky největším koncertě Pražského jara nebo několik zahraničních turné.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.