Český chlapecký sbor z Hradce Králové se chystá do Kanady | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český chlapecký sbor z Hradce Králové se chystá do Kanady


Koncertní skupina třiceti šesti zpěváků Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové odcestuje ve čtvrtek 17. listopadu na zámořské turné do Kanady. V zemi javorového listu na ně čeká nejenom 13 celovečerních koncertů, ale i několik workshopů pro studenty hudebních škol a univerzit, kde představí českou hudbu.

Téměř čtyřtýdenní koncertní turné se koná s podporou českých zastupitelských úřadů, a to nejenom Generální konzulátu v Torontu, ale i Českého velvyslanectví v Ottawě. “Je pro mne potěšením, že mohu v Kanadě přivítat a pozdravit zástupce Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové. Jsem hrdý na každého kvalitního umělce či seskupení, který v Kanadě prezentuje české umění, ale v případě dětských a chlapeckých pěveckých sborů jsme na jevišti svědky čehosi unikátního,” uvedl velvyslanec Karel Žebrakovský, pro kterého jsou dle jeho slov koncerty Českého chlapeckého sboru ukázkou vysoké umělecké kvality.

Připravy na tuto zámořskou cestu začaly přesně před rokem. “Pozvání na turné jsme obdrželi od profesionální kanadské umělecké agentury. Čekají nás významné koncerty v renomovaných koncertních sálech, které se konají v rámci uměleckých sezón jednotlivých koncertních asociací. Často se jedná o několikatisícové haly s perfektní akustikou, například Living Arts Center v Mississauze je uznávanou koncertní síní po celé Severní Americe,” říká sbormistr a umělecký vedoucí sboru, Jakub Martinec. Na koncerty jsou již teď v Kanadě vysílány televizní spoty, královéhradečtí zpěváci navíc obdrželi pozvání k účinkování v předvánočních televizních pořadech kanadské celostátní televize, které se budou natáčet v Ottawě a v Torontu.

Při sestavování koncertního repertoáru sbor vycházel z požadavků kanadských pořadatelů. “Jelikož se jedná o předvánoční období, bude samozřejmě jedna část programu vánoční. Velký důraz ale pořadatelé kladli na prezentaci české hudby, proto celou jednu část programu věnujeme právě českým autorům, jako jsou Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Leoš Janáček nebo Bohuslav Martinů,” doplňuje sbormistr.

I když bude mít sbor svůj itinerář nabitý koncerty i spoustou cestování, určitě zbyde čas i na poznávání Kanady. “Vždycky se snažíme, aby každá cesta nebyla jen o zpívání, ale kluci toho i hodně viděli a poznali. Určitě si nenecháme ujít Niagarské vodopády a nebo známou věž CN Tower v Torontu, kde je kromě prosklené podlahy od letošního roku i nová atrakce, venkovní procházka po visutém ochozu. Ale to bude skutečně jen pro ty nejortlejší,” usmívá se sbormistr.

Český chlapecký sbor z Hradce Králové bude na turné v Kanadě až do 11. prosince. Po celou dobu budou zpěváci přinášet textové i obrazové zpravodajství, které bude uveřejňováno na stránce www.chlapeckysbor.cz. Hned po návratu sbor čeká série koncertů v České republice a těsně před Vánocemi hostování na třech koncertech po boku Norimberských symfoniků ve slavné Meistersingerhalle.Kontakt:

Martin Sedláček
produkční
sedlacek@chlapeckysbor.cz
608 200 285


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 11. 2011 8:19
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Pueri Auri, o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zřizovatel a zastupující agentura Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.