Nemocnice Na Bulovce kontroluje souběhy praxí svých lékařů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nemocnice Na Bulovce kontroluje souběhy praxí svých lékařů


Ředitel Fakultní nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc dnes nařídil kontrolu jiné výdělečné činnosti lékařů. Dosud platilo pravidlo, že k dalším pracovním úvazkům, které lékaři vykonávají mimo nemocnici, byl vždy potřeba písemný souhlas ředitel nemocnice. Statistiky Všeobecné zdravotní pojišťovny a personálního oddělení nemocnice se však v tomto ohledu výrazně liší.

„Není možné, aby se vedení nemocnice dozvídalo z médií, že na Bulovce má 87 lékařů jinou výdělečnou činnost, zatímco naše vlastní statistiky hovoří pouze o 33 lékařích. To je nepřípustné a proto jsme přistoupili k okamžité kontrole dalších úvazků lékařů,“ sdělil ředitel Nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc.

Na základě nesrovnalostí v uváděných počtech vedlejších lékařských úvazků a z důvodu aktualizace evidence ředitel Zajíc všechny vedlejší úvazky zrušil s platností k 30. listopadu s tím, že každý, kdo bude chtít vykonávat jinou výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, kterým je Fakultní nemocnice Na Bulovce, bude si moci o souhlas požádat znovu do termínu 14. listopadu. U těch, kteří dosud své vedlejší úvazky přiznávali, nevidí ředitel žádné problémy k jejich opětovnému schválení.

„Omlouvám se všem spolupracovníkům, kteří se chovali korektně a své vedlejší úvazky dosud přiznávali, že kvůli této drobné byrokratické obstrukci budou muset znovu o něj žádat. Věřím, že mě chápou, protože nevidím jiný způsob, jak situaci narovnat,“ dodal ředitel Zajíc.

Lékaři, kteří nejsou v nemocničních statistikách uvedeni s jinou výdělečnou činností vyplní čestné prohlášení, kde svým podpisem potvrdí, že jinou výdělečnou činnost shodnou s předmětem činnosti svého zaměstnavatele nevykonávají.Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
martin.salek@fnb.cz
www.fnb.cz
+420 602 316 908
+420 266 084 603


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 11. 2011 17:55
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Nemocnice Na Bulovce (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Nemocnice Na Bulovce poskytuje dospělým i dětem ambulantní a lůžkovou základní, specializovanou a zvláště specializovanou diagnostickou a léčebnou péči, jejích součástí jsou i nezbytná preventivní opatření. Zdravotní služby poskytuje ve spádové oblasti vymezené MZ ČR i na území celé České republiky.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.