PRAM Consulting s. r. o. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


PRAM Consulting s. r. o.


Vydané tiskové zprávy


Citrix zveřejnil finanční výsledky za druhé čtvrtletí 2009

FORT LAUDERDALE, Florida, USA, 27. července 2009 – Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) zveřejnil finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2009, které skončilo 30. června 2009. Ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2009 dosáhl Citrix výnosů 393 mil. USD (druhé čtvrtletí fiskálního roku 2008: 392 mil. USD).

Technologie Citrix HDX přináší kvalitní multimediální prostředí do virtuálních desktopů a aplikací

Praha, Česká republika, 10. února 2009 – Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oboru infrastruktury pro poskytování aplikací, představil technologii Citrix® HDX™ pro Citrix® XenDesktop™ a Citrix® XenApp™. Jedná se o sadu prostředků, které poskytnou uživatelům „špičkové multimediální zážitky“ při provozování virtuálních desktopů a aplikací. Technologie Citrix HDX staví na již existujících inovacích Citrixu, které jsou zaměřeny na zlepšení pracovního prostředí uživatelů a pokrývají celou oblast od datového centra až po koncová zařízení, a přidává rozšíření pro multimédia, hlas, video a 3D grafiku. Mimo to obsahuje HDX navíc pokročilou technologii „adaptivní orchestrace“, která sleduje možnosti a stav datového centra, sítě a zařízení, a dynamicky optimalizuje výkonnost celého přenosového systému mezi koncovými body, aby vyhověla každému požadavku uživatelů. Tato otevřená a adaptivní platforma také umožňuje, aby produkty XenDesktop a XenApp, vybavené HDX, podporovaly nejnovější inovace pro uživatelské prostředí, vyvinuté partnerskými výrobci softwaru, serverů, zařízení a procesorů.

Citrix XenDesktop 3 vylepšuje multimediální prostředí, zdvojnásobuje škálovatelnost a přidává podporu streamovaných desktopů

Praha, Česká republika, 10. února 2009 — Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oboru infrastruktury pro poskytování aplikací, představuje Citrix® XenDesktop™ 3, nejnovější verzi svého řešení virtualizace desktopů. XenDesktop 3, klíčová součást rodiny produktů Citrix Delivery Center™, obsahuje několik nových vlastních technologií Citrix® HDX™ (viz samostatná tisková zpráva), které přináší uživatelům virtuálních desktopů kvalitnější multimediální prostředí díky rozšířené podpoře pro multimédia, audio a video. XenDesktop 3 také výrazně zlepšuje škálovatelnost tím, že dokáže hostovat až dvakrát více virtuálních desktopů na jednom serveru, než jeho předchozí verze. XenDesktop 3 je zároveň prvním produktem na trhu, který poskytuje desktopy Microsoft® Windows® ze společné sady centrálně spravovaných obrazů systému, které mohou běžet buď v datovém centru (hostované), anebo přímo na PC nebo tenkém klientském zařízení (lokální). Tato nová schopnost dává IT organizacím mnohem vyšší flexibilitu a snižuje náklady na správu desktopů efektivním využíváním distribuovaného výpočetního výkonu serverů i koncových zařízení.

Citrix Branch Repeater dramaticky zrychluje virtualizované aplikace a zároveň snižuje náklady na IT

Praha, Česká republika, 9. února 2009 – Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, představil Citrix® Branch Repeater™ 5, klíčovou součást rodiny produktů Citrix Delivery Center™, která urychluje poskytování virtualizovaných aplikací uživatelům na firemních pobočkách. Mnohé firmy již dosáhly významných úspor nákladů díky centralizaci svých aplikací a desktopů v datových centrech s využitím virtualizace. Nyní chtějí přejít do další fáze konsolidace IT – konsolidace serverů, které poskytují potřebné služby ve firemních pobočkách. Uživatelé ve vzdálených místech jsou však často nespokojeni s nižším výkonem při práci s aplikacemi, tisku a přenosu souborů. Branch Repeater 5 urychluje poskytování virtualizovaných aplikací pomocí optimalizace relací všech uživatelů v rámci pobočky a technologií HDX™ IntelliCache a HDX Broadcast pro XenApp™ (www.citrix.com/HDX).

O finanční odměnu se v soutěži VIP podělí sedm projektů

3. února, Praha – Sdružení CZ.NIC, správce domény nejvyšší úrovně .CZ, dnes oznámilo výsledky prvního ročníku soutěže pro mladé talenty v oblasti ICT - „VIP – Vyvíjej, Inovuj, Programuj“. Do ní mohli zájemci v loňském roce přihlásit projekty zaměřené na vývoj nového open-source softwaru nebo inovaci softwaru používaného v oblasti internetových technologií, služeb či infrastruktury. Finanční částku v celkové výši 271 tisíc si mezi sebe rozdělí sedm projektů, které soutěžící zpracovali a zaslali na adresu sdružení do 15. ledna tohoto roku.

Citrix zveřejnil finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí 2008

Praha, Česká republika, 2. 2. 2009 — Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, zveřejnil finanční výsledky za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2008, které skončilo ke dni 31. 12. 2008, a současně oznámil spuštění programu restrukturalizace na snížení provozních výdajů. Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2008 dosáhl Citrix výnosů 416 mil. USD, což v porovnání s posledním čtvrtletím fiskálního roku 2007 (400 mil. USD) znamená 4% nárůst. Za celý fiskální rok 2008 pak Citrix oznámil roční výnosy ve výši 1,58 mld. USD, což znamená 14% nárůst oproti stejnému období o rok předtím, kdy roční výnosy činily 1,39 mld. USD.

