Jana Kaslová (TOP09): Podpořili jsme vydání poslanců VV | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jana Kaslová (TOP09): Podpořili jsme vydání poslanců VV


Poslanci TOP 09 podpořili své zástupce v mandátovém a imunitním výboru při hlasování o stanovisku k vydání poslanců Věcí veřejných Víta Bárty a Jaroslava Škárky trestnímu stíhání.

Mandátový a imunitní výbor jednomyslně doporučil na svém dnešním jednání poslanecké sněmovně, aby vyslovila souhlas s vydáním poslanců k trestnímu stíhání.
„Pro vydání obou poslanců jsem hlasovala ve shodě s ostatními poslanci TOP 09. Náš klub je jednoznačně pro omezení poslanecké imunity, které je také součástí koaliční smlouvy,“ říká místopředsedkyně mandátového a imunitního výboru Jana Kaslová.
„Neshledala jsem důvod, který by zavdával podezření z politických manipulací. Podle mého názoru hraje zásadní roli také fakt, že jsme vyhověli žádosti pana poslance Bárty, který sám potvrdil, že trestní řízení je jediná možnost, jak existující podezření vyvrátit. V tomto případě se domnívám, že očištění je namístě,“ míní zpravodajka výboru k případu možné korupce Kaslová.
TOP 09 považuje za prioritu boj proti korupci. Za zvlášť nebezpečnou považuje korupci státních úředníků a politiků. Za dostupné nástroje v boji proti korupčnímu prostředí pokládá co neprůhlednější prostředí a veřejnou kontrolu.
Kontakt:

Alžběta Plívová
Tisková mluvčí
plivova@top09.cz
www.top09.cz
00420733663969


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 8. 2011 18:31
Kategorie: Politika
Název zdroje: TOP 09 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.