Zajíc: Postupujeme transparentně a v rámci protikorupčních zákonů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zajíc: Postupujeme transparentně a v rámci protikorupčních zákonů


Současné vedení Nemocnice Na Bulovce odmítá spojení s výsledky kontroly ministerstva zdravotnictví, která v nemocnici probíhala několik měsíců a týkala se hospodaření minulého managementu.

„Audit se týkal předchozího vedení nemocnice. Převzal jsem nemocnici na začátku srpna a nové vedení postupuje maximálně transparentně. Starší smlouvy revidujeme a postupujeme v rámci protikorupčních zákonů," řekl ředitel Nemocnice Na Bulovce MUDr. Petr Zajíc.

Prvním opatřením bylo vytvoření obchodního oddělení, které nakupuje pro sklad materiálně technického zabezpečení zásoby nezbytné pro chod nemocnice, „Všechny nově nakupované prostředky prochází výběrovým řízením a bereme samozřejmě ty, které v soutěži zvítězí svou cenou, tedy jsou nejekonomičtější,“ doplnil technický náměstek Jiří Havel.

Nemocnice také nově zavedla tzv. časová razítka, která používá ostraha pro vjezd a výjezd návštěvníků nemocnice. Bez možnosti ovlivnění je tak na kartě návštěvníka zaznamenám pouze skutečný čas strávený v areálu nemocnice. „Abychom předcházeli únikům finančních prostředků, při vjezdu i výjezdu označíme návštěvě kartu a vybereme příslušnou částku za parkování v areálu nemocnice dle ceníku. Stále platí, že první půlhodina je zdarma.“ K časovým razítkům nemocnice přistoupila pro větší transparentnost a zamezení možného spekulování s výběrem parkovného, které se dříve zapisovalo pouze ručně na kartičky.

Dalším důkazem transparentního přístupu k hospodaření je zrušené výběrové řízení na dva genetické analyzátory pro Kliniku hrudní a plicní chirurgie. „Přišla pouze jedna nabídka na 6,5 milionu korun a k tomu na spotřební materiál za 1,4 milionu korun. Výběrové řízení jsme zrušili, a to i přesto, že nám to momentálně zákon neukládá. Domnívám se, že z jedné nabídky není možné zajistit ani transparentnost a ani ekonomickou výhodnost zakázky,“ řekl Jiří Havel. Nemocnice nyní nově definuje parametry pro genetické analyzátory a soutěž proběhne znovu.

Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
martin.salek@fnb.cz
www.fnb.cz
+420 602 316 908
+420 266 084 603


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 10. 2011 15:13
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Nemocnice Na Bulovce (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Nemocnice Na Bulovce poskytuje dospělým i dětem ambulantní a lůžkovou základní, specializovanou a zvláště specializovanou diagnostickou a léčebnou péči, jejích součástí jsou i nezbytná preventivní opatření. Zdravotní služby poskytuje ve spádové oblasti vymezené MZ ČR i na území celé České republiky.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.