Český chlapecký sbor pořádá celorepublikové konkurzy do “národního týmu” | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český chlapecký sbor pořádá celorepublikové konkurzy do “národního týmu”


Český chlapecký sbor z Hradce Králové působí na české kulturní scéně pod vedením uměleckého vedoucího Jakuba Martince od roku 2010. Sbor velmi rychle po svém založení zaujal čelné místo mezi domácími i zahraničními chlapeckými sbory. Emeritní sbormistr amerického národního chlapeckého sboru American Boychoir prof. James Litton těleso nazval nejlepším chlapeckým sborem na světě. Hradečtí zpěváci nyní vytváří “národní tým” a v rámci projektu Zpívej s námi zvou do svých řad chlapce z celé České republiky. Konkurzy se konají v druhé polovině května v sedmi městech.

Český chlapecký sbor z Hradce Králové absolvoval v posledním roce velké turné po Kanadě, hostoval v abonentním cyklu Norimberských symfoniků a účinkoval jako exklusivní host na prestižní konferenci amerických sbormistrů NC ACDA v americkém Madisonu. “Ze všech míst jsme si přivezli nejen skvělé reference, ale i řadu pozvání na koncertní turné do blízkého i dalekého zahraničí. V následujících dvou sezónách tak kromě evropských cest připravujeme i koncertní turné po Spojených státech amerických, Kanadě, Austrálii a Novém Zélandu,” vyjmenovává sbormistr Jakub Martinec. V loňském roce sbor navíc vydal dvě nahrávky, které získaly skvělá ocenění v odborných magazínech i hudebních rádiích. Českému publiku se sbor letos představí například před Vánocemi na společném koncertě s Českým národním symfonickým orchestrem pod vedením dirigenta Libora Peška.

“Připravujeme celou řadu projektů, proto jsme se rozhodli rozšířit náš sbor a vytvořit skutečný národní tým, podobně jako třeba v hokeji. Podle zahraničních vzorů a zkušeností jsme vytvořili model, který bude postaven na individuální přípravě bez pravidelných zkoušek. Zpěváci z Ostravy, Plzně nebo Brna tak nebudou muset jezdit každý týden k nám do Hradce Králové, budeme se potkávat na secvičných soustředěních před jednotlivými projekty a zahraničními cestami,” popisuje nový systém Českého chlapeckého sboru sbormistr Jakub Martinec.

Šikovní zpěváci od 9 let v hlasových skupinách soprán a alt se mohou registrovat ke konkurzům v jednotlivých městech na speciální webové stránce www.zpivejsnami.cz.Kontakt:

Martin Sedláček
produkční
sedlacek@chlapeckysbor.cz
608 200 285


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 5. 2012 14:43
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Pueri Auri, o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zřizovatel a zastupující agentura Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.