Management Nemocnice Na Bulovce znovu zeštíhlil | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Management Nemocnice Na Bulovce znovu zeštíhlil


Ředitel Nemocnice Na Bulovce MUDr. Petr Zajíc, MBA sáhl k druhému ztenčení managementu nemocnice. Dosud ho tvořilo pět náměstků, nově už jen čtyři.

Ke dni 11.1.2012 byli odvoláni ze svých úvazků nad rámec primariátu nad úvazek 1,0 dva náměstci: Primář MUDr. Ing. Svojmil Petránek CSc. MBA (náměstek pro léčebně-preventivní péči v interních oborech na úvazek 0,5) a primář MUDr. Tomáš Podlešák (náměstek pro léčebně-preventivní péči v chirurgických oborech na úvazek 0,5). Na pozici náměstkyně ředitele pro léčebně-preventivní péči přichází MUDr. Andrea Vrbovská, MBA, která se této funkci bude věnovat na úvazek 1,0. Dochází tak ke sloučení dvou pozic v jednu.

„Vysoké odbornosti a profesionality obou primářů si nadále velmi vážím a věřím, že své schopnosti využijí při řízení svých oddělení,“ komentoval dnešní změny ředitel Petr Zajíc a dodal: „Věřím, že své zkušenosti nejen z pozice náměstkyně ředitele velké pražské nemocnice, ale rovněž z pozice náměstkyně ředitele Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví plně využije nová náměstkyně Vrbovská ku prospěchu zefektivnění komunikace mezi vedením nemocnice a jednotlivými přednosty a primáři nemocnice a v neposlední řadě i všech představitelů lékařských fakult University Karlovy.“

První rekonstrukce managementu nemocnice proběhla už na konci loňského roku, kdy byla zrušena pozice náměstkyně pro kvalitu, akreditaci a infekční problematiku, kterou zastávala MUDr. Hana Roháčová Ph.D. a pozice náměstkyně pro onkologickou péči, kterou vykonávala Prof. MUDr. Jitka Abrahámová DrSc. „Domnívám se, že toto zeštíhlení managementu nijak neohrozí chod nemocnice, ale naopak přispěje k vyšší efektivitě procesů. V konečném důsledku zafunguje i jako úsporné opatření,“ vysvětlil tehdy ředitel nemocnice Zajíc.Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
martin.salek@bulovka.cz
www.bulovka.cz
+420 602 316 908
+420 266 084 603


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 1. 2012 16:53
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Nemocnice Na Bulovce (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Nemocnice na Bulovce poskytuje dospělým i dětem ambulantní a lůžkovou základní, specializovanou a zvláště specializovanou diagnostickou a léčebnou péči, jejích součástí jsou i nezbytná preventivní opatření. Zdravotní služby poskytuje ve spádové oblasti vymezené MZ ČR i na území celé České republiky.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.