Český chlapecký sbor z Hradce Králové má v Kanadě úspěch! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český chlapecký sbor z Hradce Králové má v Kanadě úspěch!


Šestatřicet zpěváků koncertní skupiny Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové koncertuje v těchto dnech v Kanadě. Sbor přijal pozvání kanadské agentury na velké koncertní turné po celém Ontariu. Celkem vystoupí na třinácti celovečerních koncertech.

Do Kanady zpěváci z Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové odcestovali ve čtvrtek 17. listopadu a za první týden již absolvovali 5 celovečerních koncertů, mezi nimi i koncert v jedné z nejvýznamnějších kanadských koncertních síní Hammerson Hall v Living Arts Centre. Na všech místech se sbor setkal s obrovským úspěchem. “Koncert byl úžasný. A vím, jak to je náročné, protože chlapci přiletěli z takové dálky, museli se vypořádat s časovým posunem, přesto to bylo tak nádherné, každá minuta koncertu,” řekla sbormistryně Hamilton Children’s Choir Zimfira Poloz, která navštívila hned první koncert sboru po příletu do Kanady. “Pro nás v Kanadě je to vzácnost slyšet tak skvělý sbor,” uvedl uznávaný kanadský skladatel Mark Sirett, pro něhož sbor uspořádal jeden z workshopů. "Bylo nám velkou ctí přivítat v našem městě tak špičkový sbor, jakým je právě Český chlapecký sbor z Hradce Králové. Od návštěvníků máme jen samé pozitivní reakce," řekla Kate Matuszeuski, ředitelka a manažerka kulturního centra v Elliot Lake. "Byl to úžasný večer, nejlepší koncert celé koncertní sezóny," doplnila jedna z posluchaček.

Český chlapecký sbor z Hradce Králové připravil na turné koncertní repertoár podle přání kanadských pořadatelů. První část koncertu je věnována pouze české hudbě a českým autorům, druhá část je sestavena z vánočních písní a koled z celého světa. “Na každém koncertě jsme zažili ovace ve stoje, publikum bylo vždy nadšené a na naši kanadskou agenturu již přišla celá řada děkovných e-mailů a dopisů, což nebývá zvykem,” říká sbormistr a umělecký vedoucí tělesa Jakub Martinec. Kromě večerních koncertů sbor vystoupil i na několika menších koncertech pro studenty hudebních škol v Ottawě a Torontu. “Atmosféra na těchto vystoupeních by se dala přirovnat k rockovému koncertu a reakce studentů v publiku k davovému šílenství. Kluci jsou tu za opravdové hvězdy, což je pro ně ta největší odměna” usmívá se sbormistr Jakub Martinec, kterého v Kanadě oslovují “maesto”. Zpěváci si za první týden získali v Kanadě spoustu fanynek, které si s nimi vyměňují vzkazy na Facebooku.

Kromě zpívání si sbor užívá i spoustu cestovatelských zážitků. “Chceme, aby turné nebylo jen o koncertování, ale aby kluci poznali Kanadu jako takovou. Navštívili jsme budovu Parlamentu a Národní galerii v Ottawě, CN Tower v Torontu, příští týden se vydáme na Niagarské vodopády, ale podíváme se i do míst, kam se turista běžně nedostane. Třeba na farmu, kde se produkuje javorový sirup,” dodává sbormistr.

Český chlapecký sbor z Hradce Králové má před sebou ještě dva týdny cestování a 8 celovečerních koncertů. Již teď je jisté, že těleso není v zemi javorového listu naposledy, sbor obdržel pozvání k dalšímu uměleckému turné po Kanadě v roce 2013.Kontakt:

Martin Sedláček
produkční
sedlacek@chlapeckysbor.cz
608 200 285


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 11. 2011 12:59
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Pueri Auri, o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zřizovatel a zastupující agentura Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.