Mediální barometr pěti pražských fakultních nemocnic: Listopad patří Bulovce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Mediální barometr pěti pražských fakultních nemocnic: Listopad patří Bulovce


Nemocnice Na Bulovce je v pomyslném mediálním zájmu poprvé první - a to za měsíc listopad. Zvýšený mediální zájem se sice projevil už v říjnu i září, nicméně k první příčce vždy kousek chyběl. „Krevní obraz pacienta může rozhodnout o jeho životě, mediální obraz nemocnice může rozhodnout o její budoucnosti,“ zhodnotil s nadsázkou ředitel Nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc.

Po podrobné analýze s pomocí Anopress IT (vynechány byly odborné publikace pro nesouměřitelnost kvůli různému počtu lékařů v nemocnicích), vyšlo najevo, že heslo „Nový styl komunikace s veřejností“, které zaznělo při zářijových jubilejních osmdesátých narozenin Bulovky, nebylo jen deklarativní. Nemocnice Na Bulovce má v listopadu totiž nejen svůj vlastní mediální rekord, ale navíc poprvé poráží i pražskou konkurenci!

„Po srpnovém nástupu na post ředitele jsem jasně avizoval, že nebudu preferovat mediální strategii nemocnice podle Epikúrova „života v skrytu“, ale právě naopak. Celý náš nový tým managementu je připravený diskutovat i nepopulární či nepříjemná témata. A to jak k veřejnosti, zaměstnancům, tak k médiím. Přestože je o Bulovce nyní více slyšet, celoroční statistika nám důvod k velkým oslavám nedává. Komunikace bude i nadále jednou z hlavních priorit,“ potvrdil ředitel Zajíc a dodal: „Stabilní image je rozhodujícím faktorem úspěchu jak při zvládnutí krizových situací, tak při prosazování projektů a cílů nemocnice.“

Nemocnice Na Bulovce na sebe v listopadu upozornila hlavně tím, že s předstihem a jako jedna z prvních nemocnic zveřejnila čekací lhůty na jednotlivé zákroky a vyšetření. Velký zájem médií vzbudily také jídlem přiotrávené kandidátky Miss Praha, z nichž některé byly ošetřeny právě na Bulovce. Třetí příčku podle zájmu médií dlouho držela skutečnost, že vedení nemocnice začalo kontrolovat souběhy praxí svých lékařů. Ve chvíli, kdy však na Bulovku přivezli bezdomovce, který se před mrazem ukryl v popelnici a následně skončil v popelářském voze, tématem číslo 3 měsíce listopadu se stala právě tato zpráva.
Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
martin.salek@fnb.cz
www.fnb.cz
+420 602 316 908
+420 266 084 603


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 11. 2011 16:22
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Nemocnice Na Bulovce (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Nemocnice na Bulovce poskytuje dospělým i dětem ambulantní a lůžkovou základní, specializovanou a zvláště specializovanou diagnostickou a léčebnou péči, jejích součástí jsou i nezbytná preventivní opatření. Zdravotní služby poskytuje ve spádové oblasti vymezené MZ ČR i na území celé České republiky.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.