Nemocnice Na Bulovce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Nemocnice Na Bulovce


Vydané tiskové zprávy


Bulovka provádí včasnou diagnostiku vad sluchu u novorozenců a kojenců

V Nemocnici Na Bulovce se provádí u každého novorozence, které je na neonatologickém oddělení, diagnostika sluchu (screening sluchových vad). Vyšetření provádí speciálně vyškolení lékaři oddělení ORL.

Bulovka pozastavila rekonkurzy na primářské posty

Ředitel Nemocnice Na Bulovce dnes informoval zaměstnance nemocnice o pozastavení probíhajících rekonkurzů na všechny stávající primářské pozice, konkr. o pozastavení druhé a třetí fáze. První fáze, která měla uzávěrku 23. března a která zahrnovala rekonkurzy devíti pozic bude vyhodnocena podle původního plánu.

Tým plastických chirurgů Nemocnice Na Bulovce obětuje soboty a bude pomáhat pacientkám s vadnými prsními implantáty

Klinika plastické chirurgie Nemocnice Na Bulovce patří k výrazným autoritám plastické chirurgie v republice. Nyní tým plastických chirurgů Bulovky vedený doc. Janem Měšťákem připravil program, který velmi rychle vyřeší nesnáze a potenciální komplikace pacientkám, které byly na Bulovce operovány po rakovině prsu a mají závadné francouzské implantáty PIP. Lékaři nabídli svůj volný čas o sobotách a navíc bez nároku na honorář.

Management Nemocnice Na Bulovce znovu zeštíhlil

Ředitel Nemocnice Na Bulovce MUDr. Petr Zajíc, MBA sáhl k druhému ztenčení managementu nemocnice. Dosud ho tvořilo pět náměstků, nově už jen čtyři.

První den roku 2012 se na Bulovce narodilo pět dětí

Pokud by mělo platit rčení „jak na Nový rok, tak po celý rok“, Gynekologicko-porodnická klinika Nemocnice Na Bulovce o práci mít nouzi nebude. První den roku 2012 se zde totiž narodilo pět dětí, dva kluci a tři holky.

Nejnavštěvovanějším odkazem stránek Bulovky jsou „kliniky a oddělení“

Po vzoru tzv. Zeitgeist – tedy jakéhosi ducha doby - zjišťovala v závěru roku Nemocnice Na Bulovce nejhledanější výrazy a odkazy svého webu. Podle měření se lidé nejvíce zajímali o odkaz „kliniky a oddělení“.

Nemocnice Na Bulovce zahajuje NONSTOP provoz lékárny

Od 1. ledna 2012 začne fungovat v areálu Nemocnice Na Bulovce lékárna NONSTOP. Lékárna je umístěna u hlavního vchodu do areálu nemocnice.

Nemocnici Na Bulovce by doporučila svým známým polovina pacientů

Snaha získat či udržet si dobrou pověst by měla být prioritou managementu nemocnice i každého zaměstnance. Cestou je permanentní snaha o zvyšování kvality péče. Proto v Nemocnici Na Bulovce probíhá kontinuálně od roku 2001 průzkum kvality poskytované péče hospitalizovaných pacientů prostřednictvím anonymního dotazníkového šetření. Dotazníky mají návštěvníci k dispozici na všech ambulancích nemocnice. „Léčebná péče je prací celého týmu a proto nás zajímá pohled veřejnosti na práci celé nemocnice. Tento pohled vytvářejí dnes a denně týmy lékařů, sester i ostatních zaměstnanců. Názory našich pacientů nás mimořádně zajímají, hlavně díky nim se můžeme a chceme zlepšovat,“ vysvětluje smysl dotazníkových šetření mezi pacienty ředitel nemocnice MUDr. Petr Zajíc, MBA.

Mediální barometr pěti pražských fakultních nemocnic: Listopad patří Bulovce

Nemocnice Na Bulovce je v pomyslném mediálním zájmu poprvé první - a to za měsíc listopad. Zvýšený mediální zájem se sice projevil už v říjnu i září, nicméně k první příčce vždy kousek chyběl. „Krevní obraz pacienta může rozhodnout o jeho životě, mediální obraz nemocnice může rozhodnout o její budoucnosti,“ zhodnotil s nadsázkou ředitel Nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc.

Emailové adresy Nemocnice Na Bulovce změní koncovku

Fakultní nemocnice Na Bulovce v rámci procesu „odfakultnění“ změní nastavení webových stránek a elektronické pošty. Od příštího roku bude fungovat doména „bulovka.cz“. Formát nové adresy bude jmeno.prijmeni@bulovka.cz. Pro příchozí poštu zůstane nadále funkční i doména fnb.cz.

