Nemocnice Na Bulovce žádná lůžka na soukromý subjekt nepřeváděla | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nemocnice Na Bulovce žádná lůžka na soukromý subjekt nepřeváděla


Vedení Fakultní nemocnice Na Bulovce se ohrazuje proti tvrzení Všeobecné zdravotní pojišťovny, která ústy svého mluvčího Jiřího Roda (HN, 1.11.2011) tvrdí, že „Nemocnice Na Bulovce převedla dvacet lůžek na soukromý subjekt a souhlasila s krácením úhrad za tyto lůžka ve výši 700 tisíc korun měsíčně.“

O restrukturalizaci lůžkového fondu jednalo vedení Nemocnice Na Bulovce se zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny v červnu tohoto roku a výsledkem bylo zrušení 20 akutních lůžek.

„V žádném případě se však nejednalo o převod těchto lůžek na soukromý subjekt. Stejně tak nemocnice v této souvislosti nežádala o žádné krácení úhrad. Naopak. Počítali jsme a nadále počítáme s tím, že platí dohoda s ministerstvem zdravotnictví, že v případě snižování počtu akutních lůžek nebudou kráceny úhrady,“ řekl ředitel Nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc.

Nemocnice Na Bulovce proto dnes také odeslala dopis na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, ve kterém na tuto skutečnost upozorňuje a požaduje, aby vůči nemocnici k žádnému krácení úhrad nedocházelo a zároveň žádá předložení důkazu, na základě kterého pojišťovna tvrdí, že krácení probíhá se souhlasem nemocnice.Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
martin.salek@fnb.cz
www.fnb.cz
+420 602 316 908
+420 266 084 603


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 11. 2011 17:34
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Nemocnice Na Bulovce (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Nemocnice Na Bulovce poskytuje dospělým i dětem ambulantní a lůžkovou základní, specializovanou a zvláště specializovanou diagnostickou a léčebnou péči, jejích součástí jsou i nezbytná preventivní opatření. Zdravotní služby poskytuje ve spádové oblasti vymezené MZ ČR i na území celé České republiky.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.