TOP 09: Neomezujeme opozici. Ale chceme jednat věcně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


TOP 09: Neomezujeme opozici. Ale chceme jednat věcně


Poté, co byla po mnohahodinových nočních jednáních jasnou většinou poslanců schválena novela o stavebním spoření ministra Miroslava Kalouska, našli předsedové koaličních klubů řešení, jak politickým diskusím v poslanecké sněmovně navrátit věcnost.

Zbylých třináct bodů, které byly poslanecké sněmovně vráceny Senátem, se na základě dohody sloučilo v bod jediný. „Schválení těchto reformních kroků je pro nás naprostou prioritou. Od počátku usilujeme při jejich projednávání o získání co nejširší podpory. I proto byl diskusím o těchto novelách v předchozích měsících poskytnut veliký prostor, ať už při jednáních na výborech, nebo během prvních, druhých i třetích čteních na poslaneckých schůzích. Přirozeně ctíme demokratické principy naší země, jsem si nicméně jist, že opoziční poslanci měli téměř neomezenou možnost představit nám své výhrady. Sloučení třinácti novel do jednoho reformního balíku proto nyní vítám,“ popsal proces předseda poslaneckého klubu Petr Gazdík.

Opoziční poslanci se tak i během této schůze poslanecké sněmovny budou moci k jednotlivým částem vyjadřovat bez omezení. „Abychom se však vyhnuli tomu, že nás bude opozice spíše trestat než odpovědně diskutovat, navrhli jsme následující postup. Každý klub bude moci delegovat jednoho z poslanců, který dostane veškerý prostor, který pro svůj příspěvek využije. Ostatní budou limitováni, tak jako doposud, dvakrát deseti minutami. Myslím, že je to vstřícný krok oběma směry. Skutečně se snažíme vyjít opozici vstříc. Další mnohahodinová noční jednání by ale byly jak nad naše psychické, tak fyzické síly,“ doplnil poslanec Stanislav Polčák.

Ve sloučeném balíku reformních kroků jsou obsaženy například zákony o zdravotních službách, jednotném výplatním místě pro sociální dávky či novela zákoníku práce.Kontakt:

Alžběta Plívová
Tisková mluvčí
plivova@top09.cz
www.top09.cz
00420733663969


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 11. 2011 10:39
Kategorie: Politika
Název zdroje: TOP 09 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.