XVII. ročník Vzdělávacího sympózia s mezinárodní účastí „Plastická, rekonstrukční a estetická chirurgie - nové a osvědčené operační postupy“

Kromě významných českých a slovenských plastických chirurgů se na vědeckém programu bude podílet v samostatném hodinovém bloku i proslulý plastický chirurg MUDr. Bohdan Pomahač z Univerzity v Bostonu s prezentací o unikátní operaci obličeje „Facial Reconstruction by Transplantation“, která vzbudila ve světě mimořádný ohlas.

Nemocnice na Bulovce se připojuje k Evropskému antibiotickému dni

Evropský antibiotický den – 18. listopad - je iniciativa zaměřená na laickou i odbornou veřejnost. Jejím hlavním cílem je napomoci k zodpovědnému zacházení s antibiotiky a upozornit na rizika spojená s jejich nevhodným užíváním.

Nemocnice Na Bulovce kontroluje souběhy praxí svých lékařů

Ředitel Fakultní nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc dnes nařídil kontrolu jiné výdělečné činnosti lékařů. Dosud platilo pravidlo, že k dalším pracovním úvazkům, které lékaři vykonávají mimo nemocnici, byl vždy potřeba písemný souhlas ředitel nemocnice. Statistiky Všeobecné zdravotní pojišťovny a personálního oddělení nemocnice se však v tomto ohledu výrazně liší.

Čekací doby k vyšetření a výkonu jsou hitem webových stránek Bulovky

Od 1. listopadu zveřejňují fakultní nemocnice na webových stránkách čekací doby na vyšetření a operace. Tato novinka nepřinesla pouze zvýšený zájem médií, ale také zájem návštěvníků o webové stránky nemocnic. Internetové stránky Nemocnice Na Bulovce www.fnb.cz zaznamenaly přesně v den, kdy měly nemocnice zveřejnit čekací doby nárůst návštěvnosti o 97%!

Nemocnice Na Bulovce žádná lůžka na soukromý subjekt nepřeváděla

Vedení Fakultní nemocnice Na Bulovce se ohrazuje proti tvrzení Všeobecné zdravotní pojišťovny, která ústy svého mluvčího Jiřího Roda (HN, 1.11.2011) tvrdí, že „Nemocnice Na Bulovce převedla dvacet lůžek na soukromý subjekt a souhlasila s krácením úhrad za tyto lůžka ve výši 700 tisíc korun měsíčně.“

Nemocnice Na Bulovce reaguje na nové trendy na internetu. Zavedla rubriku "Poradny".

Podle šetření agentury STEM/MARK lidé nejčastěji na internetu vyhledávají ze zdravotnických informací údaje o konkrétních onemocněních či diagnózách či navštěvují internetové lékařské poradny. Na tento vývoj aktuálně zareagoval i web Nemocnice Na Bulovce a nabízí novou rubriku „Poradny“.

Nemocnice Na Bulovce zveřejnila čekací doby plánovaných výkonů

Fakultní nemocnice Na Bulovce dnes zveřejnila na svých webových stránkách i sociálních sítích, jak dlouho se v nemocnici čeká na vyšetření s více než 3týdenní čekací lhůtou a na operace s více než 2měsíční lhůtou. Údaje nemocnice publikovala s týdenním předstihem před lhůtou stanovenou ministrem zdravotnictví.

Kaplani z Bulovky stáli u zrodu Asociace nemocničních kaplanů

Občanské sdružení „Asociace nemocničních kaplanů“ bylo ustanoveno v Praze před čtyřmi dny. Do pětičlenného výboru, který asociaci řídí po tříleté funkční období byli zvoleni hned dva kaplani z Nemocnice Na Bulovce – farářka evangelické církve metodistické Alena Procházková a jáhen z římskokatolické církve Jaromír Odrobiňák.

Nové monitory pomohou novorozencům

Dvacet nových monitorů pomáhající dětem ohroženým „Syndromem náhlého úmrtí“ (SIDS) převzali dnes ve Fakultní nemocnice Na Bulovce primáři Pediatrického oddělení Ivan Peychel a Neonatologického oddělení Martin Čihař. Monitory nemocnici věnovala Nadace Křižovatka.

Zajíc: Postupujeme transparentně a v rámci protikorupčních zákonů

Současné vedení Nemocnice Na Bulovce odmítá spojení s výsledky kontroly ministerstva zdravotnictví, která v nemocnici probíhala několik měsíců a týkala se hospodaření minulého managementu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.