Český chlapecký sbor Boni pueri si připomene úspěšné turné do Jižní Koreje | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český chlapecký sbor Boni pueri si připomene úspěšné turné do Jižní Koreje


Ve středu 29. února 2012 bude od 17:30 otevřeno Artikino Centrál Hradec Králové pro návštěvníky již 3. veřejného promítání dokumentu a vernisáž výstavy „Boni pueri na turné v Jižní Koreji“.

Ve středu 29. února 2012 bude od 17:30 otevřeno Artikino Centrál Hradec Králové pro návštěvníky již 3. veřejného promítání dokumentu a vernisáž výstavy „Boni pueri na turné v Jižní Koreji“. Zpěváci i celý tým Českého chlapeckého sboru Boni pueri zde představí více než úspěšné korejské turné v závěru loňského roku, kdy vznikl dokument, který přibližuje atmosféru při koncertech v několikatisícových hudebních sálech i zákulisí ze života zpěváků. Sbor, který v Asii koncertoval za dobu své třicetileté existence již po sedmé, vyzpíval ke svému významnému výročí další turné v Jižní Koreji i pro následující roky jako exkluzivní host vánočních koncertů. Na slavnostním setkání, na kterém vystoupí i zástupci Parlamentu České republiky, města Hradec Králové, Královéhradeckého a Pardubického kraje a zástupci zastupujících agentur tělesa, zapívá nejen koncertní složka Českého chlapeckého sboru Boni pueri, ale i jeho dvě přípravná oddělení.Kontakt:

Mgr. Hana Musílková
zástupkyně ředitele
musilkova@bonipueri.cz
www.bonipueri.cz
774139010


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 2. 2012 18:41
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Český chlapecký sbor Boni pueri (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český chlapecký sbor Boni pueri, který je součástí BONI PUERI - základní umělecké školy, byl založen v roce 1982 a postupně se zařadil mezi významná evropská hudební tělesa. Sbor dosud absolvoval více než 2500 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii, vydal třináct vlastních nahrávek a na dalších dvaceti se podílel (Supraphon, EMI, BMG, ArcoDiva ad.).
Boni pueri účinkovali po boku význačných umělců (José Carreras, Bobby McFerrin), natáčí pro televizi a rozhlas a spolupracují s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Sbor absolvuje pravidelná profesionální koncertní turné po Japonsku, USA, Kanadě, Jižní Koreji, Velké Británii, Nizozemí, Dánsku, Francii, Itálii, Německu nebo Španělsku.
Sbor je také zván na světové hudební festivaly - Pražské jaro 1994, 1995, 1998, 2004, 2005, 2008 a 2011, Europalia, AmericaFest, Jeonju Sori Festival, Shanghai International Arts Festival. V červenci 2004 se stal historicky prvním evropským hostitelem světového festivalu chlapeckých a mužských sborů. Boni pueri spolupracují s Českou filharmonií, v roce 2010 byli také přizváni k účinkování v projektu Mahler Gala. V letošním roce je čeká účinkování na historicky největším koncertě Pražského jara nebo několik zahraničních turné.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.