Platforma Ensemble společnosti InterSystems získala nejvyšší ocenění agentury KLAS

Platforma pro rychlou integraci InterSystems Ensemble se podle průzkumu „Top 20 Best in KLAS Awards“ v roce 2008 již potřetí stala nejlepším nástrojem pro tvorbu rozhraní ve zdravotnictví Česká republika, Praha – 2. února 2009 – Společnost InterSystems Corporation dnes oznámila, že její platforma pro rychlou integraci InterSystems Ensemble® byla za rok 2008 vyhodnocena jako nejlepší nástroj pro tvorbu rozhraní (interface engine) ve zdravotnictví. Posouzení dodavatelů v této oblasti každoročně provádí agentura KLAS, přední autorita v průzkumu a hodnocení technologií pro zdravotnictví. Ve své nejnovější výroční výzkumné zprávě „Top 20 Best in KLAS Awards: Software and Professional Services“, která sleduje tisíce poskytovatelů zdravotní péče v USA a Kanadě, agentura KLAS umístila platformu InterSystems Ensemble® na nejvyšší příčku již třetím rokem po sobě.

Citrix představuje nový řadič NetScaler 9 pro optimalizaci webových aplikací

Praha, Česká republika, 14. listopadu 2008 - Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, uvádí na trh nový řadič Citrix® NetScaler® 9, který představuje nejpokrokovější řešení v oboru umožňující výrazné zlepšení efektivity a optimalizaci TCO (celkových nákladů na vlastnictví) u webových aplikací. NetScaler 9 automaticky doporučuje optimální konfiguraci každé jedinečné webové aplikace a v důsledku toho snižuje náklady na poskytování podnikových webových aplikací až o 50 %.

Algotech a Geomant se dohodly na fúzi

Praha, Česká republika, 29. října 2008 – Algotech, přední dodavatel řešení kontaktních center ve střední a východní Evropě (CEE), oznamuje v České republice a na Slovensku plánovanou fúzi se systémovým integrátorem společností Geomant. Ke spojení obou firem, které spolupracují na trhu ICT od roku 2005, dojde v prvních měsících roku 2009.

Technologie InterSystems úspěšné i v právní oblasti

Praha, 29. října 2008 – Společnost InterSystems oznámila vstup svých technologií do právního sektoru. Společnost a posteriori.cz, aplikační partner InterSystems, uvedla nový informační systém FIBEUS, jehož základem je vysoce výkonná objektová databáze InterSystems Caché®. FIBEUS je klientský on-line systém pro hromadné zpracování a komplexní správu dat, dokumentů a plateb advokátních kanceláří.

Citrix zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí 2008

FORT LAUDERDALE, Florida, 23. 10. 2008 – Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2008, které skončilo ke dni 30. 9. 2008. V daném období dosáhla společnost Citrix výnosů ve výši 399 milionů USD, což ve srovnání s třetím čtvrtletím fiskálního roku 2007 představuje 14procentní nárůst výnosů.

Gartner umístil Citrix Systems jako lídra do „Magic Quadrant firemních aplikací pro jednotnou správu hesel za rok 2008“

Praha, Česká republika, 30. září 2008 – Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), přední světový dodavatel infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámila, že byla zařazena do kvadrantu vůdčích firem v hodnocení Magic Quadrant firemních aplikací pro jednotnou správu hesel za rok 2008 prováděném firmou Gartner. Gartner definuje vůdčí firmy na trhu firemních aplikací pro jednotnou správu hesel jako firmy, které „vykazují stálou schopnost získávat nové zákazníky v rozsáhlých odvětvích a zeměpisných regionech, které ve vyšším konci kvadrantu získaly velmi dobré nebo vynikající reference od zákazníků, jejichž produkty se snadno integrují do cílových systémů a které projevují snahu rychle dodat aktualizace produktů požadované zákazníky“ . Klienti firmy Gartner naleznou úplnou zprávu na stránkách www.gartner.com.

Citrix odhaluje strategii a produktovou řadu pro cloud computing

Praha, Česká republika – 18. září 2008 - Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, odhalil svoji strategii pro cloud computing a představil novou rodinu produktů Citrix Cloud Center™ (C3). Řešení Citrix C3 integruje „v cloudu prověřené“ virtualizační a síťové produkty, které používá mnoho z dnešních největších poskytovatelů internetových a webových služeb. Tato unikátní kombinace umožňuje poskytovatelům cloudu využívat výhod nejrozšířenější platformy virtuální infrastruktury pro hostování cloudové služby a také nejlépe prověřenou infrastrukturu pro bezpečné a spolehlivé poskytování těchto služeb zákazníkům a firemním datovým centrům. Strategie Citrixu se zaměří na vybavování nových a existujících poskytovatelů cloudu infrastrukturou potřebnou pro jejich úspěšné poskytování zákazníkům.

XenServer 5 mění podmínky virtualizace serverů svojí bezprecedentní spolehlivostí, otevřeností a snadností použití

Praha, Česká republika – 18. září 2008 - Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, ohlásil novou generaci svojí produktové řady pro virtualizaci serverů, Citrix® XenServer™ 5. XenServer 5 překonává omezení a složitost první generace řešení svými novými výkonnými ovládacími funkcemi a dosud nevídanou snadností použití, což zvyšuje dynamiku datových center zákazníků všech velikostí. Edice XenServer 5 potvrzuje, že po méně než roce od akvizice XenSource a si XenServer velmi úspěšně získává podíl na rychle se vyvíjejícím trhu virtualizace serverů1. XenServer je klíčovou součástí rodiny produktů Citrix Delivery Center™, komplexního systému pro prostředí od datového centra až po desktop, který pomáhá zákazníkům transformovat statická datová centra na „dynamická centra poskytování služeb“. XenServer má také sílící vliv na vznikajícím trhu cloud computingu a je klíčovou součástí nového řešení Citrix Cloud Center™ (viz následující samostatné oznámení).

