TOP 09: Kolika jazyky mluvíš, tolikrát jsi | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


TOP 09: Kolika jazyky mluvíš, tolikrát jsi


TOP 09 jako jedna z mála parlamentních stran spustila anglickou verzi svých internetových stránek. „Lidé ze zahraničí projevují stále větší zájem o naši stranu a českou politiku vůbec. Poskytnout těmto uživatelům internetu relevantní informace v angličtině proto byla nutnost a samozřejmě také slušnost,“ říká místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

„V únoru tohoto roku se TOP 09 navíc stala součástí Evropské lidové strany. Bylo tedy třeba vytvořit takovou mutaci internetových stránek, která by byla přístupná kolegům ze všech členských států,“ doplnil Ženíšek, garant pro zahraniční politiku TOP 09.

Anglická verze je zjednodušenou verzí českých stránek. „Řídili jsme se převážně tím, co by mohlo zahraniční uživatele zajímat. Jsou zde jednak důležité dokumenty jako stanovy TOP 09 či program pro volby do Poslanecké sněmovny v roce 2010. Jednak ukázky z předvolební kampaně TOP 09 v letech 2009 a 2010, protože i to naše kolegy ze zahraničí zajímá,“ dodává volební manažer Jaroslav Poláček, který přednáší o kampani TOP 09 na setkáních volebních manažerů konzervativních stran jiných evropských států.

TOP 09 se tak zařadila k nemnoha stranám, které jsou jazykově otevřené i vůči partnerům z Evropské unie. „Je to známka profesionality. TOP 09 se nechce uzavírat jen v české kotlině. Plánujeme tak nyní i německou verzi stránek, pro naše nejbližší sousedy,“ dodal generální sekretář TOP 09 Pavel Severa v souvislosti s dobrými vztahy mezi TOP 09 a například německou CDU nebo rakouskou ÖVP.Kontakt:

Alžběta Plívová
Tisková mluvčí
plivova@top09.cz
www.top09.cz
00420733663969


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 7. 2011 14:24
Kategorie: Politika
Název zdroje: TOP 09 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.