TOP 09 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


TOP 09


Vydané tiskové zprávy


TOP 09: Vyčlenit se z Unie si nemůžeme dovolit

Předsednictvo TOP 09 na svém dnešním zasedání podrobně prodiskutovalo výsledky summitu lídrů Evropské unie a přijalo následující usnesení:

Pavol Lukša: Hrozí další úbytek zemědělské půdy

POZMĚŇOVACÍ NÁVRH K ZÁKONU O PODPOROVANÝCH ZDROJÍCH ENERGIE, KTERÝ PŘINÁŠÍ OSVOBOZENÍ ODVODY ZA VYNĚTÍ Z PŮDNÍHO FONDU PRO NĚKTERÉ STAVBY, BY V PŘÍPADĚ SCHVÁLENÍ ZNAMENAL POHROMU A DALŠÍ VÝRAZNÉ SNIŽOVÁNÍ ROZLOHY ZEMĚDĚLSKÉ PŮDY.

TOP 09: Neomezujeme opozici. Ale chceme jednat věcně

Poté, co byla po mnohahodinových nočních jednáních jasnou většinou poslanců schválena novela o stavebním spoření ministra Miroslava Kalouska, našli předsedové koaličních klubů řešení, jak politickým diskusím v poslanecké sněmovně navrátit věcnost.

TOP 09: Obce podpoří skutečně potřebné projekty

Loterijní společnosti a neziskové organizace vystupují proti zrušení povinných odvodů na veřejně prospěšné účely (VPÚ). Používají to jako argument proti návrhu na zdanění hazardu a zavedení speciálního odvodu s tím, že bude poškozen neziskový sektor. Zástupci TOP 09 a STAN tento argument nepřijímají a deklarují (resp. vyzvou Svaz měst a obcí ČR), že obce po zvýšení příjmů z hazardu nedopustí kolaps neziskového sektoru a přispějí na financování veřejně prospěšných projektů, které jsou skutečně potřebné.

TOP 09: Nevzdáváme to

TOP 09 trvá na principech svého pozměňovacího návrhu. Předloží jej znovu.

Výzva: Miliardy kultuře, sportu a neziskovkám

My, poslanci Parlamentu České republiky a současně starostové či zastupitelé měst a obcí, vyzýváme své kolegy, aby spolu s námi deklarovali podporu školství, kultury, sportu a dalších veřejně prospěných aktivit ve svých městech a obcích.

Stanislav Polčák: Nesmyslné spekulace

Reakce na článek Radka Kedroně: „Záhadná transakce: poslanec půjčil 7.5 milionu“ In Hospodářské noviny, 31. 10. 2011, str. 4.

Chcete kousek kampaně TOP 09? Stačí mít platební kartu

Podpořit pravicovou politiku TOP 09 mohou lidé třeba i padesátikorunou, a to velmi jednoduše. Stačí jim k tomu stejně jako na každodenní nákup běžná platební karta. Jako jediná z parlamentních stran umožňuje TOP 09 svým příznivcům nejsnazší způsob sponzoringu, který přesto zůstává zcela transparentní a pod veřejnou kontrolou. Brzy bude možné, aby si každý sponzor zaplatil i naprosto konkrétní projekt, třeba kus vybrané kampaně.

TOP 09: Kdo chce zakázku, musí o sobě říct vše

Poslanci žádají změnu v novele zákona o veřejných zakázkách

TOP 09: Inkluzivní vzdělávání

TOP 09 dnes otevřela na odborné konferenci pořádané poslankyněmi Annou Putnovou, Helenou Langšádlovou, Jitkou Chalánkovou a Patricií Kotalíkovou téma inkluzivního vzdělávání.

Putnová: Vysokou školu i miminkem

Vzdělaní lidé jsou pro každý stát jednoznačnou výhodou. Výhodou je ale i taková míra porodnosti, která udrží vyrovnaný demografický růst. Jeden z dílčích kroků, který by mohl napomoci rodinné politice a provázání zmíněných dvou cílů, nyní navrhuje poslankyně TOP 09 Anna Putnová.

Husák: Ceny za volání jsou u nás třináctkrát vyšší

Novela zákona o elektronických komunikacích by mohla přinést až padesátiprocentní snížení cen za mobilní volání a internet. Umožní totiž formou aukce prodávat frekvence uvolněné po přechodu na digitální televizní vysílání.

