Citrix Branch Repeater dramaticky zrychluje virtualizované aplikace a zároveň snižuje náklady na IT | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Citrix Branch Repeater dramaticky zrychluje virtualizované aplikace a zároveň snižuje náklady na IT


Praha, Česká republika, 9. února 2009 – Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, představil Citrix® Branch Repeater™ 5, klíčovou součást rodiny produktů Citrix Delivery Center™, která urychluje poskytování virtualizovaných aplikací uživatelům na firemních pobočkách. Mnohé firmy již dosáhly významných úspor nákladů díky centralizaci svých aplikací a desktopů v datových centrech s využitím virtualizace. Nyní chtějí přejít do další fáze konsolidace IT – konsolidace serverů, které poskytují potřebné služby ve firemních pobočkách. Uživatelé ve vzdálených místech jsou však často nespokojeni s nižším výkonem při práci s aplikacemi, tisku a přenosu souborů. Branch Repeater 5 urychluje poskytování virtualizovaných aplikací pomocí optimalizace relací všech uživatelů v rámci pobočky a technologií HDX™ IntelliCache a HDX Broadcast pro XenApp™ (www.citrix.com/HDX).

Optimalizace práce více uživatelů pomocí HDX IntelliCache a HDX Broadcast
Zrychlením doručování aplikací na pobočku (branch) přináší Branch Repeater vzdáleným uživatelům výhody komfortního multimediálního pracovního prostředí (High-Definition Experience). Urychluje spouštění aplikací, tisk a přenosy souborů pomocí komprese, odstranění duplicit (deduplikace), lokálního ukládání aplikací (branch staging) a řízení priority přenosu pro všechny pobočkové pracovníky a aplikace včetně XenApp. Pomocí HDX IntelliCache pro XenApp zajišťuje Branch Repeater funkce branch staging pro streamované aplikace a branch caching pro hostované aplikace. HDX Broadcast umožňuje adaptivní orchestraci s XenApp pomocí sledování stavu sítě a provozu v reálném čase a dynamické optimalizace doručování dat pro různé uživatele a aplikace. Branch Repeater dokáže sám optimalizovat poskytování nativních, hostovaných a streamovaných aplikací a pomáhá tak firmám urychlit provádění konsolidace IT a zároveň poskytovat komfortní uživatelské prostředí svým zaměstnancům.
Přináší XenApp až čtyřnásobnému počtu vzdálených uživatelů při stejné šířce pásma
Díky HDX IntelliCache a HDX Broadcast pro XenApp přináší Branch Repeater další vylepšení, která umožňují firmám snížit provozní i investiční výdaje, a přitom poskytovat uživatelům na pobočkách výkonné pracovní prostředí. Tyto inovace spočívají ve snížení síťových přenosů XenApp až o 95 procent, až 20x zvýšení propustnosti pro přenos souborů a až 33x zvýšení propustnosti pro tisková data . Všechna tato vylepšení dovolují firmám poskytovat XenApp až 4x více uživatelům na pobočce bez navýšení šířky pásma, což uspoří prostředky na investice i každoroční provozní náklady.
Rozšíření konsolidace serverů na pobočky
Citrix Branch Repeater se systémem Windows Server nyní dovoluje zákazníkům hostovat na zařízení Microsoft Systems Management Server pro pobočkovou síť a odstranit tak potřebu mít na pobočce další samostatný server. To pomáhá firmám rozšířit konsolidaci serverů z datového centra do poboček a těžit z výhod zjednodušení a konsolidace napříč všemi lokalitami, a přitom poskytovat uživatelům na pobočkách výkonné a komfortní pracovní prostředí.
„V reakci na současnou globální ekonomickou krizi se firmy snaží rozšířit svoje snahy o konsolidaci IT z datových center do poboček, ale střetávají se přitom s konfliktem mezi požadavky uživatelů na pracovní prostředí a efektivitou IT. Pro optimalizaci poskytování aplikací a zlepšení pracovního prostředí vzdálených uživatelů se firmy musí zabývat optimalizací každého prvku poskytovacího řetězce, od datového centra přes přenosovou síť až po koncové zařízení na pobočce. Firmy mohou při optimalizaci fungování poboček využít řady možností pro poskytování aplikací a desktopů přes různé sítě – nativní, hostované nebo streamované aplikace a desktopy,“ říká Joe Skorupa z firmy Gartner, Inc.
„Globalizace a rostoucí mobilita uživatelů nutí firmy všech velikostí, aby poskytovaly uživatelům na libovolném místě bezpečný a výkonný přístup k aplikacím a zároveň měly pod kontrolou růst IT a nákladů,“ řekl Troy Trenchard, prezident a generální ředitel Access and Acceleration Group v Citrix Systems. „S vhodným řešením optimalizace poboček mohou firmy zajistit kdekoliv komfortní pracovní prostředí a těžit přitom z výhod konsolidace aplikací a serverů. Citrix Branch Repeater přináší inovace, které pomáhají zákazníkům snižovat provozní i investiční výdaje na infrastrukturu pro poskytování aplikací, a rozšiřuje tak naše špičková řešení pro poskytování aplikací, virtualizaci aplikací a desktopů, komfortní pracovní prostředí a optimalizaci poboček.“


Pro investory Citrix
Tato zpráva obsahuje výhledová prohlášení, která jsou učiněna „v dobré víře“ v souladu s ustanoveními podle části 21E amerického zákona o burze cenných papírů (Securities Exchance Act) z roku 1934. Prognostické předpoklady v této zprávě nejsou zárukou budoucího vývoje. Tato sdělení zahrnují řadu faktorů, které by mohly způsobit značnou odlišnost skutečných výsledků, včetně rizik spojených s růstem příjmu a uznáním příjmu, produkty, jejich vývojem a distribucí, poptávkou a rozvojem produktové řady, ekonomickými a konkurenčními faktory, klíčovými strategickými vztahy společnosti, akvizičními a příslušnými integračními riziky a také dalšími riziky uvedenými v dokumentech společnosti, které jsou předkládány komisi pro regulaci amerického finančního trhu SEC (Securities and Exchange Commission). Citrix nepřebírá žádné závazky ohledně aktualizace jakýchkoli informací o očekávaném vývoji obsažených v této tiskové zprávě nebo týkající se zde zveřejněných prohlášení.

O Citrixu
Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTX) je vedoucím celosvětovým dodavatelem infrastruktury k poskytování aplikací. Více než 215.000 podniků na celém světě se spoléhá na Citrix technologie, aby nezávisle na místě a čase mohly uživatelům poskytnout jakoukoli aplikaci – s nejvyšším výkonem, nejvyšší bezpečností a nejnižšími náklady. Mezi zákazníky Citrix se řadí všechny společnosti žebříčku Fortune 100 a 99% společností Fortune 500, stejně jako tisíce malých a středních podniků. Hlavní sídlo Citrix Systems, Inc. se nachází ve Fort Lauderdale, Florida (USA) a společnost je svými pobočkami zastoupena ve 29 zemích. Pobočka pro obchodní region Central Europe (Německo, Rakousko, Švýcarsko a východní Evropa) sídlí v Hallbergmoos bei Műnchen. Citrix má 8.000 obchodních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. V hospodářském roce 2008 dosáhla společnost Citrix obratu ve výši 1,6 miliardy amerických dolarů. Další informace naleznete na adrese www.citrix.de nebo www.citrix.com .
Kontakt:

Zuzana Záhorová
Key Account Manager
zuzana.zahorova@pram.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 2. 2009 15:07
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí více než sedmileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.