Virtualizace od PDA po superpočítače ve znamení Xenu

Praha, Česká republika – 5. září 2008 - Xen.org, domovská organizace open source projektu Xen, oznámila vydání enginu Xen® 3.3, nejnovější verze špičkového open source hypervisoru. Tato verze je nyní k dispozici pro stažení z komunitního webu Xen.org a je výsledkem společného úsilí zkušených inženýrů z více než 50 předních firem, které dodávají hardware, software a bezpečnostní řešení. Xen 3.3 obsahuje vylepšení, která dále posilují jeho pozici rychlého, škálovatelného a bezpečného virtualizačního enginu pro nejširší řadu serverových a PC čipsetů – od superpočítačů po PDA.

Citrix XenApp 5 láme výkonnostní, uživatelské a cenové bariéry, aby tak rozšířil zavádění virtualizace aplikací

Česká republika, Praha – 29. srpna 2008 – Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, uvádí Citrix® XenApp™ 5, novou generaci světově nejrozšířenějšího řešení pro virtualizaci aplikací. Nová verze vlajkového produktu Citrixu proráží bariéry výkonnosti a provozních nákladů, urychluje až desetinásobně start aplikací, výrazně zlepšuje pracovní podmínky uživatele a snižuje náklady na správu aplikací o více než 25 procent v porovnání s předchozími verzemi. XenApp 5, používaný samostatně nebo spolu s Citrix® XenDesktop™, umožňuje nyní uživatelům ještě snadnější centralizaci aplikací v datovém centru a jejich poskytování jako služby na vyžádání (on-demand service) na fyzických nebo virtuálních desktopech pro online nebo offline použití. Tento přístup zlepšuje bezpečnost, zvyšuje produktivitu uživatelů a může ušetřit milióny dolarů oproti tradičním způsobům instalace a správy aplikací.

InterSystems Caché v největší slovenské zdravotní pojišťovně

Slovenská společnost mediworx při inovaci informačního systému v pojišťovně DÔVERA s úspěchem využila technologie InterSystems Praha, 25. srpna 2008 – Společnost InterSystems oznámila, že její technologie byly implementovány v největší slovenské zdravotní pojišťovně DÔVERA zdravotná poisťovna, a.s. Společnost mediworx software solutions, a.s., partner InterSystems na Slovensku, zavedla v pojišťovně DÔVERA svůj nový informační systém mediTRAX, jehož základem je vysoce výkonná objektová databáze InterSystems Caché®. Řešení splnilo všechna očekávání týkající se zefektivnění provozu, automatizace vybraných činností a přechodu k uživatelsky přívětivější webové aplikaci.

Gartner umístil Citrix Systems do kvadrantu lídrů v hodnocení Magický kvadrant 2008 v oboru řadičů pro poskytování aplikací

Praha, Česká republika – 31. července 2008 – Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámila, že byla zařazena analytickou firmou Gartner, Inc. do kvadrantu lídrů v oboru řadičů pro poskytování aplikací. Uvádí to zpráva „Magic Quadrant for Application Delivery Controllers “ pro rok 2008, kterou vypracovali Mark Fabbi a Joe Skorupa, analytici firmy Gartner. Citrix je do kvadrantu zařazen na základě hodnocení produktu Citrix® NetScaler®, významné součásti produktové řady Citrix Delivery Center™. Gartner definuje výrobce zařazené do kvadrantu lídrů jako ty, kteří prokazují schopnost utvářet trh zaváděním dalších funkcí do svojí nabídky produktů a zvyšováním informovanosti zákazníků o důležitosti těchto nových vlastností. To jsou klíčové schopnosti lídra, který se zabývá pokročilými platformami pro řízení poskytování aplikací (AP ADC – Advanced Platform Application Delivery Controller) a možnostmi jejich využití pro podnikové aplikace. Lídr má mít silný nebo rostoucí podíl na trhu, zejména v oblasti AP ADC, a měl by nabízet řešení, která rezonují s potřebami rostoucího počtu podniků. Nezbytným předpokladem pro pozici lídra v magickém kvadrantu pro poskytování aplikací jsou také odborné znalosti a zkušenosti s komplexními instalacemi aplikací v datových centrech.

Citrix zveřejnil finanční výsledky za druhé čtvrtletí 2008 - Meziroční nárůst čtvrtletních výnosů o 17 %

FORT LAUDERDALE, Florida — 23. července 2008 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, zveřejnil své finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2008, které skončilo ke dni 30. června 2008. V daném čtvrtletí dosáhla společnost Citrix výnosů ve výši 392 milionů USD, což v porovnání s výnosy ve výši 334 milionů USD dosaženými ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2007 představuje meziroční nárůst o 17 procent.

InterSystems podle nové studie nákupu technologií nejlépe spolupracuje se zákazníky - Rada šéfů marketingových oddělení považuje úzkou spolupráci se zákazníky za přesnější ukazatel pro odhad chování z

Praha, 21. července 2008 – Společnost InterSystems oznámila, že dle studie marketingové efektivity, kterou nedávno zveřejnila rada šéfů marketingových oddělení (Chief Marketing Officer Council) je jedním ze tří prodejců technologií, kteří v kategorii Spolupráce se zákazníky (Customer Affinity) získali nejvyšší hodnocení, a zvítězili tak nad prodejci jako Sybase, Sun Microsystems, Microsoft či IBM.