Farský: Hazard je ve Sněmovně naposledy

Poslanecká sněmovna naposledy projedná přísnou novelu zákona o loteriích

Lukša: Zlepšíme podmínky pro osm milionů lidí

Poslanci TOP 09 a starostové Moravskoslezského kraje jednoznačně podpořili návrh RUD

Jana Kaslová (TOP09): Podpořili jsme vydání poslanců VV

Poslanci TOP 09 podpořili své zástupce v mandátovém a imunitním výboru při hlasování o stanovisku k vydání poslanců Věcí veřejných Víta Bárty a Jaroslava Škárky trestnímu stíhání.

TOP 09: Zvážíme útratu každé koruny

TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí představili novou koncepci veřejného nakupování. „Veřejnými zakázkami ročně proteče šest set miliard korun. Je proto nutné využít všech nástrojů, které máme k dispozici, abychom zajistili jejich nejvyšší hospodárnost. Naším cílem je dosáhnout maximálního užitku za minimální náklady,“ uvedl projekt ministr financí Miroslav Kalousek.

Chlad: Cizojazyčné nadpisy počeští novela o reklamě

Nabídka zboží jen v ruštině nebo angličtině? I to je v Česku možné. Změnit by to měl zákon, který bude předkládat poslanec Rudolf Chlad (TOP 09). Novelu, jež mění zákony na ochranu spotřebitele a o regulaci reklamy, pošle poslanec v nejbližších dnech do Sněmovny. Obchodníci by podle ní měli mít povinnost nabízet zboží vždy také v češtině.

Ministři TOP 09 opustili jednání vlády

V minulých dnech vysoký státní úředník Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy veřejně a neomaleně urazil prvního místopředsedu vlády a předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga.

TOP 09: Návrat k jednacímu stolu je nutný

Pro TOP 09 je situace na Šumavě, která vede až k otevřeným roztržkám, nadále nepřijatelná. TOP 09 se proto dnes ráno dohodla s účastníky blokády na Šumavě, že své protesty ukončí a jejich zástupci zasednou ke kulatému stolu. TOP 09 se rovněž dohodla s členy vědecké obce, a to průřezově ve vztahu k různosti názorů na řešení kůrovcové kalamity, že se stanou partnery tohoto kulatého stolu.

TOP 09: Spočítejte si, kolik Vám přibyde

TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí naplnily dnes další, zásadní část svého předvolebního programu – reformu rozpočtového určení daní. Na webových stránkách TOP 09 si už nyní můžete dík speciální aplikaci spočítat, jak je na tom rozpočet Vaší obce před změnou RUD i jak na tom bude po ní.

Jiří Skalický ocenil studenta za diplomovou práci o cukrovce

Cenu poslance Parlamentu ČR doktora Jiřího Skalického (TOP 09 a Starostové) obdržel student Katedry biologických a biochemických věd Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Mgr. Petr Laštovička. „Osobní dar 5 tisíc korun jsem mu věnoval za nejlepší diplomovou práci v oboru Analýza biologických materiálů. Součástí odměny byla také odborná publikace a psací souprava od společnosti Siemens,“ uvedl Jiří Skalický.

TOP 09: Kolika jazyky mluvíš, tolikrát jsi

TOP 09 jako jedna z mála parlamentních stran spustila anglickou verzi svých internetových stránek. „Lidé ze zahraničí projevují stále větší zájem o naši stranu a českou politiku vůbec. Poskytnout těmto uživatelům internetu relevantní informace v angličtině proto byla nutnost a samozřejmě také slušnost,“ říká místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

Google + TOP 09 = Výzva

TOP 09 se jako první z českých politických stran zapojila do nového projektu Google+.

Anna Putnová: Cíl státních maturit se vytratil

Státní maturity jsou krok správným směrem. Přestože již proběhl jejich první ročník, zůstávají státní maturity nadále otevřeným tématem. A to zejména forma jejich pokračování. „Ministerstvo školství zaspalo přípravu na další rok a nevěnovalo této otázce dostatek času,“ říká předsedkyně „ školského výboru“ Anna Putnová.

TOP 09: Hazard konečně dostane jasná pravidla

Třetím čtením dnes v Poslanecké sněmovně prošel přísný pozměňovací návrh k zákonu o loteriích. Návrh prošel hlasy poslanců TOP 09 a ODS, ale i opozičních stran ČSSD a KSČM. Poslanci strany VV hlasovali proti. Nyní novelu posoudí Senát.

