Český chlapecký sbor z Hradce Králové oslaví Velikonoce koncertem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český chlapecký sbor z Hradce Králové oslaví Velikonoce koncertem


Český chlapecký sbor z Hradce Králové se sbormistrem Jakubem Martincem připravil pro hradecké posluchače další z koncertů cyklu Královéhradecká zastavení. Velikonoční koncert s příznačným latinským názvem Hebdomas Sancta se uskuteční uprostřed Svatého týdne ve středu 4. dubna od 17 hodin v královéhradeckém Kostele Nanebevzetí Panny Marie.

“Cyklus koncertů Královéhradecká zastavení Českého chlapeckého sboru jsme uspořádali poprvé v loňském roce. V průběhu roku jsme představili několik různých programů, koncertovali jsme na tradičních i netradičních místech a pozvali jsme řadu významných hostů. Jsem rád, že se celý cyklus setkal s velkým ohlasem, a proto jsme na něj v letošním roce navázali,” uvedl sbormistr a umělecký šéf sboru Jakub Martinec.

Nejbližší koncert Královéhradeckých zastavení 2012 se uskuteční na začátku dubna a jako hosty si sbor pozval kromě Filharmonie Hradec Králové a varhaníka Václava Uhlíře i renomovaného kanadského tenoristu Darryla Edwardse. “Koncert se ponese ve velikonočním duchu, zazní na něm úryvky z Matoušových pašijí Johanna Sebastiana Bacha, či Mesiáše Georga Friedricha Händela,” dodává sbormistr.

Český chlapecký sbor vystoupil ve svém domovském městě také v tomto týdnu. Ve středu se totiž v Katedrále sv. Ducha v Hradci Králové uskutečnilo slavnostní předávání Výročních cen města Hradec Králové. Večer, kterým provázel kancléř Univerzity Hradec Králové Ondřej Tikovský, se nesl v duchovním tónu, kromě laureátů jednotlivých cen se publiku představilo i královéhradecké "rodinné stříbro", tedy nejslavnější pěvecké sbory a vokální tělesa. Vedle KHDS Jitro a Vokálního souboru Gentlemen Singers ve dvou vstupech vystoupil i Český chlapecký sbor, Hradec Králové za doprovodu varhaníka Václava Uhlíře a klavíristy Martina Fišla. Závěrečné společné vystoupení všech tři těles dirigovali sbormistři prof. Jiří Skopal, držitel královéhradecké ceny Primus inter pares 2000, a Jakub Martinec. Mezi hosty byli kromě představitelů města i kardinál Dominik Duka, senátor Vladimír Dryml či pěvkyně Soňa Červená, která během večera převzala čestné občanství města Hradce Králové.Kontakt:

Martin Sedláček
produkční
sedlacek@chlapeckysbor.cz
http://www.chlapeckysbor.cz
608 200 285


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 3. 2012 12:37
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Pueri Auri, o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zřizovatel a zastupující agentura Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.