Několik odpovědí na lži odborářských bossů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Několik odpovědí na lži odborářských bossů


Předkládáme několik známých argumentů a dohledatelných informací, které zcela vyvrací lži odborových bossů, které vypouštějí v různé míře do médií. Pokud můžete, pomozte nám prosím tyto argumenty šířit dále.

Předkládáme několik známých argumentů a dohledatelných informací, které zcela vyvrací lži odborových bossů, které vypouštějí v různé míře do médií. Pokud můžete, pomozte nám prosím tyto argumenty šířit dále.

Odboráři tvrdí, že vláda není ochotná k jednání a nechce dělat ústupky.

Lež. Ve středu jednala tripartita… Uskutečnily se desítky jednání na ministerstvech. Z těch důležitých odborářští bossové odešli.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/200001.aspx

Vláda ignoruje odborářské požadavky, nic neakceptovala.

Lež. Vláda vyhověla například požadavku, že penzijní připojištění nebude ve druhém pilíři povinné, ale jen dobrovolné. Vláda otevřela možnost další debaty o změně věku odchodu do důchodu, možnost předčasné penze pro těžké profese a o jejich připojištění pro časnější penzi placenou zaměstnavatelem.

Zdroje:

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/drabek-pripustil-moznost-snizeni-duchodoveho-veku-o-dva-roky/640965

http://www.top09.cz/co-delame/medialni-vystupy/kalousek-vlada-nebude-zbabela-6267.html

Poškodila by důchodová reforma, spoluúčast ve zdravotnictví a jednotná sazba DPH většinu občanů?

NE. Věk odchodu do důchodu se zvyšuje i v ostatních zemích, nejsme výjimkou, naopak. Finanční spoluúčast pacientů je u nás v současné době na úrovni 17 procent, průměr zemí EU je 24 procent! A přesun ke zdanění spotřeby namísto zdanění příjmů včetně rušení daňových výjimek je krok správným. Argument ministra financí Kalouska o poklesu daňové kvóty, díky těmto opatřením, mezi lety 2010-14 zatím nikdo nevyvrátil. Odboráři podporují současný již nefunkční typ evropského sociálního státu a nechuť lidí převzít osobní zodpovědnost za cokoliv.

Zdroj: http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/s-odbory-proti-lidem

Jedná se ze strany odborů skutečně o politicky motivovanou stávku?

ANO, odborářům nejde o zvýšení mezd či práv zaměstnanců. Odborářům jde jen o svržení této vlády a přepsání volebních výsledků, personální propojení se sociální demokracií je více než zjevné. Odborářští bossové obvykle končí na kandidátkách ČSSD do Senátu.

Zdroje:

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/200010.aspx

http://ekonom.ihned.cz/c1-48403960-spatne-utajene-bratrstvi


Nabízí odborový bossové nějaké řešení?

NE. Odbory nepřišly s žádným relevantním návrhem v řadě oblastí, některé dokonce navrhly tak, aby stát přispíval na penze více bohatým než chudým. Nevědí, jak řešit současnou situaci a nepředstavily ani žádnou vizi vývoje ČR. Odborářským bossům nevadí, že tuhle zemi uvrhnout na řeckou cestu dluhové pasti. Moc dobře vědí, že je to ohrozí mnohem méně než ty nejslabší.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/199854.aspx


Vláda jen zdražuje a reformy nedělá.

Lež. Vláda zavádí rovný a efektivnější systém pro všechny občany a to s minimem výjimek, za které jsme dopláceli dosud všichni. Efektivně šetříme, jen za provoz státu v roce 2011 jsme dosáhli takových úspor, že každé dvě a půl minuty by se mohla pořídit Škoda Octavia. Celkem se oproti autonomnímu vývoji ušetří do konce roku více než 70 miliard korun. Všechna opatření mají především chránit ty nejchudší – dluhová past, do které nás hnalo nezodpovědné hospodaření, nejtvrději dopadne na ty nejpotřebnější. Přes lži a kampaně, které se objevují, vláda kompenzuje sociální dopady formou slev na dani.

Je forma protestu, kterou odbory připravují na čtvrtek běžná i v západní Evropě?

NE. Stávka v rozsahu připravovaném na čtvrtek by byla v řadě zemí včetně Francie trestná. Právě ve Francii platí zákon „o minimální službě“, kdy i při stávce musí být zajištěn minimální provoz ve veřejných službách. Smutné je, že podobný rozsah stávky je běžný jen v zemích jako Řecko. Máme právo na stávku, ale ne právo na blokády měst a infrastruktury.

Zdroj: http://m.ihned.cz/c4-10029970-52078790-700000_pdadetail-jak-se-stavkuje-ve-francii-a-v-nemecku-nasadit-stavkokazy-se-nevyplaci

Přinese tato stávka něco pozitivního pro občany ČR?

NE. Přinesla jen mediální zviditelnění některých odborářských šéfů, kteří podle informací médií místo stávky budou hrát golf. Důsledky bohužel dopadnou na nás všechny: ztížení pracovního i běžného života pro miliony občanů a firem a hospodářské škody s tím spojené. Bohužel se ztíží do budoucna další sociální dialog mezi vládou a odbory.

Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/odborari-budou-v-den-stavky-poradat-v-laznich-golfovy-turnaj_204559.htmlKontakt:

Alžběta Plívová
Tisková mluvčí
plivova@top09.cz
www.top09.cz
00420733663969


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 6. 2011 11:03
Kategorie: Politika
Název zdroje: TOP 09 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.