Český chlapecký sbor se na novém vánočním albu vrací k tradicím | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český chlapecký sbor se na novém vánočním albu vrací k tradicím


V pátek 7. října vydala společnost Pueri Auri novou vánoční nahrávku Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové. Dostala jméno Radujme se, veselme se. Jejím kmotrem se stal Jiří Pavlica.

Sbor se na nahrávce vrací k největší tradici chlapeckého sborového zpěvu, která pomyslně leží na Britských ostrovech. Repertoárově je nahrávka postavena na autorských skladbách a úpravách vánočních koled dvou britských skladatelů Benjamina Brittena a Johna Ruttera. “Moc mě potěšilo, když jsem se dozvěděla o této nové nahrávce Českého chlapeckého sboru. Moje země je právem hrdá na velkou hudební tradici našich katedrál a jejich sborů. Benjamin Britten a John Rutter jsou dva nejznámější britští skladatelé 20. století, kteří udrželi tradici sborového zpěvu. Tu můžeme najít nejen v historických knihách, ale i v hudbě, která je stále zpívána při bohoslužbách v našich katedrálách. Věřím, že tato nahrávka přiblíží tuto hudbu širšímu publiku a inspiruje české milovníky hudby,“ říká velvyslankyně Velké Británie v České republice, paní Sian MacLeod.

„Český chlapecký sbor z Hradce Králové zaujal velmi rychle po svém založení čelné místo mezi domácími i zahraničními chlapeckými sbory svou cílevědomostí, technikou, kvalitou tónu a muzikalitou,“ uvedl v průvodním slově nové nahrávky muzikolog Stanislav Bohadlo. CD vychází ve dvou jazykových mutacích, česká je určena pro domácí publikum, anglickou sbor v nejbližší době poveze na turné do Kanady, kam odlétá v polovině listopadu. „Jako ředitel obecně prospěšné společnosti Pueri Auri, která CD vydává, jsem na celý sbor opravdu velmi pyšný. A po prvním poslechu mohu dodat, že jsem si naprosto jist, na obou nadcházejících turné po Severní Americe bude mít nahrávka velký úspěch, jedná se vskutku o mistrovské dílo,“ říká ředitel Vladimír Kalina.

„Z celé nahrávky a z prvních ohlasů mám osobně velkou radost. Chtěli jsme, aby album bylo dramaturgicky čisté, a to jak tematicky a hudebně, tak i textově. Proto posluchači najdou v bookletu kompletní překlady všech textů a mohou společně se zpěvem sledovat i básnický rozměr jednotlivých skladeb,“ dodává sbormistr a umělecký vedoucí Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové, Jakub Martinec.

Nahrávku sbor pokřtil v pátek 7. října na společném koncertě s Hradišťanem a Jiřím Pavlicou, který se stal kmotrem nahrávky. „Samotný závěr koncertu se tím pádem nesl tak trochu ve znamení Vánoc. Dokonce i společný přídavek byla vánoční koleda. Závěrečné ovace ve stoje v zaplněné Filharmonii pak nepatřily jen nám na pódiu, ale i celému týmu, který naši novou desku připravoval,“ uzavírá sbormistr.Kontakt:

Martin Sedláček
produkční
sedlacek@chlapeckysbor.cz
608 200 285


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 10. 2011 12:22
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Pueri Auri, o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zřizovatel a zastupující agentura Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.