Citrix rozšiřuje motivační program pro obchodní partnery, kteří dodávají řešení s vestavěným XenServerem

Praha, Česká republika – 10. července 2008 – Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámil rozšíření svého populárního programu pro odměňování expertů na řešení Citrix (Citrix Advisor Rewards), který byl poprvé představen již v roce 2004. Novinkou je, že obchodní partneři (Channel Partners) získají odměnu také za prodej softwaru Citrix XenServer™, který bude dodán jako vestavěná funkce u serverů od OEM výrobců, jakým je například HP. Tento motivační program odměňuje odborné poradce, kteří se specializují na aplikace Citrixu, za projektování a dodávky řešení založených na produktech Citrixu pro poskytování aplikací, i když nakonec objednávku realizuje jiný distribuční partner. Rozšíření programu o vestavěné verze XenServeru odstraňuje potenciální distribuční konflikty s OEM partnery a zajišťuje silnou všeobecnou motivaci tím, že odměňuje jak partnery, kteří přispěli k uzavření obchodních dohod o prodeji produktů s vestavěným XenServerem, tak ty, kteří je nakonec dodali.

Symposium InterSystems 2008

Praha, Česká republika, InterSystems B. V. – 7. července 2008 – Ve dnech 9. a 10. června 2008 se v Jihlavě konalo Symposium InterSystems 2008 s podtitulem „Slavíme 30 let inovací“. Společnost InterSystems vyvíjí a dodává inovativní databázový a integrační software. Tradiční každoroční Symposia InterSystems jsou příležitostí pro setkání s vývojovými pracovníky a managementem společnosti, aplikačními partnery a dalšími členy komunity InterSystems. Na letošním již sedmém ročníku Symposia InterSystems byly uvedeny novinky ve vysoce výkonné objektové databázi Caché®, v univerzální platformě pro rychlou integraci Ensemble® a v platformě pro vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů HealthShare™. Odborné veřejnosti byl též představen zcela nový vývojářský nástroj DeepSee, který zajišťuje přeměnu dat z Caché na informace potřebné pro podnikání.

Citrix Systems získal čestný titul Microsoft Global ISV Partner za rok 2008

Praha, Česká republika, 4. července 2008: Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámil, že získal ocenění „Microsoft Global ISV Partner 2008“ za mimořádný přínos v oboru infrastrukturních řešení. Toto ocenění je projevem uznání nezávislým světovým dodavatelům softwaru za špičkovou technologii, která přináší novátorská infrastrukturní řešení založená na platformách Microsoftu. Microsoft dále udělil Citrixu ocenění „Partner of the Year Award for Citizenship“ za aktivní spolupráci ve prospěch oblasti Ashanti-Agogo v africké Ghaně, která si dosud uchovává svoji tradiční kulturu při zajištění infrastruktury a školení, které umožnily místním obyvatelům získat vůbec první zkušenosti s počítačovými aplikacemi a Internetem.

Citrix a Akamai spolupracují na zlepšování poskytování webových podnikových aplikací

Praha, Česká republika - 30. května 2008 – Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, a Akamai Technologies, Inc. (NASDAQ:AKAM), lídr v oblasti akcelerace rich médií, dynamických transakcí a online podnikových aplikací, oznámily dohodu, která zákazníkům a integračním partnerům usnadní kombinování jednotlivých nabídek poskytování webových aplikací v integrovaném řešení, což zlepší výkon, škálovatelnost a bezpečnost podnikových webových aplikací. Společnosti využijí produktovou řadu NetScaler společnosti Citrix a službu Web Application Accelerator(SM) společnosti Akamai, aby internetovým i podnikovým zákazníkům na celém světě umožnily skutečné end-to-end řešení pro poskytování webových aplikací. Oficiální ohlášení partnerství proběhlo na konferenci Citrix Synergy™, zaměřené na virtualizaci, počítačové sítě a poskytování aplikací, ve dnech 20. – 23. května v Houstonu.

Citrix a Microsoft představily nové řešení pro poskytování kancelářských aplikací pro pobočky

Praha, Česká republika – 28. května 2008 – Společnosti Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) a Microsoft Corp. (NASDAQ:MSFT) oznámily okamžitou dostupnost opakovače Citrix Branch Repeater™, což je nová zdokonalená řada zařízení pro kanceláře na pobočkách vyvinutá a prodávaná jako součást strategického partnerství mezi oběma společnostmi. Oficiální uvedení Branch Repeateru proběhlo na konferenci Citrix Synergy™, zaměřené na virtualizaci, počítačové sítě a poskytování aplikací, ve dnech 20. – 23. května v Houstonu. Poskytováním aplikací a služeb systému Windows blíže ke koncovým uživatelům na pobočkách pomáhá Citrix Branch Repeater zrychlit a cenově zefektivnit používání počítačů na těchto pobočkách bez ohledu na jejich velikost.

Citrix představil další fázi strategie

Praha, Česká republika — 28. května 2008 — Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) oznámila rozšíření produktové řady Citrix Delivery Center™ o tři nové důležité doplňky. Oficiální uvedení novinek proběhlo na konferenci Citrix Synergy™, zaměřené na virtualizaci, počítačové sítě a poskytování aplikací, ve dnech 20. – 23. května v Houstonu. Společnost Citrix se inspirovala ve světě digitálních multimediálních služeb, ve kterých vysoce optimalizované sítě umožňují registrovaným členům odkudkoli rychlý a snadný přístup k požadovanému obsahu a představila nové, moderní “opakovače” a “přijímače”, které pomáhají podnikovým IT organizacím nabízet podobnou úroveň služeb při poskytování desktopů a aplikací koncovým uživatelům po celém světě. Tyto nové doplňky zvyšují hodnotu produktu Citrix Delivery Center díky pokročilým virtualizačním a síťovým technologiím, které zákazníkům pomáhají transformovat statická datová centra na dynamická “centra poskytování služeb” k zajištění nejlepšího výkonu, bezpečnosti, úspory nákladů a pružnosti podnikání.

