Čekací doby k vyšetření a výkonu jsou hitem webových stránek Bulovky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čekací doby k vyšetření a výkonu jsou hitem webových stránek Bulovky


Od 1. listopadu zveřejňují fakultní nemocnice na webových stránkách čekací doby na vyšetření a operace. Tato novinka nepřinesla pouze zvýšený zájem médií, ale také zájem návštěvníků o webové stránky nemocnic. Internetové stránky Nemocnice Na Bulovce www.fnb.cz zaznamenaly přesně v den, kdy měly nemocnice zveřejnit čekací doby nárůst návštěvnosti o 97%!

Internet coby rychlý informační zdroj nachází čím dále větší uplatnění, a to zejména v rámci internetové populace čítající podle dostupných zdrojů více než dvě třetiny celkového obyvatelstva staršího 15 let. Výjimkou není ani oblast zdraví a zdravého životního stylu.

Komunikace s pacienty, ochota poskytovat informace a otevřenost v jednání nemocnice s veřejností jsou základními znaky moderní nemocnice, která si váží svých pacientů. V současné době nestačí mít web, ale je potřeba pracovat s aktuálními trendy v komunikaci.

„Nemocnice musí fungovat jako firma. Pokud nebude firma se svými klienty komunikovat a nebude se o ně starat, přijde o ně,“ říká ředitel nemocnice Petr Zajíc a dodává: „Zároveň je potřeba vědět, zda se naše kroky, ať už na webových stránkách či sociálních sítích, potkávají se zájmem lidí. Z tohoto pohledu je velmi cenné, že přestože návštěvnost kolísá podle různých okolností, roste počet vracejících se návštěvníků webu.“

(měřeno: eMerite.cz)

Den / Počet unikátních návštěvníků
St 26.10. / 1,399
Čt 27.10. / 1,321
Pá 28.10. / 519
So 29. 10. / 449
Ne 30.10. / 614
Po 31.10. / 1,454
Út 1.11. / 2,290
St 2.11. / 1,231

Desítka nejvyhledávanějších stránek na webu Nemocnice Na Bulovce (nepočítáme do toho úvodní homepage www.fnb.cz)

„Zatímco čekací doby k vyšetření a výkonu jsou očekávaným lídrem mezi odkazy na našich stránkách, milé překvapení přinesl odkaz Poradny, který jsme vytvořili před týdnem a už se dostal na pátou příčku nejvyhledávanějších odkazů na našem webu,“ komentuje aktuální výsledky zájmu návštěvníků ředitel nemocnice Petr Zajíc.

1/ Čekací doby k vyšetření a výkonu
2/ Kliniky a oddělení
3/ Kariéra
4/ Kontakty
5/ Poradny
6/ Pro pacienty
7/ Mapy
8/ Služby
9/ O nemocnici
10/ Lékárna

Kliniky a oddělení jsou druhým nejnavštěvovanějším odkazem, přičemž největší zájem je o:

1/ Dermatovenerologická klinika
2/ Klinika infekčních, parazitárních a tropických nemocí
3/ Ortopedická klinika

Další zajímavosti webu www.fnb.cz

Tzv. „prime time“ neboli nejsledovanější čas stránek je v rozmezí mezi 10 – 11 hod., kdy na stránky přijde zhruba 8,5% všech návštěvníku dne. Nejaktivnějším dnem je pondělí. Nejslabší návštěvnost je naopak v čase mezi 03 – 04 hod. a nejméně lidé „surfují“ v sobotu.

Průměrný čas, který strávili lidé „brouzdáním“ po webu Bulovky činí 6 min. a 8 sec.

Na stránky Bulovky chodí nejvíce lidé ve věku mezi 25-34 let, kteří provedou téměř 40% všech návštěv. Aktivnější jsou ženy a to z 53%. Pouze ve věkové skupině 35-54 let jsou výrazně aktivnější muži a to 65%.

Drtivá většina návštěvníků stránek Nemocnice Na Bulovce přichází z České republiky. Ze zahraničí jsou nejaktivnější Slováci. Jejich podíl na návštěvnosti je 1%. Další zahraniční návštěvníci, jejichž podíl však nedosahuje ani 1%, přicházejí z Německa, USA, Velké Británie, Francie, Holandska, Rakouska, Švýcarska a Itálie.

Návštěvnosti měst vévodí Praha s 80% podílem, druhá je Ostrava s 2,5% podílem a třetí Brno s 2,3% podílem. Následuje Bratislava, České Budějovice, Pardubice, Kladno, Plzeň, Mladá Boleslav a Příbram.
Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
martin.salek@fnb.cz
www.fnb.cz
+420 602 316 908
+420 266 084 603


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 11. 2011 14:17
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Nemocnice Na Bulovce (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Nemocnice Na Bulovce poskytuje dospělým i dětem ambulantní a lůžkovou základní, specializovanou a zvláště specializovanou diagnostickou a léčebnou péči, jejích součástí jsou i nezbytná preventivní opatření. Zdravotní služby poskytuje ve spádové oblasti vymezené MZ ČR i na území celé České republiky.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.