Stávka skončila, reformy pokračují

Stávka je za námi a čeká nás schvalování důležitých návrhů zákonů, které se týkají reformy zdravotnictví. Hlasování o zákonu č. 48 o veřejném zdravotním pojištění proběhne příští týden v úterý.

Farský: Je to nejvýznamnější krok za 20 let

Ve druhém čtení byl dnes podpořen přísný pozměňovací návrh k vládní novele zákona o loteriích. Jan Farský, místopředseda rozpočtového výboru, představil hlavní principy schváleného návrhu:

Několik odpovědí na lži odborářských bossů

Předkládáme několik známých argumentů a dohledatelných informací, které zcela vyvrací lži odborových bossů, které vypouštějí v různé míře do médií. Pokud můžete, pomozte nám prosím tyto argumenty šířit dále.

Ministr financí zruší soutěž na prodej pozemků v Dejvicích

Ministerstvo financí reaguje na článek o prodeji státního majetku v dnešních Lidových novinách. Ministr financí Miroslav Kalousek tuto avizovanou veřejnou soutěž ihned zastavil a ministerstvo vypíše novou transparentnější soutěž.

Poslanecký klub TOP 09 a Starostové volil své vedení

Prohlášení poslaneckého klubu TOP 09 a STAN

Lékaři brání pouze své zájmy nikoliv zájmy pacientů

Zatímco česká ekonomika se potácí a vypořádává s dozvuky světové ekonomické krize a pomalu znovunalézá křehkou rovnováhu, oblasti zdravotnictví a lékařů se propad finančních prostředků a nejistota pracovního trhu vyhýbá. Vláda bojuje s obrovským deficitem veřejných financí a šetří prostředky, kde se dá. Mnozí občané stále nemohou najít práci a mzdy ve veřejném i státním sektoru stagnují, mnohdy jsou dokonce pod úrovní z doby před krizí.

TOP 09: Se smutkem jsme přijali zprávu o odchodu Karla Otčenáška

TOP 09 a její představitelé vyjadřují nesmírnou lítost nad skonem arcibiskupa a emeritního biskupa královohradeckého Karla Otčenáška.

TOP 09: Výroky Luďka Kvapila odsuzujeme

TOP 09 odsuzuje veškeré rasistické a homofobní výroky Luďka Kvapila, který za TOP 09 kandidoval v letošních doplňovacích senátních volbách. TOP 09 nikdy tolerovala a tolerovat nebude jakékoli projevy tohoto typu.

TOP 09: Ať VV přesvědčí veřejnost, že jejich financování je čisté

Na mimořádném zasedání Poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové a předsednictev TOP 09 a STAN bylo usneseno následující:

TOP 09: Koalice se hádá, ministr Heger pracuje

Zatímco koaliční partneři řeší svoje kauzy, Ministerstvo zdravotnictví připravilo věcný záměr zákona o zdravotních pojišťovnách. Ten dává pojišťovnám větší roli a odpovědnost při rozhodování o financování léčivých přípravků a zdravotnických prostředků. Zavádí také transparentní pravidla pro fúzování zdravotních pojišťoven a posiluje dozor a kontrolu zdravotních pojišťoven ze strany státu.

Lukša: ČSSD chce poškodit české zemědělce i daňové poplatníky

ČSSD prostřednictvím poslance Ladislava Skopala „propašovala“ nesouvisející pozměňovací návrh o spotřební dani k vládnímu návrhu zákona o ochraně ovzduší. Pokud by tento „přílepek“ prošel celým legislativním procesem, znamenal by nejen poškození českých zemědělců, ale také by mohl poškodit daňové poplatníky.

Prohlášení ministra Schwarzenberga k dopadení Usámy bin Ládina

Zpráva o dopadení Usámy bin Ládina uzavírá velmi významnou etapu v boji proti nebezpečí terorismu.

TOP 09:Vláda musí pokračovat ve svém reformním úsilí!

Poslanecký klub TOP 09 a Starostové na svém dnešním zasedání plně podpořil dohodu, která vznikla na včerejším jednání K12 a personální změny navrhované premiérem Petrem Nečasem.

Drábek: Bez reforem nebude na penze

Jsme nuceni důrazně se ohradit proti prezentaci ČMKOS, v které uvádí šest údajných lží ministra Jaromíra Drábka
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.