Český chlapecký sbor Boni pueri pořádá zápis nových zpěváků | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český chlapecký sbor Boni pueri pořádá zápis nových zpěváků


Unikátní umělecká škola a Český chlapecký sbor Boni pueri hledá nové chlapce pro zápis do přípravných oddělení i pro chlapce starší do hlavních koncertních skupin.

Světoznámé hradecké těleso s třicetiletou tradicí se svým ředitelem Pavlem Horákem vycestuje v letošní a následující sezóně turné do Jižní Koreje, Japonska, Číny, Argentiny a Mexika, zpěváci budou koncertovat také po celé Evropě. V letošním roce obdrželi Boni pueri prestižní výroční cenu Unie českých pěveckých sborů za prezentaci sborové kultury v zahraničí.
„Kromě zahraničních turné jsme zváni ke krásným a muzikologicky náročným projektům – provedení oper H. Purcella The Fairy Queen a Dioclesian i k několika světovým premiérám. V přípravných odděleních se chlapci učí pěveckým základům, mají svého hlasového poradce a někteří již vyjíždějí na krátká turné do Německa nebo Rakouska. Po Vánocích budou také natáčet své nové CD,“ říká produkční tělesa Jaroslav Šlais.
Veškeré podrobnosti o činnosti tělesa a elektronickou přihlášku najdete na www.bonipueri.cz.
Kontakt:

Mgr. Hana Musílková
zástupkyně ředitele
musilkova@bonipueri.cz
www.bonipueri.cz
774139010


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 9. 2012 11:40
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Český chlapecký sbor Boni pueri (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český chlapecký sbor Boni pueri, který je součástí BONI PUERI - základní umělecké školy, byl založen v roce 1982 a postupně se zařadil mezi významná evropská hudební tělesa. Sbor dosud absolvoval více než 2500 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii, vydal třináct vlastních nahrávek a na dalších dvaceti se podílel (Supraphon, EMI, BMG, ArcoDiva ad.).
Boni pueri účinkovali po boku význačných umělců (José Carreras, Bobby McFerrin), natáčí pro televizi a rozhlas a spolupracují s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Sbor absolvuje pravidelná profesionální koncertní turné po Japonsku, USA, Kanadě, Jižní Koreji, Velké Británii, Nizozemí, Dánsku, Francii, Itálii, Německu nebo Španělsku.
Sbor je také zván na světové hudební festivaly - Pražské jaro 1994, 1995, 1998, 2004, 2005, 2008 a 2011, Europalia, AmericaFest, Jeonju Sori Festival, Shanghai International Arts Festival. V červenci 2004 se stal historicky prvním evropským hostitelem světového festivalu chlapeckých a mužských sborů. Boni pueri spolupracují s Českou filharmonií, v roce 2010 byli také přizváni k účinkování v projektu Mahler Gala. V letošním roce je čeká účinkování na historicky největším koncertě Pražského jara nebo několik zahraničních turné.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.