Dodávky produktové řady Citrix XenDesktop zahájeny

Praha, Česká republika – 28. května 2008 – Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) oznámila okamžitou dostupnost Citrix XenDesktop™, nejočekávanější nové řady produktů v historii společnosti. Oficiální oznámení proběhlo na konferenci Citrix Synergy™, zaměřené na virtualizaci, počítačové sítě a poskytování aplikací, ve dnech 20. – 23. května 2008 v Houstonu. Společnost také odhalila dosud nezveřejněné podrobnosti o celé skupině produktů XenDesktop, včetně vydání nové edice Express, nabízející bezplatnou virtualizaci desktopů až pro 10 uživatelů, a nových edicí Enterprise a Platinum, ve kterých je integrováno osvědčené řešení pro virtualizaci aplikací v podobě nové funkce XenApp for Virtual Desktops. Všechny edice XenDesktop jsou optimalizovány pro práci s novým klientem Citrix Desktop Receiver, aby vytvořily jedinečné pracovní prostředí pro koncového uživatele (viz související zpráva), a také pro širokou škálu certifikovaných „Citrix Ready™“ hardwarových zařízení a softwarových řešení. Představují tak současné nejkomplexnější řešení pro poskytování desktopů.

Citrix Virtualizations Conference 08 v Praze

Praha, Česká republika – 26. května 2008 – Přijďte si pro kytici end-to-end virtualizačních řešení na výroční Citrix Virtualizations Conference 08 (CVC 08). Citrix zde 29. května 2008 v Clarion Congress Hotel Prague představí soubor nových řešení Citrix Delivery Center zahrnujících virtualizaci serverů, aplikací, desktopů a řešení pro optimalizaci doručování webových aplikací. Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS) je celosvětový leader v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací. V rámci konference proběhne oficiální ohlášení nového držitele statusu Citrix Solution Advisor Platinum v České republice, společnosti AutoCont CZ.

Citrix ohlašuje Platinového partnera - společnost AutoCont

Praha, Česká republika – 20. května 2008 – AutoCont CZ a.s., česká soukromá společnost působící na poli informačních a telekomunikačních technologií se stala Citrix Platinum Solutions Advisor společnosti Citrix Systems. Jedná se o nejvyšší možnou formu partnerství, které je možné v rámci obchodních aktivit se společností Citrix dosáhnout. Citrix Systems Inc. (Nasdaq: CTXS) je celosvětový leader v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací. Oficiální ohlášení Platinového partnerství proběhne na Citrix Virtualizations Conference 08, která se koná dne 29. května v Clarion Congress Hotel Prague.

Citrix XenServer nyní již z výroby integrován do serverů Dell PowerEdge

Praha, Česká republika — 14. května 2008 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), celosvětový leader v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznamuje dostupnost softwaru Citrix XenServer™ již z výroby integrovaného do serverů Dell PowerEdge™. Na základě oznámení vydaného 23. října 2007 se Citrix Systems Inc. a Dell Inc. spojily za účelem integrace virtualizace do serverů. Úvodní produkty, které jsou nyní celosvětově zákazníkům Dell dostupné, zahrnují Citrix XenServer Dell Express Edition a Citrix XenServer Dell Enterprise Edition, jež jsou části integrované do řešení již při výrobě a vyvinuté tak, aby zákazníci mohli začít ještě snáze implementovat své virtualizační strategie. Produkty Citrix XenServer Dell jsou jedinými řešeními virtualizace v rámci technologie Dell management agent. Výsledkem je, že zákazníci mohou na svých stávajících serverech Dell používat stejný a důvěrně známý software Dell OpenManage System Management, který zlepšuje možnosti serveru a ukládání. Díky spojení Citrix XenServer se servery PowerEdge od Dellu mohou obě společnosti nabídnout zabudovanou instalaci virtuálního stroje se snadným používáním a řízením, čehož mohou využívat milióny zákazníků Dell po celém světě.

Řadič pro poskytování aplikací Citrix zajišťuje nejvyšší průchodnost a počet transakcí za sekundu a síťovou inteligenci

Praha, Česká republika — 12. května 2008 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, uvedl na trh nový řadič pro poskytování webových aplikací NetScaler MPX. S rychlostí patnáct gigabitů za sekundu (Gbps) ve vrstvě 7, síťovou inteligencí, pokročilou akcelerací, kompresí dat během přenosu a integrovaným zabezpečením webovým aplikačním firewallem poskytuje provozovatelům přenosových cest, poskytovatelům služeb, společnostem působícím na internetu (společnosti dotcom) a velkým podnikům jedinečný výkon a zvýšení kapacity v datovém středisku.

InterSystems HealthShare základem švédské národní elektronické zdravotnické evidence

Cambridge, MA, USA, 5. května 2008 - InterSystems Corporation oznámila, že dodavatelem pro švédský národní systém elektronické zdravotní dokumentace National Patient Overview – NPO (Národní přehled o pacientech) bude společnost TietoEnator, která jako základní software použije InterSystems HealthShare™. Cena zakázky je odhadována na minimálně 115 milionů švédských korun (v přepočtu přes 308 milionů Kč), smlouva se uzavírá na 5 let s možností prodloužení o 2 roky.

Algotech získal Cenu za bankovní technologii

Praha, Česká republika, 29. dubna 2008 – Algotech, přední dodavatel řešení kontaktních center ve střední a východní Evropě (CEE), získal prestižní „Cenu za bankovní technologii“, která je každoročně udílena v rámci konference Technobank v srbském Bělehradu.

