Farský: Je to nejvýznamnější krok za 20 let | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Farský: Je to nejvýznamnější krok za 20 let


Ve druhém čtení byl dnes podpořen přísný pozměňovací návrh k vládní novele zákona o loteriích. Jan Farský, místopředseda rozpočtového výboru, představil hlavní principy schváleného návrhu:

Ve druhém čtení byl dnes podpořen přísný pozměňovací návrh k vládní novele zákona o loteriích. Jan Farský, místopředseda rozpočtového výboru, představil hlavní principy schváleného návrhu:

Obce budou nově moci vydat obecně závaznou vyhlášku, která zakáže nebo omezí hazard na celém území či jeho části. Obce budou moci stanovit i provozní dobu heren.
Dojde ke sjednocení odvodů všech loterijních výnosů pro veřejně prospěšné účely ve výši 20%. Až ¼ z této částky bude povinně odváděna obcím.
Návrh přesně definuje veřejně prospěšné účely, na něž budou výnosy odváděny. A to včetně zveřejnění všech dokumentů, včetně souhlasu povolovatele, na internetu.
„Jde o nejvýraznější posílení regulace loterií a sázek za posledních dvacet let. Návrh má ambici zavést jasná a přísná pravidla pro využití výnosu z loterií. Provozovatelé loterií budou povinni zveřejňovat, jakým způsobem výtěžek použili,“ doplňuje Farský.Komplexní pozměňovací návrh je kompromisem, vzešlým z jednání všech koaličních stran.

Návrh je také v souladu s včerejším nálezem Ústavního soudu, který umožnil obcím regulovat interaktivní video terminály (IVT) na území obce.

Konečná podoba novely loterního zákona bude schválena v průběhu třetího čtení v úterý 21. června. Jestliže Poslanecká sněmovna potvrdí předloženou úpravu, vstoupí v účinnost 1.ledna 2012.Kontakt:

Alžběta Plívová
Tisková mluvčí
plivova@top09.cz
www.top09.cz
00420733663969


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 6. 2011 11:06
Kategorie: Politika
Název zdroje: TOP 09 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.