Pueri Auri, o.p.s. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Pueri Auri, o.p.s.


Vydané tiskové zprávy


Český chlapecký sbor pořádá celorepublikové konkurzy do “národního týmu”

Český chlapecký sbor z Hradce Králové působí na české kulturní scéně pod vedením uměleckého vedoucího Jakuba Martince od roku 2010. Sbor velmi rychle po svém založení zaujal čelné místo mezi domácími i zahraničními chlapeckými sbory. Emeritní sbormistr amerického národního chlapeckého sboru American Boychoir prof. James Litton těleso nazval nejlepším chlapeckým sborem na světě. Hradečtí zpěváci nyní vytváří “národní tým” a v rámci projektu Zpívej s námi zvou do svých řad chlapce z celé České republiky. Konkurzy se konají v druhé polovině května v sedmi městech.

Český chlapecký sbor z Hradce Králové oslaví Velikonoce koncertem

Český chlapecký sbor z Hradce Králové se sbormistrem Jakubem Martincem připravil pro hradecké posluchače další z koncertů cyklu Královéhradecká zastavení. Velikonoční koncert s příznačným latinským názvem Hebdomas Sancta se uskuteční uprostřed Svatého týdne ve středu 4. dubna od 17 hodin v královéhradeckém Kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Český chlapecký sbor opět prorazil za oceánem

Český chlapecký sbor z Hradce Králové se v úterý vrátil z velmi úspěšné koncertní cesty ze Spojených států amerických. Vystoupil zde na prestižní konferenci Asociace amerických sbormistrů NC ACDA v Madisonu. Hradečtí zpěváci slavili obrovský úspěch, zažili několikanásobné ovace ve stoje a dostalo se jim uznání od hudebních odborníků. Do Ameriky se vrátí hned v další koncertní sezóně.

Český chlapecký sbor odlétá na konferenci amerických sbormistrů

Pozvání, které se neodmítá - tak by se dalo nazvat prestižní hostování Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové na výroční konferenci Severní divize Asociace amerických sbormistrů ACDA. Královéhradečtí zpěváci odletí do USA tuto neděli. Kromě dějiště konference v Madisonu ve státě Wisconsin zavítají i do dalších velkých měst v pěti amerických státech. Záštitu nad devítidenní koncertní cestou převzal 1. místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg.

Český chlapecký sbor se vrátil z famózního turné po Kanadě

Dvě desítky koncertů, vyprodané koncertní sály, každodenní standing ovation, tisíce najetých kilometrů, spousta zážitků a hlavně pozvání na další uměleckou cestu - taková je bilance koncertního turné Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové po Kanadě, ze které se sbor se sbormistrem Jakubem Martincem vrátil tuto neděli.

Český chlapecký sbor z Hradce Králové má v Kanadě úspěch!

Šestatřicet zpěváků koncertní skupiny Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové koncertuje v těchto dnech v Kanadě. Sbor přijal pozvání kanadské agentury na velké koncertní turné po celém Ontariu. Celkem vystoupí na třinácti celovečerních koncertech.

Český chlapecký sbor z Hradce Králové se chystá do Kanady

Koncertní skupina třiceti šesti zpěváků Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové odcestuje ve čtvrtek 17. listopadu na zámořské turné do Kanady. V zemi javorového listu na ně čeká nejenom 13 celovečerních koncertů, ale i několik workshopů pro studenty hudebních škol a univerzit, kde představí českou hudbu.

Český chlapecký sbor se na novém vánočním albu vrací k tradicím

V pátek 7. října vydala společnost Pueri Auri novou vánoční nahrávku Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové. Dostala jméno Radujme se, veselme se. Jejím kmotrem se stal Jiří Pavlica.

Český chlapecký sbor z Hradce Králové vystoupí s Hradišťanem

Podzimní vinobraní je název čtvrtého koncertu z cyklu Královéhradecká zastavení Českého chlapeckého sboru. Hradečtí zpěváci na něm vystoupí společně s muzikou Hradišťan a Jiřím Pavlicou. Koncert, který se koná příští pátek v sále Filharmonie, slibuje nevšední zážitek. Pro diváky je kromě hudebního vystoupení připravena i ochutnávka sýrů a moravských vín.

Český chlapecký sbor pokřtí své nové album věnované české hudbě

Hradec Králové - Český chlapecký sbor z Hradce Králové vydává v těchto dnech svoji premiérovou nahrávku s českou hudbou. Představí na ní výběr sborových skladeb a cyklů českých autorů, kteří se nechali ve své tvorbě inspirovat tradicemi a českým nebo moravským folklórem. Sbor vzpomněl i na tvůrce a původ české hymny. Celá nahrávka totiž nese název "Kde domov můj".

Druhé Královéhradecké zastavení Českého chlapeckého sboru bude velikonoční

Hradec Králové - Český chlapecký sbor představil na začátku letošního roku cyklus svých sborových koncertů v Hradci Králové. Druhý koncert z tohoto cyklu s názvem Hebdomas Sancta se uskuteční příští týden a královéhradečtí zpěváci si na něj pozvali Filharmonii Hradec Králové s dirigentem Andreasem Sebastianem Weiserem a irskou sopranistku Catherine Redding.

Český chlapecký sbor představil svá Královéhradecká zastavení

Český chlapecký sbor z Hradce Králové připravuje v letošním roce cyklus sborových koncertů ve svém domovském městě a jeho podobu v těchto dnech představil veřejnosti. Koncerty ze série nazvané Královéhradecká zastavení Českého chlapeckého sboru budou skutečnými zastávkami na různých koncertních místech v celém Hradci Králové, od těch tradičních, až po méně obvyklé. Navíc si sbor ke spolupráci pozval celou řadu hostů.

Český chlapecký sbor přijímá zpěváky, čeká ho nabitý rok

Hradec Králové – Nový Český chlapecký sbor, který působí v Hradci Králové, se po svém úspěšném loňském debutu nezastaví ani v letošním roce. Zpěváci se svým sbormistrem Jakubem Martincem přichystají pro své domácí publikum celou sérii koncertů, kterou zahájí již 5. března, budou natáčet několik nových nahrávek a zavítají i do Severní Ameriky. Možnost zapojit se do všech těchto projektů nebude mít ale jen šedesátka stávajících členů. Český chlapecký sbor totiž pořádá v úvodu týdne od úterý 1. do čtvrtka 3. února nábory do všech svých oddělení.

Český chlapecký sbor exceloval v Polsku

Hradec Králové – Vybraná čtyřicítka královéhradeckých zpěváků z Českého chlapeckého sboru se v neděli vrátila z úspěšného hostování na 9. ročníku Mezinárodního festivalu chlapeckých sborů, který se konal v polské Poznani. Čeští zpěváci pod vedením sbormistra Jakuba Martince zazářili v konkurenci vynikajících chlapeckých sborů ze sedmi zemí Evropy.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.