Citrix Systems oficiálně uvede na trh XenDesktop na konferenci Citrix Synergy 2008

SANTA CLARA, Kalifornie, USA — 21. dubna 2008 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznamuje, že očekávaná řada produktů Citrix XenDesktop™ bude oficiálně celosvětově uvedena na trh 20. května 2008 při příležitosti zahájení konference Citrix Synergy™ 2008.

Zlatokop pražského IKEMu vyhlášen Projektem roku 2007

Praha, Česká republika, 17. dubna 2008 - Společnost InterSystems Corporation oznámila, že Česká asociace manažerů úseků informačních technologií (CACIO) udělila intranetovému portálu Zlatokop pražského IKEMu status „IT projekt roku 2007“. Základ aplikace Zlatokop tvoří vysoce výkonná objektová databáze InterSystems Caché® a platforma pro rychlou integraci InterSystems Ensemble®. Prestižní soutěž IT projekt roku 2007 vyhlásila CACIO pod záštitou ministra vnitra MUDr. Mgr. Ivana Langera a ministra průmyslu a obchodu Ing. Martina Římana u příležitosti výstavy INVEX 2007 a zveřejnění výsledků proběhlo 28. února 2008.

Konference Citrix Synergy 2008 představí zajímavé osobnosti IT

SANTA CLARA, Kalifornie, USA — 15. dubna 2008 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, představil hlavní řečníky na konferenci Citrix Synergy™ 2008 a také hlavní hvězdu zábavného programu. Citrix Synergy 2008, výroční IT konference, na které se setkávají obory virtualizace, počítačových sítí a poskytování aplikací, se koná ve dnech 20. - 23. května 2008 v prostorách George R. Brown Convention Center v texaském Houstonu, USA.

Citrix NetScaler zvyšuje svůj podíl na trhu ADC produktů

Praha, Česká republika — 14. dubna 2008 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámil pokračující výrazný růst příjmů a tržního podílu, dosažený na světovém trhu řadičů pro poskytování aplikací (Application Delivery Controller – ADC). Vyplývá to z nové zprávy analytické společnosti Gartner nazvané „Market Share: Application Acceleration Equipment, Worldwide, 4Q07 and 2007“ , která byla zveřejněna v březnu 2008. Skupina produktů pro poskytování webových aplikací Citrix® NetScaler® posílila ve 4. čtvrtletí 2007 své pozice a zvýšila svůj podíl na celkovém trhu ACD. V dílčím segmentu pokročilých řadičů pro poskytování aplikací (Advanced Platform Application Delivery Controller – AP-ADC) zaznamenává růst již třetí čtvrtletí za sebou. Rok 2007 byl druhým rokem v řadě, kdy Citrix NetScaler zvyšoval svůj podíl na trhu ADC.

Citrix představuje průkopnický cenový model XenServeru pro dostupnější a snadnější virtualizaci

Praha, Česká republika - 9. dubna 2008 – Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámil všeobecnou dostupnost řešení Citrix XenServer™ 4.1. Jedná se o první verzi této produktové řady od konce roku 2007, kdy Citrix dokončil akvizici firmy XenSource. Současně Citrix představil nový průkopnický cenový model, který dovoluje zákazníkům provozovat na jednom serveru neomezený počet virtuálních strojů za jednotnou nízkou cenu. Vychází tak vstříc požadavkům zákazníků, kteří s rostoucím využíváním virtualizace datových center volají po jednoduché a předvídatelné cenové a licenční politice. Citrix tím znovu dokazuje, že staví zájmy zákazníků vždy na první místo.

Citrix a NetApp přináší virtualizační řešení optimalizované pro ukládání dat

Praha, Česká republika – 7. dubna 2008 – Společnosti Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, a NetApp (NASDAQ: NTAP), přední dodavatel inovativních řešení pro správu dat, oznámily globální strategickou spolupráci na dodávkách kompletního řešení pro virtualizaci serverů, které dokáže využít výkon produktů pro ukládání dat od NetApp® v prostředí Citrix XenServer™.

Citrix spolu s HP zvedá laťku integrované virtualizace serverů

SANTA CLARA, Kalifornie, USA – 3. dubna 2008 – Společnost Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, zveřejnila strategickou dohodu o vývoji a distribuci se společností HP, která bude integrovat rozšířenou verzi aplikace Citrix XenServer™ do svých 64bitových serverů HP ProLiant. Podle podmínek této smlouvy budou Citrix a HP společně vyvíjet a integrovat řešení pro virtualizaci serverů nazvané Citrix XenServer HP Select Edition, které bude dodáváno zákazníkům HP a Citrixu. Nový produkt se vyznačuje snadno použitelnou grafickou ovládací konzolí a je dokonale integrován se stejným ovládacím softwarem HP Insight Control, jaký již zákazníci používají pro fyzickou správu svých HP ProLiant serverů. S tímto novým řešením budou moci noví i stávající zákazníci HP a Citrixu nasadit a spravovat virtualizované prostředí rychleji a snadněji než kdykoli předtím.

Citrix v rámci uvedení Microsoft Windows Server 2008 představuje novou verzi XenApp

LOS ANGELES, 1. dubna 2008 – Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, při příležitosti celosvětového uvedení produktu Microsoft Windows Server 2008 představuje novou verzi Citrix XenApp™ for Windows Server 2008. Produkt Citrix XenApp, vlajková loď této společnosti z produktové řady pro virtualizaci aplikací (dříve nabízená pod označením Citrix Presentation Server™) je nepsaným standardem v oboru pro zajištění nejlepšího výkonu, zabezpečení a úspory nákladů při provozování aplikacích pod systémy Windows.

