Český chlapecký sbor z Hradce Králové vystoupí s Hradišťanem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český chlapecký sbor z Hradce Králové vystoupí s Hradišťanem


Podzimní vinobraní je název čtvrtého koncertu z cyklu Královéhradecká zastavení Českého chlapeckého sboru. Hradečtí zpěváci na něm vystoupí společně s muzikou Hradišťan a Jiřím Pavlicou. Koncert, který se koná příští pátek v sále Filharmonie, slibuje nevšední zážitek. Pro diváky je kromě hudebního vystoupení připravena i ochutnávka sýrů a moravských vín.

“Když jsme v úvodu roku celý cyklus Královéhradeckých zastavení připravovali, chtěli jsme, aby byl každý z pěti koncertů něčím výjimečný. Hledali jsme nejenom netradiční prostory, kterými byla třeba hradecká Hvězdárna, ale i výjimečné umělce, kteří by byli pro kluky na pódiu nejenom vzory, ale i rovnocennými partnery. A to se nám myslím podařilo, ať už to byla například o Velikonocích irská sopranistka Catherine Redding za doprovodu hradecké Filharmonie s dirigentem Andreasem Sebastianem Weiserem, nebo třeba teď soubor Hradišťan,” říká sbormistr a umělecký vedoucí Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové, Jakub Martinec.

“Já sám jsem se s Jurou Pavlicou a Hradišťanem potkal na jednom pódiu poprvé již před šesti lety na dvou koncertech v pražské Lucerně. Společně s těmito skvělými muzikanty si v příští pátek si zazpívá kromě koncertní skupiny i mužská část sboru a dokonce v několika skladbách i přípravné oddělení Zpěváček,” uvádí sbormistr.

“Do Hradce Králové i na koncert samotný se moc těším. Nezůstane totiž jen u tohoto jednoho společného vystoupení, ale část programu zopakujeme ještě v říjnu i na společných koncertech v rámci prestižního festivalu Struny podzimu v Praze. Snad neprozradím nějaké tajemství, když řeknu, že s panem sbormistrem Jakubem Martincem plánujeme, že se u nějakého dalšího projektu znovu potkáme i v příštím roce. Víc ale nebudeme zatím odkrývat,” dodává umělecký vedoucí Hradišťanu Jiří Pavlica, který souboru šéfuje již třiatřicátým rokem.

Společný koncert Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové a souboru Hradišťan s Jiřím Pavlicou se koná v pátek 7. října od 18:00 v sále Filharmonie Hradec Králové. Vstupenky jsou v předprodeji v Informačním centru nebo na vstupenkovém portálu www.hkpoint.cz.Kontakt:

Martin Sedláček
produkční
sedlacek@chlapeckysbor.cz
608 200 285


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 9. 2011 13:41
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Pueri Auri, o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zřizovatel a zastupující agentura Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.