Český chlapecký sbor pokřtí své nové album věnované české hudbě | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český chlapecký sbor pokřtí své nové album věnované české hudbě


Hradec Králové - Český chlapecký sbor z Hradce Králové vydává v těchto dnech svoji premiérovou nahrávku s českou hudbou. Představí na ní výběr sborových skladeb a cyklů českých autorů, kteří se nechali ve své tvorbě inspirovat tradicemi a českým nebo moravským folklórem. Sbor vzpomněl i na tvůrce a původ české hymny. Celá nahrávka totiž nese název "Kde domov můj".

"O dramaturgii našeho nového CD jsme začali přemýšlet na konci loňského roku. V té době jsme v Torontu jednali o našich nadcházejících turné po Severní Americe. A právě tam vzešel nápad, že tato nahrávka by měla být ryze česká. A pak už šlo vše velmi rychle, začali jsme vybírat repertoár, intenzivně zkoušet a poprvé jsme se před mikrofony postavili 7. února," komentuje okolnosti vzniku nového alba umělecký vedoucí Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové, Jakub Martinec. "K mikrofonům jsme se vrátili ještě v průběhu května a jsme moc rádi, že se vše podařilo stihnout tak, abychom mohli disk ještě před prázdninami slavnostně pokřtít," dodává sbormistr.

"Od tvůrce české národní hymny Františka Škroupa, přes Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, Otmara Máchu, Luboše Fišera, Miroslava Raichla až k Janu Vičarovi se lidové písně vždy s novou silou a s aktuálními výrazovými prostředky prosazovaly jako esence české hudby a jako typické miniatury národní kultury. Český chlapecký sbor je jedinečným a generačně nejmladším nositelem této ideje a nezaměnitelným interpretem tohoto literárního, hudebního a národního fenoménu," uvedl v průvodním textu v bookletu muzikolog Dr. Stanislav Bohadlo. Celá nahrávka vznikla pod dohledem hudebního režiséra Jana Kyseláka a zvukového mistra Václava Vlachého.

Nové CD bude slavnostně pokřtěno v úterý 14. června od 18 hodin v Městské hudební síni v Hradci Králové. Účast přislíbili kromě dalších významných českých a zahraničních osobností a hostů i primátor města Hradce Králové MUDr. Zdeněk Fink a hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc. Hned další den sbor nahrávku představí i v přímém přenosu pořadu Televizní akademie České televize.Kontakt:

Martin Sedláček
produkční
sedlacek@chlapeckysbor.cz
608 200 285


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 6. 2011 9:03
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Pueri Auri, o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zřizovatel a zastupující agentura Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.