Citrix ocenil své partnery za rok 2007

Praha, Česká republika, 28. března 2008 - Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámila držitele ocenění Partner Award v regionu východní Evropa za rok 2007. Stejně jako každý rok, i letos společnost Citrix ocenila své nejlepší partnery. Slavnostní předání ocenění se odehrálo u příležitosti konání Eastern European Citrix Partner Conference v Bratislavě ve dnech 19. a 20. března 2008. Mezi nejlepšími jsou i české společnosti SOFT-TRONIK, a.s., S&T CZ, s.r.o., ORBIT, s.r.o., slovenská společnost PosAm, s.r.o. a zahraniční IBM Slovenija, d.o.o., CHS, d.o.o. a COMBIS, d.o.o..

Platforma Ensemble společnosti InterSystems získala nejvyšší ocenění agentury KLAS

CAMBRIDGE, Massachusetts, 26. února 2008 — Společnost InterSystems Corporation oznámila, že její platforma pro rychlou integraci Ensemble získala nejvyšší ocenění agentury KLAS, která každoročně provádí průzkum a hodnocení dodavatelů v oblasti zdravotnictví. Výsledky hodnocení, podle nichž je Ensemble nejlepším integračním portálem, byly zveřejněny ve zprávě Top 20: Year-End Best in KLAS Awards za rok 2007.

Citrix EasyCall vyhlášen nejlepším produktem roku 2007

FORT LAUDERDALE, stát Florida, 3. března 2008 - Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámila, že Connect!, přední český magazín pro IT profesionály, udělil produktu EasyCall od společnosti Citrix ocenění „Nejlepší produkt roku 2007“.

Nová produktová řada Citrix Delivery Center transformuje datová centra na centra poskytování služeb

FORT LAUDERDALE, stát Florida, 20. února 2008 - Společnost Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámila uvedení nové produktové řady nesoucí název Citrix Delivery Center. Nová řada zastřešuje čtyři hlavní skupiny výrobků: Citrix XenServer™, Citrix XenDesktop™, Citrix® NetScaler® a Citrix XenApp™ (dříve Citrix Presentation Server™). Společnost Citrix rovněž představila nový nástroj Citrix Workflow Studio, s jehož pomocí mohou zákazníci plně využít všech výhod produktů Citrix Delivery Center na základě řízení komunikace v rámci různých produktů Citrix i řešení od dalších dodavatelů.

2N představila UMTS OfficeRoute a kompletní telekomunikační řešení pro operátory

Praha, 18. 2. 2008 – 2N TELEKOMUNIKACE a.s. (2N), český výrobce telekomunikační techniky, společně se svým španělským exkluzivním obchodním partnerem Xacom Comunicaciones představila 11. února na Mobile World Congress v Barceloně, jedné z nejprestižnějších operátorských výstav světa, novinku UMTS OfficeRoute a další komplexní telekomunikační řešení.

Citrix XenServer získal zlato mezi virtualizačními platformami

Magazín SearchServerVirtualization.com ocenil Citrix XenServer Produktem roku 2007 v kategorii virtualizačních platforem FORT LAUDERDALE, Florida, 15. února 2008 — Společnost Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámila, že Citrix XenServer™ Enterprise Edition 4.0 byl vyhlášen Produktem roku 2007 v kategorii Virtualizační platformy v hodnocení webového magazínu SearchServerVirtualization.com. Ceny jsou udělovány redaktory z Data Center Media Group společnosti TechTarget a produkty jsou posuzovány z hlediska inovace, výkonu, snadnosti integrace do existujících prostředí, snadnosti použití a ovladatelnosti, funkčnosti a užitné hodnoty.

InterSystems spolupracuje s Oleen a SurgiDat na zakázce amerického Ministerstva pro záležitosti válečných veteránů

Smlouva zahrnuje dodávku systému pro správu chirurgických nástrojů v devíti zdravotnických zařízeních pro veterány, jehož základem je databáze Caché od společnosti InterSystems CAMBRIDGE, Massachusetts, 13. února 2008 — Společnost InterSystems Corporation oznámila, že firma Oleen, implementační partner společnosti InterSystems, dodá systém SurgiDat, postavený na vysoce výkonné objektové databázi InterSystems Caché®, americkému Ministerstvu pro záležitosti válečných veteránů - Department of Veterans Affairs (VA).

Citrix ohlašuje až 100% slevy na vzdělávací kurzy pro obchodní partnery

Záměrem je vyškolení partnerů při nižších nákladech a v kratším čase FORT LAUDERDALE, Florida, 6. února 2008 — Společnost Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, ohlásila tři nové vzdělávací aktivity pro své obchodní partnery. Umožňuje tím partnerům získat potřebné znalosti v kratším čase a za výrazně nižší cenu. Jednotlivé vzdělávací platformy se týkají kompletního produktového portfolia v různých úrovních. Registrace členů programu Citrix Partner Network je možná stránkách www.citrix.com/partnertraining.

Citrix zveřejnil rekordní finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí a finanční rok 2007

FORT LAUDERDALE, Florida — 30. ledna 2008 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, zveřejnil finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí a finanční rok, jenž skončil 31. prosince 2007.

Microsoft a Citrix nyní poskytují virtualizační řešení od desktopů po datová centra

Řešení pro virtualizaci desktopů a podpora součinnosti mezi řešeními Citrix XenServer, Windows Server 2008 a Microsoft System Center REDMOND, Washington, a FORT LAUDERDALE, Florida – 28. ledna 2008 – Společnosti Microsoft Corp. (Nasdaq „MSFT“) a Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS) oznamují rozšíření svého partnerství pro vytváření komplexní sady řešení v oblasti virtualizace desktopů a serverů. Obě společnosti budou spolupracovat na dodávkách a prodeji společných virtualizačních řešení spojených s Windows Server 2008, aby pomohly zákazníkům vytvořit flexibilní a dynamickou klientskou výpočetní infrastrukturu.

