Český chlapecký sbor se vrátil z famózního turné po Kanadě | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český chlapecký sbor se vrátil z famózního turné po Kanadě


Dvě desítky koncertů, vyprodané koncertní sály, každodenní standing ovation, tisíce najetých kilometrů, spousta zážitků a hlavně pozvání na další uměleckou cestu - taková je bilance koncertního turné Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové po Kanadě, ze které se sbor se sbormistrem Jakubem Martincem vrátil tuto neděli.

Turné Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové se dá jednoznačně označit jako úspěšné a famózní. Sbor vystoupil na třinácti celovečerních koncertech, které se konaly v rámci koncertních sezón jednotlivých měst v provincii Ontario. Kromě toho absolvoval i celou řadu vystoupení a workshopů pro studenty hudebních programů kanadských škol, jedno z vystoupení se konalo i na hudební fakultě University of Western Ontario.

“Gratuluji k obrovskému úspěchu turné. Reakce od pořadatelů jednotlivých koncertů byly ve všech případech pozitivní a mnoho z nich si již rezervovalo vystoupení na dalším turné v roce 2013. Chlapci si získali srdce mnoha lidí tady v Kanadě,” uvedl ředitel kanadské agentury Robert Baird.

Mladí čeští zpěváci byli na jednotlivých koncertech za opravdové hvězdy. “Reakce publika nás všechny opravdu překvapily. Na každém koncertě jsme zažili ovace ve stoje, kluci měli po koncertech autogramiády, každý den si je přidávaly na Facebooku nové fanynky. Mě osobně ale nejvíc potěšila reakce publika na univerzitě v Londonu. V sále seděli nejen studenti hudební fakulty, ale i profesoři z Anglie, Spojených států i z Kanady, všechno hudebníci a lidé, kteří hudbě rozumí. Jejich potlesk byl asi nejbouřlivější z celého turné,” sdělil sbormistr Jakub Martinec.

Královéhradeční chlapci si ale z turné neodvážejí jen pěvecké zážitky. “Chtěli jsme, aby kluci kromě koncertování také poznali Kanadu co nejvíce. Vydali jsme se nejen do turisticky nejnavštěvovanějších destinací, jako jsou Niagarské vodopády, CN Tower v Torontu, Parlament a Národní galerie v Ottawě, ale vypravili jsme se i do míst, kam se běžný turista nepodívá. Navštívili jsme farmu na javorový sirup, rodný dům významného kanadského básníka Johna McCrae, Muzeum válečného letectví nebo třeba síň slávy kanadského hokejisty Bobbyho Orra,” vyjmenovává Martinec. Všechny zážitky a mnoho fotografií sbor publikoval na svých internetových stránkách www.chlapeckysbor.cz. Navíc zpěváci připravovali i vlastní video blog na serveru YouTube.

Ani po návratu z Kanady se sbor nezastaví. Několik hodin po příletu vystoupila koncertní skupina na významné benefiční akci pod záštitou prezidentského páru Livie a Václava Klausových - 19. ročníku Adventního koncertu hvězd Harmonie v Pražském obecním domě po boku Petera Dvorského, Patricie Janečkové, Českého národního symfonického orhcestru a dalších umělců. O víkendu pak bude sbor hostovat na třech vánočních koncertech v norimberské Meistersingerhalle po boku slavných Norimberských symfoniků.Kontakt:

Martin Sedláček
produkční
sedlacek@chlapeckysbor.cz
608 200 285


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 12. 2011 12:29
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Pueri Auri, o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zřizovatel a zastupující agentura Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.