Virtualizační infrastruktura Citrixu bude podporovat Microsoft Windows Server 2008

FORT LAUDERDALE, Florida – 28. ledna 2008 – Společnost Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámila úplnou podporu pro Microsoft Windows Server 2008 a Windows Server 2008 Hyper-V. Tato možnost pomůže zajistit součinnost a vzájemnou kompatibilitu s platformou Windows pro řešení virtualizace desktopů pomocí Citrix XenDesktop™ a rovněž pro řešení virtualizace serverů pomocí XenServer™.

Gartner umístil Citrix Systems jako vizionáře do „Magic Quadrant pro optimalizaci WAN“

FORT LAUDERDALE, Florida, 21. ledna 2008 — Společnost Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), přední světový dodavatel infrastruktury pro poskytování aplikací, oznamuje, že byla zařazena do kvadrantu vizionářů v nedávno zveřejněné zprávě1 „Magic Quadrant for WAN Optimization Controllers, 2007“, kterou sestavila firma Gartner, Inc. Tato zpráva zhodnotila 14 různých dodavatelů řešení pro optimalizaci WAN.

GTS Novera zvolila řešení od Algotechu

Praha, 28. ledna 2008 – Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera inovoval nahrávací systém zákaznického call centra. Jako dodavatel byla vybrána společnost Algotech, přední dodavatel řešení kontaktních center ve střední a východní Evropě (CEE), která nahradila stávající aplikaci novým systémem NICE Call Focus III. Algotech nyní poskytuje v rámci servisní smlouvy společnosti GTS Novera kompletní podporu technologií využívaných pro telefonii a kontaktní centrum.

Řeháková na postu Marketing Specialist v Algotechu

Praha, 22. ledna 2008 - Karolina Řeháková (33) byla s koncem roku 2007 jmenována do funkce Marketing Specialist v české pobočce společnosti Algotech. V rámci své funkce bude zodpovědná za realizaci marketingové komunikační strategie Algotechu na českém trhu a bude se podílet na všech činnostech podpory prodeje. Algotech je přední dodavatel řešení kontaktních center ve střední a východní Evropě (CEE).

2N TELEKOMUNIKACE mezi nejlepším exportéry roku 2007

Praha, 10. 1. 2008 – Výsledky 13. ročníku soutěže Exportér roku potvrzují kvality českého výrobce telekomunikační techniky 2N TELEKOMUNIKACE a. s. (2N). 2N se v letošním vyhlášení Exportér roku 2007 umístila na 2. místě v kategorii Zvláštní cena Rozhodčího soudu pro exportéra, který vyváží svoje výrobky a služby do největšího počtu zemí. Soutěž Exportér roku vyhlašuje Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR pod záštitou Hospodářské komory ČR.

Citrix regionálně s PRAM Consulting

Citrix zvolil pro zajištění vnější komunikace v České republice a na Slovensku agenturu PRAM Consulting Praha, 15. leden 2008 – Společnost Citrix Systems GmBH (Citrix) zvolila ve výběrovém řízení na PR a marketingovou agenturu společnost PRAM Consulting s.r.o. (PRAM). Počínaje 1. lednem 2008 je PRAM zodpovědný za vnější komunikaci produktového portfolia a služeb společnosti Citrix na českém a slovenském trhu. Citrix je přední světový dodavatel infrastruktury pro řešení Applications Delivery. PRAM je PR a marketingová agentura se specializací na oblast informačních technologií (ICT).

InterSystems a Four Points Technology uzavřeli kontrakt o objemu 34,9 mil. USD s Ministerstvem pro záležitosti válečných veteránů

CAMBRIDGE, Massachusetts, 9. listopadu 2007 - Společnost InterSystems oznámila, že společnost Four Points Technology, LLC poskytne Ministerstvu pro záležitosti válečných veteránů (VA) vysoce výkonnou objektovou databázi Caché. Součástí smlouvy na dodávku podnikového softwaru a příslušné údržby v počáteční výši cca 34,9 mil. USD je i opce, která v případě uplatnění může dosáhnout celkového objemu 183,7 mil. USD.

Avaya rozšiřuje řadu obchodních partnerů na Slovensku

Avaya a Soitron uzavřely strategické partnerství. V Bratislavě je k dispozici demo lab s řešením Avaya IP telefonie a kontaktního centra pro simulaci nasazovaných řešení. Bratislava, Slovensko, 30. říjen 2007 - Společnosti Avaya a Soitron uzavřely začátkem roku strategické partnerství. Avaya (NYSE: AV) je přední světový dodavatel firemních komunikačních aplikací, softwaru a služeb. Soitron působí na evropském trhu v oblasti systémové integrace a správy IT infrastruktury. Soitron nyní rozšiřuje produktové portfolio o komunikační řešení od společnosti Avaya. Od začátku srpna je v centrále Soitronu v Bratislavě pro potenciální zákazníky k dispozici prezentační centrum s řešeními Avaya IP telefonie a kontaktních center, které nabízí ukázky široké škály funkcí a simulace různých scénářů nasazovaných telekomunikačních řešení.

SPOLEČNOSTI SILVER LAKE A TPG CAPITAL DOKONČILY AKVIZICI FIRMY AVAYA

BASKING RIDGE, NJ – 31. října 2007 – Společnosti Avaya Inc., Silver Lake a TPG Capital dnes oznámily, že společnosti Silver Lake a TPG dokončily akvizici firmy Avaya, a to v rámci transakce oceňované hodnotou přibližně 8,3 miliardy USD.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.